Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-04-11, 13:38    Moja lampka - co o tym sądzicie?

Zrobiłem /przy współpracy lampiarza/ wzmacniacz 15 Watowy . Jeśli macie trochę czasu i cierpliwości ,to na mojej stronie można go zobaczyć i posłuchać ,no a tutaj podzielić się uwagami.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-04-11, 14:38    Odp: Moja lampka - co o tym sądzicie?

Ja jestem pod wielkim wrażeniem Twojej twórczości :O Wielki respekt!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-04-11, 21:06    Odp: Moja lampka - co o tym sądzicie?

To miłe ,dziękuję -/są Święta ;D / ,ale proszę o bardziej krytyczne uwagi ,ponieważ wszystko jeszcze można zmienić i sugestie są mile widziane.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-05-01, 14:35    Odp: Moja lampka - co o tym sądzicie?

Jakiego mikrofonu użyłeś? Słychać sprzężenia... ogólnie efekt nie jest zły ale ważne jakiego mikrofonu użyłeś, na moje ucho to był zwykły mikrofon na wkładce dynamicznej, mam rację?
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-05-01, 19:11    Odp: Moja lampka - co o tym sądzicie?

Na nagraniu mikrofon jest z wkładki telefonicznej . Grałem na jaamie na tym wmaku i niestety nie przebił sie ,dopiero ,jak powstrzymaliśmy gitarzstów było go słychać i na mikrofonie harmonijkowym nie daje mocnego przesteru.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-05-02, 08:48    Odp: Moja lampka - co o tym sądzicie?

Nie jestem wielkim specem. Na moje efekt nie jest górnych lotów, ale myślę, że jest to spowodowane wkładką węglową z mikrofonu telefonicznego. Martwi mnie, że nie daje mocnego przesteru na mikrofonie harmonijkowym. Z czym to może być związane? Nie wiem. Jeśli moje informacje są aktualne to Pulatom jest obeznany w kwestii wzmaków. Zagadam do niego na gg aby się tu wypowiedział :)
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-05-02, 10:44    Odp: Moja lampka - co o tym sądzicie?

[quote="Trojden"]Jeśli moje informacje są aktualne to Pulatom jest obeznany w kwestii wzmaków. Zagadam do niego na gg aby się tu wypowiedział :) [/quote]

Dzięki :D . Wygląda na to że po prostu nie daje się ten wzmak do końca wysterować od harmonijki z mikiem. Jeśli nie można tego osiągnąć mimo pełnego rozkręcenia gałek gain i volume to trzeba pokombinować z preampem (obwody anodowe i katodowe lamp wejściowych) żeby zwiększyć wzmocnienie. Musiałbym znać dokładny schemat tego sprzętu żeby móc coś konkretnego doradzić :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-05-02, 14:15    Odp: Moja lampka - co o tym sądzicie?

Niestety schematu nie mam. Na spokojnie sprawdzę na miku do harmonijki ,bo na jaamie nie było czasu i stremowany mocno byłem. Generalnie ''ma mały przester i ciepłe przyjemne brzmienie'' - cyt T Kamiński.

[ Dodano: 2009-05-08, 17:08 ]
Ponieważ z elektroniką nie dałem rady ,zrobiłem nowe rozwiązanie obudowy ,głośnik 35cm,a wzmacniacz na dole. W ten sposób zachowałem małe mobilne gabaryty i poprawiłem nieco możliwości brzmieniowe /głośność i więcej dołu/ ,jeszcze czarne śrubki z kołnierzami muszę zdobyć ,bo te mnie denerwują.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-05-12, 20:00    Odp: Moja lampka - co o tym sądzicie?

Aero, wrzuć do tego tematu nowy image swojego pieca, bo w Shout Boxie mało kto zauważy.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-09-06, 16:26    Odp: Moja lampka - co o tym sądzicie?

Po pracach nad moim wzmacniaczem, naszego kolegi[b]Pulatom[/b],wzmacniacz dostał nowych sił i gra jak powinien . Zdecydowałem się jednak na zmniejszenie jego gabarytów i głośników ,co nie umniejszyło jego głośności ,a stał się lżejszy i poręczniejszy /link niżej -harmonijka/
Na stronie zamieściłem też ,zdjęcia dwóch mikrofonów ,jeden ze słuchawki telefonicznej/wkładka i obudowa/ ,drugi z mikrofonu AKG 190/wkładka monacar/ .Przełącznik ,który widzicie zmienia głośność mikrofonu i daje parę możliwości. Będąc blisko wzmacnIacza można grać na pełnym rozkręceniu i przesterze ,unikając sprzężenia. Będąc dalej wzmacniacza można grać na cichszym dogrywki i przy solo momentalnie być głośniejszym,lub grać głośniej cały czas. zostaje jeszcze wejście we wzmacniaczu ,głośne i ciche. Na jamiku nie testowałem jeszcze ,ale przy próbach z gitarą ,wypadł dobrze
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-09-06, 16:31    Odp: Moja lampka - co o tym sądzicie?

Fajną ma minę ten wzmacniacz teraz :D
Jak nagrasz próbkę to podeślij.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-06, 19:43    Odp: Moja lampka - co o tym sądzicie?

No wygląda fajnie, nawet bardzo :) . Aż chciałoby się takie coś mieć w pokoju. Przyjemną "mordkę" ma.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu