Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-03-27, 19:38    Suzuki Harpmaster A vs Hohner Golden Melody A

Jaką harmonijke kupić HARPMASTER CZY GOLDEN MELODY? prowdopodobnie będe kupował w tonacji A
:harp: :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-03-27, 19:50    Odp: Suzuki Harpmaster A vs Hohner Golden Melody A

Obie harmonijki są podobnie strojone - raczej do grania melodycznego, niż akordowego. O Harpmasterze się nie wypowiadam, bo nie grałem, a o Goldence jakiegoś bardzo dobrego zdania nie mam. Podciągi wychodzą ładnie, brzmienie też OK, ale jakoś mi nie leży, ani w ręku, ani w ustach... Wszystko jest rzeczą gustu :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-03-27, 19:53    Odp: Suzuki Harpmaster A vs Hohner Golden Melody A

No to ja napiszę o Harp Masterze, bo tego mam. Tak jak Kamil pisze, strojenie pod grę czystym dźwiękiem, akordy brzmią chrapliwie i kanciasto. Ale melodyjki wprost miodnie. Harp reaguje lekko, jest dosyć miękki i podatny na efekty. Brzmienie bardzo jasne, dla mnie chyba ciut zbyt jasne, ale to kwestia gustu (albo i mojej tonacji - F). Co wygody... Lepiej w ustach nic mi nie leżało :D . Wszystko idealnie wygładzone, zaokrąglone, pokrywy takie, że usta ślizgają się bez żadnego wysiłku!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-03-27, 20:12    Odp: Suzuki Harpmaster A vs Hohner Golden Melody A

To ja napisze o Harpmasterze i Goldence, bo mam obie :D
(Harpmaster Bb, Golden Melody C - wiec dużej róznicy nie ma..)

Brzmienie - tu nie mogę wskazać harmonijki lepszej, choć wydaje mi sie, że minimalnie Goldenka ma pełniejsze brzmienie... Prawda jest taka, że obie harmoszki brzmią w podobnym klimacie, czyli w stroju równomiernym..

Kształty - Maciek ma dużo racji, Harpmaster w ustach leży doskonale, wręcz idealnie.. Szczelny plastikowy korpus zapewnia wspaniałą reakcję na dmuch i jest przyjemny dla grającego. || Ale również mam podobne doświedczenia jak Kamilteau - bo Goldenka mi w ustach średnio leży, coś tam "nie gra". Kształt pokryw moim ustom nie odpowiada..
Ale pomijajac subiektywne doświadczenia, nie ma się do czego przyczepić, Goldenka nie ma ostrych krawędzi - jest ergonomiczna i krągła.

Osobiście wolę mojego Harpmastera.. Grać mi na nim łatwiej, co oznacza również - przyjemniej :)
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-03-30, 19:03    Odp: Suzuki Harpmaster A vs Hohner Golden Melody A

To ja zdecyduje się na harpmastera :P
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu