Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-01-08, 10:43    Sny o harmonijkach

Taki luźny temacik. Możecie tutaj wrzucać swoje sny z harmonijkami bądź harmonijkarzami :)

Na skromny początek opowiem swój. Niewiele pamiętam, ale byłem w jakiejś willi, i w szufladzie jednego z kredensów w salonie znalazłem harmonijkę tremolo podpiętą do starego mikrofonu HOHNER Harmonica-Micro. Miała dziwną numerację kanałów bo od 1-6 z dwóch stron. Schemat wyglądał tak: 6 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6 w dwóch rzędach czyli łącznie 24 kanały. Z racji tego, że nie wolno grać na czyjejś harmonijce to grałem na niej przez słomkę :D . Miała ładne brzmienie i jak skończyłem to w progu pokoju klaskał właściciel sprzętu. I to w zasadzie tyle z tego snu.
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-01-09, 16:36    Odp: Sny o harmonijkach

Mi się dzisiaj śniło że miałem harmonijkę 16 kanałową (nie pamiętam czy chromatyk czy tremolo) i chciałem ją przerobić na 10 kanałową bluesówkę. Przyciąłem grzebień, płytki stroikowe (w jaki sposób to nie wiem :hah: ), a gdy myślałem jak to zrobić z pokrywami żeby ładnie wyszły to się obudziłem :razz: :what: .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-04-09, 08:11    Odp: Sny o harmonijkach

Widzę temat zapomniany, to ożywię. ;p

Mój ostatni sen:
Siedzę w domu, burza jak cholera. :D
Chyba to nawet jakiś tajfun czy coś było i nagle jeszcze trzęsienie ziemii. :D
Każdy ucieka, byle z domu, żeby się nie zawaliło na kogoś, a JA - heroiczny bohater niczym z komiksów - biegnę po harpa. :D
Waliło się, paliło, błyskało, trzęsło, ale wziąłem to, co najważniejsze. :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2009-04-09, 08:19    Odp: Sny o harmonijkach

Cześć, wiecie co Ja nic do tego nie mam... ale jakbym wszedl na forum nie znając harmonijkarzy, powiedziałbym że to fanatycy. Sny?!
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-04-09, 11:36    Odp: Sny o harmonijkach

[quote]Cześć, wiecie co Ja nic do tego nie mam... ale jakbym wszedl na forum nie znając harmonijkarzy, powiedziałbym że to fanatycy. Sny?![/quote]

Gussow w jednym z filmików wspominał że w każdym harmonijkarzu jest jakiś pierwiastek szaleństwa, więc czemu nie mamy śnić o harmonijkach? :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-04-09, 23:11    Odp: Sny o harmonijkach

[quote="aansaa"]Każdy ucieka, byle z domu, żeby się nie zawaliło na kogoś, a JA - heroiczny bohater niczym z komiksów - biegnę po harpa. :D
Waliło się, paliło, błyskało, trzęsło, ale wziąłem to, co najważniejsze. :D [/quote]

B.B. King zrobił tak, ale z gitarą. Wyniósł ją z płonącego budynku. Potem okazało się, że ogień przez nieuwagę zapruszyła niejaka Lucille. Teraz już wiecie, dlaczego tak nazwał gitarę? :)

A co do szaleństwa, to nie dziw się Szczypiorze. Harmonijkarze nie są normalni (potwierdzają to wszyscy, którzy mnie znają) i Szczyps, nie oszukujmy się, ale Ty też masz fioła na tym punkcie ;) (oglądanie mikrofonów po nocach to niezłe zboczenie :P ).

A co do snów, mi się czasem śnią jam sessions, albo moje koncerty :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-04-13, 20:19    Odp: Sny o harmonijkach

Każda pasja ukorzenia się w głebinach serca i duszy człowieka. Kiedy umysł człowieka jest w pełnej samowolce pasje (w tym harmonijka w naszym przypadku :P ) mogą mieć odzwieciedlenie w snach. Stąd wziął się ten temat.
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ernestob

Posty: 13
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2009-04-13, 20:57    Odp: Sny o harmonijkach

ja miałem sen ja pierdziele ! dzisiaj w nocy.

Idę w lesie i spotkałem a w zasadzie minąłem włuczykija nie xD i chciałem go spytać co za tajemniczy dźwięk jest w tej jego melodyjce ale uciekł. No i ja w płacz zacząlem grać na moim harpie bardzo smutną melodię :) aż w końcu harmonijka wybuchła Poszedłem do baru i chciałem kupić sobie whisky ^^ nie pijący jestem więc ją tylko postawiłem na stole i przysiadł się Sonny Terry ! nalał sobie kieliszek whisky i wyciągnął z pod stołu koszyk i powiedział "Patrz jakie grzyby nazbierałem" ja patrze w ten koszyk a tam same piękne stare i nowe harmonijki io on zaczął na nich grać i dostałem jedną od niego a tam na niej było napisane "God is bluesman" :D wiem że sen bajkowy ale ja nigdy nie byłem dojrzały :) a że historia z harmonijką zaczęła się od niedawna jestem pod wpływem napływu myśli i obsesyjnie myślę o harpie o grze o nowej melodyjce itd :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-04-13, 22:26    Odp: Sny o harmonijkach

[b]Ernestob[/b], sen genialny xD uśmiałem się czytając to :D Ja miałem kiedyś dużo bardziej popierdzielony ... wprawdzie nie o harmonijce ale może opowiem xD

Szedłem ulicą i coś mnie naszło aby wejść do kościoła... wchodzę i upatrzyłem w lewym kącie koło ołtarza łóżko. Pomyślałem, że się pierdyknę no i poszedłem się położyć. Po chwili do kościoła wparowała dziewczyna z długimi kręconymi włosami oraz wielkę książką. Uwaliła się koło mnie... (spokojnie będzie przyzwoicie ... póki co :D ) i zaczęła czytać. Coś mnie naszło aby spojrzeć pod siebie... kapnąłem się, że leżymy na wielkim dmuchanym Hot-Dog'u... Dziewoja nie była brzydka więc zagadałem ... - co czytasz? - bez słowa pokazała mi okładkę... "wpływ antropogenicznej działalności na sterotypowość czynnika topograficznego rejonów ukierunkowanych agrotechnicznie" czy coś w tym stylu ... książka cegiełka na lekko 1200 stron... Odechciało mi się od razu... trochę poleżałem... ludzie zaczęli się powoli wchodzić do kościoła... Nie wiem skąd dziewczyna wyczarowała magnetofon i puściła "fasolki"... Wszedł ksiądz z gromadą poprzebieranych dzieci dzieci (diabełki, aniołki, krokodyle, kaczki itd. itp.) i przeprowadził z nimi próbę chóru... szybko skończył i zniknął... tłum już dość znaczny się zebrał i za zachrystii wyskoczyła banda małp i zaczęły ludziom sikać po głowach ... a kogo nie opsikały to dupami całowały w usta ... :roll: no cóż... to jest zbyt głupie żeby to wymyśleć więc musicie mi uwierzyć na słowo, że mi się to śniło ... to było w liceum dodam na swoje usprawiedliwienie :D
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-04-14, 17:55    Odp: Sny o harmonijkach

[b]ernestob[/b], dobry sen! :D :D
[b]SZCZYPIOR[/b], My jesteśmy fanatykami (nie nie wszyscy, ale tak ze 90%). :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Thorvald 


Wiek: 33
Posty: 5
Skąd: skądinąd
Wysłany: 2009-04-15, 22:38    Odp: Sny o harmonijkach

[quote]Potem okazało się, że ogień przez nieuwagę zapruszyła niejaka Lucille[/quote] Ku ścisłości zaprószyło go dwóch kolesi bijących się o babkę, która nazywała się Lucille, a BB nazwał tak gitarę by przypominała mu iż największą durnotą jest robić taką zadymę o jakąś kobitę. Tak w miarę wiernie brzmiały jego własne słowa w jednym z wywiadów. Wybaczcie ale jako fanatyk Kinga nie mogłem się powstrzymać;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-04-25, 22:36    Odp: Sny o harmonijkach

Sypię więc głowę popiołem, masz rację, [b]Thorvald[/b]. Widzieliśmy ten sam wywiad, ale widać nie dokładnie przywołałem go w swojej pamięci. Dzięki :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mortis 

Wiek: 33
Posty: 44
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-04-30, 22:53    Odp: Sny o harmonijkach

Mój sen był dosyć... dziwny.
Siedzę sobie na jakiejś polance, drzewo obok mnie.
Jego owoce to harmonijki... mnóstwo pięknych najróżniejszych harmonijek.
Podchodzę do drzewa, zrywam o dziwo, najstarszą, w rękach rozpadającą się harmonijkę, a te piękne zostawiam w spokoju. Zaczynam sobie pięknie grać.. gram i gram, a tu nagle harmonijce ręce wyrastają, a kanały mają zęby i mi usta odgryzają. 0_o
Boję się teraz trochę mojej harmonijki... chociaż nie przypomina tej ze snu... :D

Też tak macie, że jesteście gdzieś i żałujecie, że nie ma obok was waszej harmy? Bo ja często tak tęsknię sobie... aż mnie depresja dopada, że sobie pograć nie mogę...

Czy np. teraz... wszyscy śpią, więc grać nie mogę. To trzymam w gębie harmę i oddycham nosem by nie wydawać dźwięków... :D

Czy macie podobnie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-04-30, 23:08    Odp: Sny o harmonijkach

Sen baaardzoo...koszmarny. :D
Ja to mam codzień :D
Chyba jesteśmy uzależnieni. :D
Zawsze noszę Ją przy sobie, nawet jak nie gram. :) Człowiek się pewniej czuje, że ma bliską Osobę. ;) Tak! Osobę! ;p

[ Dodano: 2009-04-30, 22:10 ]
Teraz wszyscy myślą, że jestem trochę...ekscentryczny... ;p
Się tego nie wstydzę. ;D

[ Dodano: 2009-04-30, 22:12 ]
PS: MOże ktoś byłby zainteresowany kursem LD??
NIe tymi papirosami, ale Lucid Dreams - świadomy sen??
Fajna sprawa. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mortis 

Wiek: 33
Posty: 44
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-05-01, 06:45    Odp: Sny o harmonijkach

Hmm... też noszę harmonijkę cały czas przy sobie. :)

Mój Skarb.
_________________
"Po gitarzyście możesz spodziewać się wszyskiego,
Ale dopiero przy harmonijkarzu zaczniesz się bać..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-09-12, 18:19    Odp: Sny o harmonijkach

Nowy sen o harmonijce :D i przy okazji odgrzebanie "tematu - trupa" jak to któryś z forumowiczów kiedyś fantazyjnie zobrazował.

Odgrzebałem gdzieś starego case'a wśród rupieci. A w nim banano kształtny najwyższy model renomowanej firmy Parrot, jeszcze nazwę pamiętam :D Parrot Dodge :P , ponad to Suzuki Promaster w tonacji 22 ... (nie mam pojęcia co to za oznaczenia :D ) podczas gdy z wygrzebanego we śnie schematu wynikało, że najwyższą tonacją jest numer 15 więc ta była strasznie piskliwa i unikatowa. Poza tymi bajerami był jeszcze chyba jakiś deluksiak i to tyle z działających. Poza nimi były jeszcze dwie zepsute, które już we śnie wywaliłem ze swej świadomości. I ... to tyle :D Nie było nic więcej, bo się obudziłem.

Pozdrawiam harmonicznie ze snu

Mieszko "Trojden" S. :P
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-09-25, 16:46    Odp: Sny o harmonijkach

Dzisiaj śniła mi się Silverka z 7 kanałami (korpus na szerokość i głębokość identyczny ale krótszy) i cieszyłem się że mam harmonijkę podobną do Big Sixa, na której mam ten dodatkowy wysoki dźwięk na 7 do grania w I pozycji (wiem że SS jakościowo nie dorasta do pięt Seydlowi ale to i tak był tylko sen :P ).
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-09-26, 00:58    Odp: Sny o harmonijkach

Moja koleżanka niedawno była w Berlinie i mówiła, że był tam jakiś targ staroci... Tego samego dnia, gdy poszedłem spać, śniło mi się, że jestem na tym targu i znalazłem za grosze jakiś stary egzemplarz Hohner Chromonica, ale bardzo podobny do Chordomonici Maćka Draheima :P Ale się cieszyłem z pierwszego chromatyka :D Niestety, nie pamiętam, czy zdążyłem na nim zagrać :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-10-01, 11:36    Odp: Sny o harmonijkach

A mi się śniły harmonijki tremolo, nie pamiętam w jakim kontekście, ale było ich dużo i były duże i błyszczące. A na koniec śniły mi się gołe baby :D Było ich dużo, coś jak okładka "Electric ladyland" Hendrixa. W ogóle rzadko mi się cokolwiek śni a tu proszę - takie coś - harpy i kobiety... Super sprawa :)
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wicek 

Wiek: 29
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2010-04-03, 14:27    Odp: Sny o harmonijkach

To ja odświeżę temat.

Mi się śniło, że stał jakiś pociąg i pełno ludzi obok i nagle proboszcz z mojego kościoła wyciągnął harpa i zaczął grać. Potem nie wiadomo czemu znalazłem się obok znajomych i gadaliśmy o tym, że Heringi są do dupy (choć mam tylko SS a Heringa żadnego na oczy nie widziałem).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-04-03, 17:24    Odp: Sny o harmonijkach

[quote]To ja odświeżę temat.

Mi się śniło, że stał jakiś pociąg i pełno ludzi obok i nagle proboszcz z mojego kościoła wyciągnął harpa i zaczął grać. Potem nie wiadomo czemu znalazłem się obok znajomych i gadaliśmy o tym, że Heringi są do dupy (choć mam tylko SS a Heringa żadnego na oczy nie widziałem).[/quote]

może to proroczy sen, żebyś heringów nie kupywał, bo trafi Ci się np. trefny model :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-04-03, 17:47    Odp: Sny o harmonijkach

Mi się dawno harmonijki nie śniły. Może dlatego, że harmonijka to już dla mnie tak naturalny element mojego życia jak oddychanie :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2010-04-04, 16:14    Odp: Sny o harmonijkach

może to proroczy sen, żebyś heringów nie kupywał, bo trafi Ci się np. trefny model

Lepszy najtanszy Hering niz Silver Star....
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2010-04-30, 08:31    Odp: Sny o harmonijkach

Widzę, że temat powstał zaspany z wyra nieruszanych postów. Mnie ostatnio coś rzadko śni pewnie jak pisał minigunmen:

[quote]Może dlatego, że harmonijka to już dla mnie tak naturalny element mojego życia jak oddychanie[/quote]

Coś w tym jest :D
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-05-09, 09:21    Odp: Sny o harmonijkach

mi się właśnie śniło graliśmy z moją kapelą przed koncertem sławka wierzcholskiego grałem jakąś solówkę ale harmonijka mi wypadła z rąk :P więc zacząłem nucić do mikrofonu :)
potem Wierzcholski zaczął wyciągać ogromne ilości harmonijek w czerwonych pudełkach MS (byłem przekonany że to Proharpy nie wiem czemu) wziąłem jedną z nich i powiedziałem "ta chyba jest moja" na co p.Wierzcholski się odwrócił i pokazał mi naklejkę z nazwą tonacji której wcześniej nie zauważyłem, była to tonacja "Y" :D . po jego występie którego nie widziałem chciałem do niego podejść i kupić od niego tą harmonijkę (w tym ogromnym stosie dziwnych tonacji była też Bb której szukam tak nawiasem)ale już go nie znalazłem więc pomyślałem ze założę temat tutaj na forum o tej tonacji (Y) i to by6 było na tyle :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-05-09, 11:34    Odp: Sny o harmonijkach

I tak najlepsze jak Ci się śni, że lecisz genialną solówkę życia, a rano uświadamiasz sobie, że wcale taki dobry nie jesteś :hah:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-09, 12:25    Odp: Sny o harmonijkach

[b]Chainsaw[/b], niezły sen :P
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
harryup


Posty: 8
Wysłany: 2010-05-09, 22:50    Odp: Sny o harmonijkach

Może ja też tak będę z harmonijką zgrany duszą to będę miał krejzolowe sny :hihi:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-15, 15:24    Odp: Sny o harmonijkach

Ja chcę w tonacji Y :D Albo w ź(et ) :D Mocne stary :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2010-05-19, 17:09    Odp: Sny o harmonijkach

W drugiej pozycji tonacja Y by wypadała gdzieś koło tonacji R a w trzeciej pozycji Ł-moll :D
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu