Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Mortis 

Wiek: 32
Posty: 44
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-04-30, 15:35    Tonacja G.

Otóż gram od jakiegoś czasu na harmonijce w tonacji C (Bushman - Delta Frost) umiem nieźle podciągi itd.
I chcę kupić sobie harmonijkę w tonacji G (wiem, że najlepiej iść : C -> A -> G, ale ja chcę od razu G).
Mam do wydania 200zł i musi to być drewno... co byście polecali? Byle nie hohner. :)
Z góry dziękuję za przeczytanie i ewentualną pomoc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-04-30, 21:15    Odp: Tonacja G.

Skoro drewno i nie Hohner, to Seydel. Modele Blues Solist albo Blues Solist Pro wchodzą w grę przy tej stawce. Z tego co wiem drewniane harpy od Suzuki zaczynają się od wyższych kwot. Co do tych Sedeli, mam zwykłego Solista i po wypolerowaniu i zaimpregnowaniu grzebienia to naprawdę fajny harp. Solist Pro ma już to zrobione.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mortis 

Wiek: 32
Posty: 44
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-04-30, 21:26    Odp: Tonacja G.

Hm... a tak myślę... co lepsze?
Drewno czy plastik?
Ponieważ mam Marine Band 1896,(c) ale mi korpus wylazł tak, że się grać nie da.
Mam jeszcze Bushman - Delta Frost (c), plastik, ale świetne brzmienie, czuły tak, że nosem można grać

i takie pytanie jednak...
Więc co wybrać?
Bushman - Delta Frost (G)
Marine Band deluxe (G)
Solist Pro (G)


???

Rozmyśliłem się, czy by jednak nie spróbować jeszcze raz hohnera... chociaż po silverstarze mam uraz do tej firmy, :)
_________________
"Po gitarzyście możesz spodziewać się wszyskiego,
Ale dopiero przy harmonijkarzu zaczniesz się bać..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-04-30, 21:34    Odp: Tonacja G.

Hohner, to nie same Silverstary. Z Marynkami za to podobno jest loteria. Mi nic od nich nie puchnie, ani zwykła w C, ani Deluxe w A. Obie zaś bardzo lubię i świetnie mi się na nich gra. Trzeba trafić na dobry egzemplarz, jednak na tych harmoszkach gra się dobrze. Co do Bushmana... Domyślam się, że jest pieruńsko wygodny, bo ma konstrukcję niemal identyczną do Suzuki Harp Master, a ta harmocha siedzi w twarzy jak ulał. Więcej powiedzieć jednak nie jestem w stanie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2009-04-30, 22:11    Odp: Tonacja G.

Za 2 stówki kupisz Suzuki Fire Breatha. Czy to dobry sprzęt, to nie wiem, bo nie grałem, ale tańszego ProMastera polecić mogę z czystym sumieniem. Jedna z najlepszych harmonijek, z którymi miałem kontakt.
Co do Hohnerów, to Maciek ma rację, że trafiają się felerne egzemplarze. Mi delikatnie puchnie MB Dexluxe, a zwykła ani trochę. W każdy razie, nie trzeba się ich bać, bo to porządne sprzęty za rozsądną cenę.
Seydele ludzie chwalą, ale moim zdaniem są obecnie za drogie w stosunku do tego, co prezentują. Na dzień dzisiejszy Blues Solist kosztuje 119zł (na harmonijka.com), czyli mniej więcej tyle, co MBDx, a sklasyfikowałbym go o klasę niżej. No i akurat ten model padł mi po 3 miesiącach, więc go nie polecę :P
Możesz sprawdzić Herninga Vintage 1923 - mi ten sprzęt przypadł do gustu, a historie o jego zawodności są przesadzone. Mój ma już prawie rok, a zachowuje się jak nowy, bez żadnego strojenia i delikatnego obchodzenia się z nim.
Wybór jest duży, szczególnie z tak wysokim budżetem. Na Twoim miejscu jednak nie kupiłbym harmonijki, na której już grałem, po to, żeby sprawdzić też inne modele.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mortis 

Wiek: 32
Posty: 44
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-04-30, 22:16    Odp: Tonacja G.

Więc - Harp Master czy Bushman? Czy hering?
Czyli nie kupować Bushmana? :)
Gubię się już lekko... to chyba przez tą porę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2009-04-30, 22:51    Odp: Tonacja G.

Sam musisz zdecydować. Na forum znajdziesz mnóstwo informacji i opinii na temat większości modeli dostępnych na rynku. Wystarczy otworzyć dział "Sprzęt", poczytać, pomyśleć, wybrać i kupić ;)
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mortis 

Wiek: 32
Posty: 44
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-05-01, 09:22    Odp: Tonacja G.

Hering Vintage kupię... mam nadzieję, że długo potrzyma?
_________________
"Po gitarzyście możesz spodziewać się wszyskiego,
Ale dopiero przy harmonijkarzu zaczniesz się bać..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karzeł 

Wiek: 33
Posty: 94
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Piła
Wysłany: 2009-05-01, 14:57    Odp: Tonacja G.

Jasnowidzem to tu nikt nie jest. Mam vintage'a w Bb i gra już wuchte czasu bez żadnego rozstrojenia. Dobra harmonijka...
_________________
http://img522.imageshack....ge=karzeid1.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Stifan

Posty: 10
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-05-05, 09:26    Odp: Tonacja G.

^^ Oceniać Hohnera po Silverstarach, to tak jak oceniać Fendera po Squierach.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mortis 

Wiek: 32
Posty: 44
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-05-06, 10:50    Odp: Tonacja G.

Kupiłem Vintage w G. Mimo dzikiego pudełka które sprawia wrażenie, jakby miało się w każdej chwili rozpaść i mimo tego zapachu drzewa tropikalnego (jak stara szafa z gnijącymi ubraniami) to gra się po prostu świetnie... :)

Jakie tobulaturki znajdę typowe na G? Bo na google to ni ma.
<znaczy się - Tabulatury dla harmonjki G - mi nie szuka, tylko daje wszystkie do C>
_________________
"Po gitarzyście możesz spodziewać się wszyskiego,
Ale dopiero przy harmonijkarzu zaczniesz się bać..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-05-06, 13:29    Odp: Tonacja G.

Na każdym harie zagrasz każdego taba, niezależnie od tonacji. Zależności między dźwiękami w kanałach są takie same. Po prostu dana melodia będzie o kilka półonów niższa, ale to będzie ten sam numer.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mortis 

Wiek: 32
Posty: 44
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-05-06, 17:54    Odp: Tonacja G.

Zauważyłem... :)
Dziękuję w każdym razie.
_________________
"Po gitarzyście możesz spodziewać się wszyskiego,
Ale dopiero przy harmonijkarzu zaczniesz się bać..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Grasshooper 

Wiek: 30
Posty: 5
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-05-13, 15:11    Tonacja G

Witam. Jestem początkujacym graczem i dzisiaj kupiłem sobie harmonijke ,która jak się okazało jest w tonacji G. Jest to harmonijka Blues Harp.

Teraz mam pytanie odnośnie tego ,czy jak są napisane tabulatury do harmonijki (nie wiem w jakiej one są tonacji) to mam je grać tak jak pisze czy jakoś przekładać??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-05-13, 15:17    Odp: Tonacja G.

Tak jak są napisane. Po prostu cały numer będzie odpowiednio niżej i wyżej. Ale melodię rozpoznasz bez trudu.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu