Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-02-12, 17:51    "Wały" na Allegro

http://allegro.pl/item553...wa_freedom.html

Drodzy użytkownicy - co o tym sądzicie? Bo mi wygląda to na zwykłego chromatyka - Swana wyprodukowanego pod inną nazwą, a nie na harmonijkę basową. W związku z tym wystawiający, wyceniając swój produkt na 300zł, delikatnie mówiąc, mija się z prawdą (Swana można kupić za 70zł i jeszcze przepłacić ;) ), a licytujący naiwnie podbijają cenę...
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-12, 18:00    Odp: "Wały" na Allegro

Ale na allegro można Kamilu spotkać się ze sprzedawcami, którzy twierdzą, że Marine Band ma korpus plastikowy... Staram się zwracać uwagę takim sprzedawcom. Niektórzy dziękują za zwrócenie uwagi na pomyłkę, inni za to nie reagują i dalej robią klientów w konia. Trzeba uważać co się na tych serwisach kupuje.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-02-12, 18:10    Odp: "Wały" na Allegro

Właśnie po to powstał ten temat. Jeśli widzicie jakieś rażące błędy w opisach wystawionego sprzętu, podzielcie się z nami tymi informacjami. Nie dajmy się robić w konia.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-02-12, 18:20    Odp: "Wały" na Allegro

[b]kamilteau[/b], Myślę, że koleś dostał harmoszkę od dziadka ze stanów, zobaczył że jest dziwna, więc opisał ją jak umie i ceni wysoko :) Kiedyś ss'a widziałem za 50zł, bo niby że poPRL'owska więc ma "niepowtarzalny dźwięk"... :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-02-12, 18:44    Odp: "Wały" na Allegro

Mnie raz zabiło stwierdzenie (chyba w aukcji zestawu harmonijek Hohner Piedmont Blues), które brzmiało mniej więcej "harmonijki Hohner to instrumenty dorównujące klasą harmonijkom takim jak [b]Parrot[/b] czy Suzuki, różnią się jednak tym, że ich cena jest o wiele atrakcyjniejsza!". No comment. :hah: :hah: :hah: :hah: :hah: Jakoś nie lubię kupować nowych harpów na Allegro (chyba że akurat w muzyczny.pl nie mają :P ).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-13, 15:48    Odp: "Wały" na Allegro

Kupować na allegro.pl nic złego, sam się tam często zaopatruję. Ale trzeba wiedzieć co się bierze. Ja zazwyczaj znam się lepiej niż sprzedawcy, więc się nie natne, ale co z nowicjuszami?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Lozansky 


Wiek: 36
Posty: 46
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kargowa/Zielona Góra
Wysłany: 2009-02-13, 18:05    Odp: "Wały" na Allegro

Największą popularnością cieszą się Blues Bandy, a wystarczyłoby dołożyć 20 złotych i zakupić Free Bluesa. Najbardziej podoba mi się tekst jaki umieszcza sprzedawca 'Harmoniusz1'...w każdym opisie harmonijki którą wystawia padają słowa "Wyśmienicie nadaje się dla tych co zaczynają jak i dla tych co już zaczęli ;)
_________________
- Suwalszczyzna to jest gdzieś w bok od Warszawy, tak? Przypomnij mi gdzie to jest dokładnie.
- Pojedziesz, to sam zobaczysz gdzie to jest.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-13, 19:36    Odp: "Wały" na Allegro

Ale tego stwierdzenia "w etui , szmata do wycierania instrumentu" nic nie przebije :hah:
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Ostatnio zmieniony przez Geralt 2009-02-14, 01:42, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-02-13, 19:45    Odp: "Wały" na Allegro

Nie polecam tej szmatki, śliska jakaś, niewiele daje :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-02-13, 19:49    Odp: "Wały" na Allegro

[quote="Maciekdraheim"]Ale na allegro można Kamilu spotkać się ze sprzedawcami, którzy twierdzą, [b]że Marine Band ma korpus plastikowy.[/b].. Staram się zwracać uwagę takim sprzedawcom. Niektórzy dziękują za zwrócenie uwagi na pomyłkę, inni za to nie reagują i dalej robią klientów w konia. Trzeba uważać co się na tych serwisach kupuje.[/quote]


... :P po czesci ma racje - SP-20 to Marine Band...(lecz podejrzewam, ze nawet tego sam nie wie!). :hah:
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-13, 22:12    Odp: "Wały" na Allegro

Fakt, pod napisem Special 20 jest Marine Band, ale wszystko inne w aukcji, a także zdjęcie przedmiotu wskazuje, że jest to klasyczna Marinka 1896. Niestety, ludziska nie wiedzą, co sprzedają.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
HarpPatryk 

Wiek: 28
Posty: 53
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2009-03-18, 15:20    Odp: "Wały" na Allegro

Tak bywa, przykładowo mój kolega zakupił sobię Heringa Free Bluesa gdzie pisało, że jest to wysokiej klasy harmonijka z malowanym drewnianym korpusem, ma bardzo wytrzymałe stroiki i super etui. Kupił ją za 60 zł z przesyłką. Każdy początkujący przecież patrzy tylko na opis.

http://allegro.pl/item575...ajszybciej.html


Silver Star to standardowa harmonijka doskonale sprawdzająca się zarówno jako model treningowy dla bardziej zaawansowanych jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swą przygodę z tym wspaniałym instrumentem.
Jest to model o półkę wyżej od najtańszych harmonijek honera czyli Blues Band'ów!!

Instrument jest zapakowany w eleganckie etui z tworzywa sztucznego widoczne na jednym ze zdjęć

Nie wiem od kiedy SS są w pełni niemieckie i jak można sądzić, że jest to produkt o półkę wyższy od BB gdy stoją w prawie tej samej półce cenowej


(HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA)

http://allegro.pl/item581...harmonijka.html
Nic dodać nic ująć.
_________________
[you], pamiętaj!
Niech Harmoszka zawsze będzie z tobą, wtedy Muzyka Cię nie opuści...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jerriko 


Wiek: 41
Posty: 90
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-03-18, 20:30    Odp: "Wały" na Allegro

Wg. mnie sprzedawcy się nie za specjalnie znają, na tym czym handlują. Ja harmonijki zawsze kupuję w sklepie muzycznym , u gościa, który nie ma zielonego pojęcia o tych instrumentach, a się mądrzy jak nie wiem co. Wmawia mi, że HOHNER nie produkuje BLUES HARP-ów w tonacjach innych niż A i C (bo akurat takie ma na składzie), a to że BLUES HARP ma impregnowany korpus dowiedzial się właśnie ode mnie. Moim zdaniem powinien się zająć prowadzeniem sklepu mięsnego, bo do tego właśnie najbardziej się nadaje, a nie sklepem muzycznym. Ale mimo to zawsze się u niego zaopatruję, bo mam ten sklep na miejscu, mam możliwość skorzystania z mieszka do sprawdzenia instrumentu, oraz osobiście po zaplaceniu. Pozatym zawsze wiem co mam kupić i jeśli to ma to kupuję, a jeśli nie to uderzam do innego sklepu...
_________________
Robota nie bar, ale musisz chodzić codziennie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-03-18, 21:19    Odp: "Wały" na Allegro

[quote="jerriko"]Wg. mnie sprzedawcy się nie za specjalnie znają, na tym czym handlują[/quote]
No tak, ale jak się nie zna, to niech po prostu wystawi na aukcję, a niech nie wypisuje bzdur, bo najzwyczajniej oszukuje - nieważne, świadomie czy nie. Rozumiem trochę ubarwić, ale wypisywanie takich durnot, że SS jest o półkę wyżej od BB (jedno i drugie tak samo nic nie warte, ale z tych dwóch to już chyba BB bym wybrał, jeśli bym musiał) to po prostu ordynarne cygaństwo.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gvintoo 


Wiek: 36
Posty: 66
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-03-18, 21:49    Odp: "Wały" na Allegro

[quote="HarpPatryk"]Silver Star to standardowa harmonijka doskonale sprawdzająca się zarówno jako model treningowy dla bardziej zaawansowanych jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swą przygodę z tym wspaniałym instrumentem.[/quote]

Podobnym tekstem uraczył mnie sprzedawca w sklepie muzycznym, zachęcając do kupna silverki na początek. Z jednej strony się bałem, że zwyczajnie "zarżnę" swoją pierwszą harmoszkę, jak i że sama idea grania mi się nie przyjmie. Sprzedawca zachwalał ją bardzo, stwierdzając również że nie warto wydawać iluśtam złotych za jedną harmonijkę, jeśli za tą cenę mogę mieć 6 Silverków :) no cóż, dałem się namówić. Później kupiłem dwa free bluesy w muzyczny.pl (swoją drogą, wielki plus za obsługę) i łatwiej jest mi opanować FB w tonacji G niż tą Silverkę... No ale coś w tym jest też, że tych 25 zł wydanych na SS nie będzie się później żałowało, jak się gra na harmoszce nie spodoba.
...ale więcej do tamtego sklepu po harmonijki się wybierał nie będę :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-04-30, 19:57    Odp: "Wały" na Allegro

http://www.allegro.pl/ite...d_deluxe_a.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-05-02, 21:59    Odp: "Wały" na Allegro

Używany ale nowy ... genialne

Ta z "50 dziurkami" też niezła ... piękne wykończenie co nie? :evil:

Sprzedawcy ZAWSZE albo ubarwniają prawdę o swoim produkcie, albo wciaskają jakiś kit aby się lepiej sprzedawał. Jest taka zasada "Jeśli chcesz kłamać, musisz się dobrze przygotować". Zakładam, że 90% allegrowiczowych handlarzy harmonijkami, nie ma pojęcia o tym instrumencie stąd, chcąc wcisnąć w/w kit lecą kwiatki typu:

[quote="Pulatom"]"harmonijki Hohner to instrumenty dorównujące klasą harmonijkom takim jak [b]Parrot[/b] czy Suzuki, różnią się jednak tym, że ich cena jest o wiele atrakcyjniejsza!".[/quote]

A tak dla rozluźnienia to tutaj macie coś fajnego. Zgadnijcie gdzie jest różowa harmonijka? Jak nie wiecie to macie podany numerek w opisie... :>

http://www.allegro.pl/ite...ra_present.html
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-05-24, 21:43    Odp: "Wały" na Allegro

Ja kupiłem harmonijkę Stagg która na aukcji była opisana, że jest w tonacji C a jak przyszła.. pudełko od C, harmonijka w G.... Nie robiłem mu już problemów bo to zgodna tonacja, no ale.... najlepiej kupować od sprzedawców, którzy sprzedają wszystkie, bądź kilka różnych tonacji, bo wtedy wiadomo że je odróżniają w jakiś sposób.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
2xmarcin 


Wiek: 35
Posty: 18
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2009-06-12, 12:38    Odp: "Wały" na Allegro

[quote="Chainsaw"]http://www.allegro.pl/item621321673_marine_band_deluxe_a.html[/quote]

No nic tylko kupować <lol> za 35zł MBDeluxe - jasne, uwaga malaria na 100km uciekac od takich ofert.

[ Dodano: 2009-06-23, 14:52 ]
[quote="Lozansky"]Największą popularnością cieszą się Blues Bandy, a wystarczyłoby dołożyć 20 złotych i zakupić Free Bluesa. Najbardziej podoba mi się tekst jaki umieszcza sprzedawca 'Harmoniusz1'...w każdym opisie harmonijki którą wystawia padają słowa "Wyśmienicie nadaje się dla tych co zaczynają jak i dla tych co już zaczęli ;) [/quote]

[color=#FF0009]Nie polecam tego sprzedawcy 11 dni mineło zanim wysłał zamówiony harp twierdząc iż "zagubiło się zmówienie", a podobno to Super Sprzedawca.[/color]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu