Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
coolica 

Wiek: 42
Posty: 4
Skąd: z nikad
Wysłany: 2008-04-21, 22:40    [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

SZUKAM PRZEWODNIKA DO SWIECIE DZWIEKU HARMONIJKI USTNEJ!

TYLKO PROSZE NIE ODPISUJE MI ZE TU I TAM BEDA WARSZATY. POSZUKUJE NAUCZYCIELA NA LEKCJE INDYWIDUALNE, BO JESTEM BIEDNA ZAGUBIONA SIEROTKA DO KTOREJ KSIAZKI " NAUKA GRY NA HARMONIJCE W WEEKEND" ZUPELNIE NIE PRZEMAWIAJA!

MIEJSCE WARSZAWA
p.s
JESTEM SWIERZA FORUMOWICZKA TO TEZ TROSZKE TOLERANCJI I NIE WYRZUCAJCIE ODRAZU MOJEGO POSTA :pada:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-04-22, 13:23    Odp: [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

http://harmonijka.mud.pl/index.php?r=52&l=pl
Spróbuj się skontaktować :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-22, 20:07    Odp: [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

Roman Badeński udziela lekcji przez Skype z tego co mi wiadomo. Oto strona:

www.badenski.pl
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-04-22, 22:06    Odp: [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

z tego co wiem Bartek też kiedyś udzielał przez skajpa lekcji.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-22, 22:10    Odp: [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

Udzielał, udzielał, ale teraz widać strasznie zabiegany, bo ze strony zniknęła informacja o nich. Romek przejął część Bartkowych obowiązków.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
coolica 

Wiek: 42
Posty: 4
Skąd: z nikad
Wysłany: 2008-04-23, 23:19    Odp: [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

Dzieki chlopcy, chociaz za zainteresowanie bo za odpowiedz to nie za bardzo :P
lekcje przez skypa mnie malo interesuja, jakies takie chyba nie do konca prawdziwe- elektroniczna wersja podrecznika z multimedia

postu nie zdejmujcie moze sie jeszcze kto polaszczy na moje oglosznie o nauczycielu...

moze swoja fote wrzuce ;) albo jakas ladna okragla sumke podam ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-04-24, 02:03    Odp: [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

Problem polega na tym że harmonijka jest mało popularnym instrumentem i raczej cięzko bedzie znaleźc nauczyciela jak np do gry na gitarze. Gro ludzi grających uczy się sama. Może na forum jest jakiś warszawiak który by się zgodził udzielić kilku lekcji podstawowych bo jak opanujesz podstawy na harmonice to to jak garsz zalezy od tego ile pracy w to włożysz (z resztą jak ze wszystkim).

Dzwoniłaś?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
coolica 

Wiek: 42
Posty: 4
Skąd: z nikad
Wysłany: 2008-04-24, 20:55    Odp: [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

to prawda ze malo popularna jest harmonijka. nawetnie wiem gdzie szukac jakis ofiar na korepetorów eh

nic mi nie pozostaje jak uczyc sie samej co tez czynie. ale boje sie ze nabiore jakis niedobrych nawykow albo ze cos zle sie naucze i pozniej bedzie ciezko to wyplemic. i problem jest taki ze moja gra wlasciwie wydobywanie dzwiekow jakos nie chce nawet w najmniejszy sposob przypominac ladnych sekwencji innych harmonijkarzy ;(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-24, 21:53    Odp: [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

Więc pytaj tutaj, kontaktuj się wirtualnie z kim się da i poszukaj Bartkowych, Łukaszowych, czy Romanowych warsztatów w okolicy Wawy. A poza tym, DUŻO SŁUCHAJ. To jest najważniejsze :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-04-24, 22:16    Odp: [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

Kulica, nie przejmuj się. Początki są trudne. Pracuj nad trafianiem w jeden kanał. Eksperymentuj z róznym stopniem otwarcia ust, staraj się panować nad przepływem powietrza przez nos podczas grania, rozluźniaj mięśnie twarzy, używaj tłoczni brzusznej (przepony). A w kwestii nauczycieli - czytaj forum, rozmawiaj z nami (użytkownikami), słuchaj, słuchaj, słuchaj, graj, graj, graj.
Tylko na litość unikaj przetrenowania, bo wtedy nietrudno o frustrację i przygoda z harmonijką może się nagle skończyć... a to jest poważna tragedia.

Im więcej czasu będziesz tu spędzać tym bardziej bęziesz się tu czuć jak u siebie i tym więcej znajdziesz inspiracji do pracy. Pewnie nawet zauważysz (tak jak na przykład ja), że z osobnikami, którzy się tu udzielają łączy cię jakaś więź (coś a'la przyjaźń) choć tak na prawdę to wcale się nie znamy. Zauważysz jeszcze, że gra na harmonijce jest NIE-DO-KUPIENIA (a'propos okrągłej sumki :D ) - jest za darmo!

Poza tym naukowcy udowodnili, że gra na harmonijce bardzo poprawia wydajność układu oddechowego - zrób test ile przepłyniesz pod wodą (sprawdź to znów za rok).

czy to mało zachęcające?

jeśli mało no to mogę jeszcze dodać, że jesteśmy fajni.... a w zdjęciach użytkowników można zobaczyć, że tak statystycznie to jesteśmy również ładni.

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
coolica 

Wiek: 42
Posty: 4
Skąd: z nikad
Wysłany: 2008-04-24, 23:24    Odp: [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

eh Kuba, dlaczego Ty mieszkasz w Kielcach...

Mnie tam zachecac nie trza do harmonijki. przemyslana decyzja byla zeby kupic a tym bardziej zeby sie nauczyc grac. tylko kiedy nastapi tagra a nie rzępolenie

zanim cos napislam na forum troszke sobie je przejerzalam i nie da sie ukryc ze widac ze sie lubicie bracia harmonijkarze.

Jak mi tylko czas pozwoli bede sie beszczelnie wkradac w wasze laski grona forumowiczow :)

P.S tez mam ladne zdjecie, ale go narazie nie zamieszcze bo za duzo chetnych na te lekcje sie znajdzie :oops:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-04-25, 00:44    Odp: [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

he he... nie krępuj się. Poza tym nie w "WASZE" tylko nasze. Każdy ma takie same prawa i jest tak samo "RÓWNY" jak pozostali (może z wyjątkiem tych co im się wydaje, że są równiejsi ;) ).
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-04-25, 13:08    Odp: [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

coolica napisał/a:

P.S tez mam ladne zdjecie, ale go narazie nie zamieszcze bo za duzo chetnych na te lekcje sie znajdzie :oops:


No chyba o to chodzi nie? :P

[ Dodano: 2008-04-25, 14:14 ]
coolica napisał/a:

P.S tez mam ladne zdjecie, ale go narazie nie zamieszcze bo za duzo chetnych na te lekcje sie znajdzie :oops:


No chyba o to chodzi nie? :P
Tak jak juz kuba mówił zacznij się uczyć podstaw, w gruncie rzeczy nie są takie trudne tylko trzeba w to włozyć trochę pracy. Najpierw naucz się wydobywać czyste dźwięki, potem kilka prostych melodyjek przy pomocy tabów, potem sama ze słuchu próbuj coś rozgryzać, potem przyjdzie czas na podciąg (ja się odrazu zacząłem go uczyć). Naprawde na tym forum jest duuużo informacji, trzeba tyko pogrzebać w tematach.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-25, 13:51    Odp: [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

Nie no nikt nie mówił że będzie łatwo... Ale wiem po sobie że pierwszą "fajną" rzecz jaką można zagrać nahrmonijce to wwszelkiego rodzaju trainy
tutaj dam pare linkow do trainów a wczoraj JJ Milteau tzn jego utwor zachęcił mnie do powrocnie a do trainów więc coś nagram a tu

http://pl.youtube.com/watch?v=c5WfDbGWlmE
http://pl.youtube.com/watch?v=cONCKDjnWqI
http://pl.youtube.com/watch?v=02FduM0JnBM
http://pl.youtube.com/watch?v=CCCQfVEeOBY

To są jakieś filmiki instruktarzowe pierwszy JJ Milteaua drugie i trzecie to peirwsza i druga część Adama Gussowa a 3 to jest Jason Ricci

a Tu jeszcze taki utworek JJ Milteau który nawiasem mówiąc wyciągnał mnie z ostatniej niechęci grania taki podkladzik jest trainowaty

http://pl.youtube.com/watch?v=JEQ9iDNsrNY

Również stworzyłem sobie ostatnio kanał na Youtube, jaki cel?? otóż nie będzie tam moich filmików ALE, W ULUBIONYCH BęDą BLUESOWE-HARMONIJKOWE UTWORY które poprostu warto zobaczyć - polecam

http://pl.youtube.com/user/SZCZYPIORHARP
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-04-25, 13:55    Odp: [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

ja jestem widzem.... :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
flake92 


Wiek: 32
Posty: 6
Skąd: Krakuff
Wysłany: 2009-04-26, 00:55    Odp: [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

Przepraszam, że odnawiam temat sprzed roku, ale mnie również potrzebna jest pomoc. Nabyłem harmoszkę, coś tam dmucham, jednak czuję, że dźwięk jest grany źle, tylko nie wiem, jak to zniwelować. Byłby ktoś chętny mi pomóc? (mogę przesłać nagrany dźwięk)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-04-26, 19:48    Odp: [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

Poślij. Ale założę się, że nie umiesz trafić w pojedynczy kanał. Spróbuj zatkać sąsiednie palcami i tak dmuchnąć, żeby zobaczyć, jak to powinno brzmieć, a potem pracuj z ustawieniem ust, żeby grać "normalnie".
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Przemek 


Posty: 80
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2009-04-26, 21:20    Odp: [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

Poczytaj tu: http://www.harmoszka.com/...wiek-vt1224.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-27, 00:56    Odp: [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

Hej Coolica!
Od dłuższego czasu nie udzielam indywidualnych konsultacji z harmonijki (z braku czasu).
Zapraszam Cię niezobowiązująco do warszawskiej Harendy w każdy wtorek.
Prowadzę tam blues session od g.20.00 i jestem zwykle godzinę wcześniej tj ok. g.19.
Jeśli masz jakieś pytania to zawitaj tam w następny wtorek tj w maju, bo w najbliższy mnie nie ma...
Weź harmonijkę, to przez 5 min przekażę Ci podstawy.
Potem zapraszam do Otwocka na warsztaty dla początkujących. Grupa będzie liczyć chyba 3-4 osoby, więc prawie tok indywidualny :)

Pozdrawiam i zachęcam wszystkich do warsztatów, które pozwolą Wam rozwijać się co najmniej 10x szybciej niż z książki czy netu! Zresztą spytajcie sami Uczestników takich
zajęć :)

Pozdrawiam i do zobaczenia/przeczytania
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jerriko 


Wiek: 41
Posty: 90
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-04-27, 19:02    Odp: [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

Tak to prawda. Z książek lub z netu można nauczyć się pewnych podstaw, potem jednak (przynajmniej tak było w moim przypadku) człowiek staje w pewnym punkcie i nie wie co dalej, a warsztaty otwierają jakieś nowe możliwości. Pamiętam jak poszedłem na pierwsze warsztaty ze świadomością, że umiem obniżać dźwięki, a się okazało że tu ZONK. Obniżałem, ale o jakieś ćwierć tonu hehe...
_________________
Robota nie bar, ale musisz chodzić codziennie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
XLII 

Wiek: 38
Posty: 2
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2009-04-27, 22:54    Odp: [Problem] i PYTANIE SZUKAM PRZEWODNIKA ;)

Sam chętnie bym się wybrał, ale niestety czasu brak a wszystkie warsztaty daleeeeko (conajmniej 4h podróży). Ale mam nadzieję, że za kilka miesięcy to się zmieni.

A co do podciągów, to ciąglę mam wątpliwości czy moje podciągi są podciągami ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu