Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
ksiaze 

Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-26, 10:14    [Problem] Problem z drugim kanałem na zassaniu

Witam szanownych forumowiczów,

Zwracam się do was z prośbą o pomoc. Niedawno zakupiłem harmonijkę Honer Marine Band Special 20 C dur. Przy pierwszych próbach zagrania okazało się, że na drugim kanale przy wdechu dźwięk nie jest wydawany prawidłowo. Szukając na forum znalazłem różne rozwiązania. Próbowałem mianowicie wyczyścić z paprochów. Pod światło nie widać niczego niepożądanego. Próbowałem również centrować stroik ale nie przyniosło to oczekiwanego skutku.

Przy lekkim wdechu harmonijka w ogóle nie wydaje dźwięku na 2 kanale. Przy silnym wdechu dźwięk się wydobywa jest jednak bardzo przytłumiony i krótkotrwały. Przy próbach na innych kanałach takiego czegoś nie ma. Po wydechu słychać jeszcze krótką chwilę brzmienie kanału. Na kanale 2 dźwięk od razu milknie.

Czy są jakieś sposoby na uratowanie harmonijki? ;(

Pozdrawiam
Andrzej
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-04-26, 10:59    Odp: [Problem] Problem z drugim kanałem na zassaniu

A próbowałeś poprostu poprawnie zassac? :P Na forum było o tym mnóstwo - dwójka wymaga specyficznego zassania :)
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ksiaze 

Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-26, 11:46    Odp: [Problem] Problem z drugim kanałem na zassaniu

Nie spotkałem się wcześniej z takim problemem. Ale chyba raz mi się udało wydobyć dźwięk prawidłowy na (2). Muszę potrenować. Ale podobno to nie występuje na każdej harmonijce. Czemu akurat na mojej ;(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
XLII 

Wiek: 38
Posty: 2
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2009-04-26, 12:23    Odp: [Problem] Problem z drugim kanałem na zassaniu

Na pierwszej harmonijce, Blues Bandzie, nie miałem tego problemu. Ale wraz z zakupem Speciala 20 taka sytuacja się pojawiła. Podejrzewam, że na Blues Bandzie też był ten problem ale cały BB wymaga takiej siły, że mogłem nie zauważyć ;)

Okazało się, że faktycznie był to problem z moją techniką.

Rozwiązanie (przynajmniej dla siebie) szybko odkryłem. Grając zagrywkę 12-bar bluesową
2 3 (2) 2 problem pojawiał (z punktem centralnym ust umieszczonym na 2)
ale grając dalszą część zagrywki
3 3 (2) 3 już nie występował (punkt centralny ust na 3) już nie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-04-26, 12:54    Odp: [Problem] Problem z drugim kanałem na zassaniu

Wdech powinien być spokojny, a powietrze zasysane z głębi. To nie ma być wsysanie powietrza, tylko wdech. Harmonijka nie ma nic do rzeczy, bo początkującym to się zdarza nawet na najlepszym sprzęcie. Spokojnie i nie nerwowo poćwicz i powinno pomóc. W dziale "Technika" napisano o tym naprawdę sporo.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
blackhawk

Posty: 1
Wysłany: 2009-04-30, 18:58    Odp: [Problem] Problem z drugim kanałem na zassaniu

Mam identyczny problem,na identycznej harmonijce. Wczesniej go nie dostrzegałem, ostatnio kiedy starałem się zagrać Blowin' in the wind zauważyłem, ze coś szwankuje. Zobaczymy, skoro to kwestia grającego, a nie sprzętu to będe próbował. Tylko skoro źle mi wychodzi dmuchanie w kanał to co dopiero z podciągami! Lepiej pójdę trochę pograć. :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-05-04, 17:09    Odp: [Problem] Problem z drugim kanałem na zassaniu

[quote="blackhawk"]Mam identyczny problem[/quote]
zawsze to samo...
trzeba grać z szeroko otwartym aparatem jakby mówić "o" tylko jeszcze bardziej otworzyć!
też myślałem na początku że z moją harmoszka jest coś nie tak na 2
pozdrawiam wszystkich początkujących harmonijkarzy
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu