Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
xomer

Posty: 8
Wysłany: 2009-03-29, 17:00    Problem

Mam jeszcze jedno pytnanie odnośnie nowo kupionej harmonijki.

Teraz zauważyłem, że harmonijka "gra" ten sam dźwięk na 2 otworze przy wdechu i wydechu (wybaczcie takie proste określenia, ale dopiero się uczę). Nie wiem, czy tak jest dobrze, czy nie ma wady, gdyż moja poprzednia harmonijka ma 2 inne dzwięki (e i d), a nowa tylko e.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-03-29, 17:51    Odp: Problem

Nie bardzo rozumiem... przede wszystkim napisz, jaką masz harmonijkę, będziemy wtedy wiedzieli nieco więcej.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
xomer

Posty: 8
Wysłany: 2009-03-29, 19:39    Odp: Problem

W tym temacie o niej napisałem:
http://www.harmoszka.com/...ijke-vt2173.htm

Kupiłem harmonijkę, podoba mi się ona, ładnie gra, ale nie jestem pewnien czy ma wadę. Na drugim otworze, gdy wdmuchuje i wydmuchuje powietrze wydobywa się ten sam dźwięk (e). A z tego co się orientuję przy wdmuchnięciu powinien być dźwięk (e) a przy wydmuchnięciu (d). Proszę o pomoc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-03-29, 19:52    Odp: Problem

mi wydaje się że powinny być inne dzwięki, a na podstawie czego określasz dzwięki tylko słuchu, czy masz jakiś przyżąd np tuner ??
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
xomer

Posty: 8
Wysłany: 2009-03-29, 20:16    Odp: Problem

słuchu... i wychodzi ewidentnie :sad:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-03-30, 01:00    Odp: Problem

[b]xomer[/b], Poczytaj sobie porady na temat 2 kanału, jest ich masa !!!!!!!!
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
xomer

Posty: 8
Wysłany: 2009-03-30, 18:46    Odp: Problem

Nie znalazłem takiego temtu, któy odzwierciedlałby mój problem. Nie chodzi mi tutaj o technikę gry, albo że coś źlę robię, jak również, że dźwięk jest nie czysty. Wszystko ładnie pięknie gra, ale wydobywa sięten sam dzwięk. I jest to chyba wana mechaniczna harmonijki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sheanheavel 


Wiek: 33
Posty: 19
Skąd: RDM
Wysłany: 2009-03-30, 18:48    Odp: Problem

Zależy też jak grasz, przecież dźwięk możesz formować, polecam na yt lekcje Gussova .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2009-03-30, 19:44    Odp: Problem

Nie mam pojęcia, jaką masz harmonijkę, co więcej Wszechmocne Google jakoś nie chcą wskazać jednego konkretnego modelu kryjącego się pod nazwą "Tombo tremolo diatonic harmonica".
Specem od harpów tremolo nie jestem, ale wiem, że mają trochę inny rozkład dźwięków od instrumentów w systemie Richtera, więc możliwe, że akurat na 2 kanale powinieneś mieć ten sam dźwięk na wdechu i wydechu. Jak masz 2 rzędy "dziurek", to stroiki są zamontowane na zmianę (tzn. na jednym kanale reaguje na wydech, na sąsiednim na wdech). Taką harmonijkę nawet mam, ale to dzieło Chińczyków i ma dość egzotyczny rozkład dźwięków, w każdym razie ja na niej grać nie umiem. Generalnie trudno Ci pomóc, bo nie do końca wiadomo, czym dysponujesz. Ale jeżeli instrument kupiłeś jako fabrycznie nowy, to na 99,9% wszystko jest z nim OK.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
xomer

Posty: 8
Wysłany: 2009-03-31, 07:14    Odp: Problem

http://www.tombo-m.co.jp/eng/

Druga od dołu.

Mam 2 rzędy "dziurek" i tak rzeczywiście jest, że stroiki są na zmianę. I własnie na 2 kanale mam ten "feler", że gra mi identyczny dzwięc. Byłem w sklepie, w któym kupiłem, gość mi poweidział, że rzeczywiście gra tak samo. (Nie wiem, czy oj jest specem w harmonijkach, ale mówił, że zadzwoni do producenta i omówi sprawę)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-03-31, 16:09    Odp: Problem

W tremolo może zdarzyć się sytuacja że znajdziemy miejsce w którym mamy ten sam dźwięk na wdechu i wydechu, właśnie w tym miejscu które odpowiada (2) i 3 zwykłej 10 kanałówki. Tutaj co drugi kanał działa na wdech i co drugi na wydech i po prostu ułożyłeś usta w miejscu gdzie masz wdech jakby z (2) i wydech z 3 (na tremach jest to możliwe) i stąd ten identyczny dźwięk. Jest to normalna rzecz w tremolach systemu Richtera, harmoszka jest jak najbardziej w porządku.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
xomer

Posty: 8
Wysłany: 2009-03-31, 16:25    Odp: Problem

Czytając to dochodzę do wniosku, że nie mam dzwięku "d" ?

Jeszcze raz napiszę, że pierwszy od lewej dzwięk na wdechu, gra tak samo jak drugi dzwięk od lewej na wdechu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mortis 

Wiek: 32
Posty: 44
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-05-02, 17:31    Odp: Problem

Próbowałeś ją rozebrać? Może coś tam tkwi?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu