Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-09, 19:10    [Opinie] FABULOUS diatoniczna

Niedługo powinienem otrzymać harmonijkę diatoniczną Fabulous do testów.
To chyba najdroższa seryjnie produkowana harmonijka diatoniczna (z serii nielimitowanych) jaką znam, ciekawe jak zagra :)
Zdjęcia, pliki audio oraz obszerny tekst zamieszczę na swojej stronie www.harmonijka.mud.pl

Pozdrawiam bajecznie ;)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-04-09, 22:59    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

Fajne jest to, że Fabulous robiony jest w dwóch strojach. I równomiernym, i Just Intonation. A do tego jaka ładna, posrebrzana. Ciekaw jestem jakie będą wrażenia z gry.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-09, 23:49    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

Wiem wiem Maćku , też śledzę YT oraz strony www :)
Na razie wiem że ma kosztować dużo, bardzo dużo (ok 800zł).
Zobaczymy czy jest warta takich kwot :)
Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lozansky 


Wiek: 36
Posty: 46
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kargowa/Zielona Góra
Wysłany: 2009-04-10, 19:31    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

Czekam z niecierpliwością na pierwsze opinie i wrażenia :) . Wygląd tego cudeńka bardzo interesujący...ale cena..ehh
_________________
- Suwalszczyzna to jest gdzieś w bok od Warszawy, tak? Przypomnij mi gdzie to jest dokładnie.
- Pojedziesz, to sam zobaczysz gdzie to jest.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-05-04, 17:06    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

800 PLN co ona ma stroiki z tytanu? Z wyglądu bardzo przypomina Promastera. Wiadomo już coś o konstrukcji tej harmonijki?
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-05-04, 18:55    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

Dołączam się do pytania Trojdena : skąd taka straszna cena?? :| przecież już szarpnięcie się na seydela 1847 który kosztuje 350 to, przynajmniej dla mnie, ogromny wydatek....
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-05-04, 19:32    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

Cena wysoka, bo i materiały specjalne. Grzebień z pokrytego srebrem mosiądzu, pokrywy też posrebrzane.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-05-04, 19:40    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

Jest to wytłumaczenia ale pozostaje pytanie : po co?? :D Po co te posrebrzane pokrywy i cała reszta, chyba nie zmienia to brzmienia tylko podnosi cenę czyź nie? (nie wiem jak się ma sprawa z korpusem ale słyszałem że top z czego jest zrobiony ma znaczenie drugorzędne i zalezy od gustu przy kupnie....)
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-05-04, 20:14    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

Z tego co Brendan Power mówi na YT, pokrycie harmonijki srebrem sprawia, że o wiele łatwiej jest się na niej ślizgać, to tego korpus wydaje się gładszy, co ma swoje plusy przy Tongue Blockingu. A poza tym, posrebrzana harmonijka wygląda naprawdę ładnie :) . A estetyka też ważna sprawa.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-05-04, 20:32    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

Posrebrzanie nie jest tak skomplikowanym procesem (próba Tollensa z chemii o ile dobrze pamiętam). Proces jest banalnie prosty. Na przykład jak się bombki choinkowe posrebrza a nie kosztują one po 800 PLN za sztukę... chyba, że są to specjalne stopy z wyższą zawartością srebra to wtedy już zupełnie inna bajka, ale nawet to wciąż cena nieadekwatna do skomplikowania instrumentu... chyba, że faktycznie ma tytanowe stroiki co by mnie wcale nie zdziwiło ...
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-05-05, 15:30    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

[quote="Maciekdraheim"]A estetyka też ważna sprawa.[/quote] Zgadzam się ale nie na tylke żeby dawac osiem stów za harpa... Przynajmniej nie dla mnie,bardziej już do mnie przemawia argument o "śliskości pokryw" ale nie chce mi się wierzyć żeby to był posrebrzanie było jedynym sposobem by uzyskać ten efekt. A można chociaż wymienic części?
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-05-05, 19:21    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

Ten proces, z próby tollensa, nie jest używany w jubilerstwie;-) też kiedyś myślałem, że to takie proste. poza tym, idąc dalszym tropem, wystarczyłoby zanurzyć w jakimś związku miedzi tą pokrywę a potem w związku srebra i też teoretycznie była by posrebrzana;-) ale to nie tak;-)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-05-05, 19:26    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

Fakt, że posrebrzanie z próby Tollensa nie jest najtwalsze, stąd domyślam się jak już wspominałem, że korpus jest wykonany ze stopu ze zwiększoną zawartością srebra i pewnie chromu dla zwiększenia elastyczności a dopiero pokrywy są posrebrzane. Ale poczekajmy na test Bartka. Mając jakieś konkrety możemy podyskutować bo teraz to wszystko to zwykłe spekulacje.
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-05-05, 22:23    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

Stroiki są z fosforo-brązu, tak, jak w sześciokrotnie tańszych Bushman'ach (o ile mi wiadomo). Tu macie trochę info:
http://sklep.gama.gda.pl/...ews/1/index.php
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-05-06, 07:29    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

Dzięki za linka [b]Rolf[/b]. Z tego co piszą to technologia nie wydaje się aż tak wybitna. Żaden stop, tylko posrebrzany brąz. A stroiki jedynie ulepszone niż są w Hammondzie czy Promasterze więc różnice nie wydają się aż tak duże, żeby czterokrotnie zwiększać cenę. Mam nadzieję, że Suzuki się na tym nie przejedzie bo ich harmonijki uważam za najlepsze. Nie mogę się doczekać Testu Barta :)
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-08, 12:49    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

Cześć Trojden!
Spełniam swoją obietnice, test jest gotowy, poza próbkami dźwiękowymi które muszę nagrać w wolnej chwili.
Test jest dosyć obszerny i przyznaję, że jego wyniki mocno mnie zaskoczyły.
Ale o tym już przeczytacie sami.
Wszystkie moje test można znaleźć na www.harmonijka.mud.pl w dziale HARP TEST.
Pozdrawiam i miłego czytania :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-05-08, 17:23    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

Czytałem test i przyznam, że na samej jego podstawie jestem w szoku max! I czy naprawdę szło robić wszystkie overblowy i overdrawy bez samodzielnej regulacji? Moj s20 bez regulacji to zwykłego drawa na 9 ciężko znosił xD Niestety cena tej harmonijki stawia mnie w sytacji, że szybko na niej nie pogram (jeśli w ogóle - ale tego nigdy nie wiadomo). Natomiast jak będę w Gamie, skąd ten model został dostarczony to napewno pooglądam go przez szybkę :)
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-05-08, 18:31    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

Jak zwykle Bartku odwaliłeś kawał dobrej roboty :D Podoba mi się określenie "Rolls-Royce" wśród harmonijek. Cena jest w miarę adekwatna do zastosowanej technologii. Ja nie byłbym w stanie docenić jej pełnego potencjału, gdyż overbending u mnie jeszcze kuleje, a z Twojego testu jasno wynika, iż do tej techniki głównie jest dostosowany ten sprzęcik.
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-05-08, 18:34    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

Uwielbiam czytać te harp testy :D Dokłądnie takie jak powinny wg mnie wyglądac, obiektywne, sprawdzanie wszytskich technik i dokładne opisanie harpa :D Świetna robota jak zwykle panie Bartku :D
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-08, 23:13    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

Drodzy Harmonijkarze!
Ciesze się że moje testy Wam odpowiadają. W miarę wolnego czasu postaram się opisać kolejne modele. Np Blues Favorite Low D, lub Blues Session High G.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do czytania innych tekstów ze strony www.harmonijka.mud.pl
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-05-09, 05:57    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

Właśnie mi coś przyszło do głowy. Pisałeś Bartku, że nie wiesz jaki wpływ na łatwość grania i brzmienie mogą mieć zaokrąglone końce kanałów w korpusie FABULOUS. I tak sobie pomyślałem, że może działa to na takiej zasadzie, że zaokrąglenia powodują, że boczne strumienie powietrza są kierowane do środka gdzie kolidując ze środkowym strumieniem, powodują zawirowanie powietrza i w efekcie lepszą reakcję stroików... Co o tym myślicie? :) Podobny patent jest zastosowany w Suzuki Pure Harp z tym, że na korpusie z palisandru. Osobiście też myślałem o przerobieniu korpusu aby ukierunkować strumień powietrza dla lepszej reakcji stroików bo te prostokątne zakończenia to tak jak "sportowa" aerodynamika PRLowkiego Żuk'a. Powietrze się zatrzymuje i nie wie co ze sobą zrobić a tak "mówimy" mu gdzie ma lecieć :D
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-05-09, 08:54    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

Harmonijka faktycznie CACUSZKO,a test profesjonalny. [b]Trojden[/b], na poruszony przez Ciebie temat zapraszam do innego wątku http://www.harmoszka.com/...sband-vt849.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2011-11-26, 23:39    Odp: [Opinie] FABULOUS diatoniczna

ciekawe jak z częściami zamiennymi do Suzuki Fabulous. Czy można dokupić płytki stroikowe, grzebień i inne części tej harmonijki?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu