Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-12-22, 23:19    Finansowanie Forum

Wszyscy już chyba widzieli ogłoszenie. I trzeba z tym coś szybko zrobić. Govean w ShoutBoxie przedstawił stawki. Dodam, że im więcej osób wpłaci, tym bardziej się wszystko rozłoży. Podejrzewam, że jak paręnaście osób wpłaci po dosłownie kilka złotych, to będziemy mogli odratować forum. Tutaj piszcie jeżeli macie ochotę się dołożyć, lub skontaktujcie się bezpośrednio z Adminem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-23, 00:41    Odp: Finansowanie Forum

Z treści tego idiotycznie niegrzecznego ogłoszenia wynika wyraźnie, że temu panu nie powierzę ani jednej swojej złotówki.
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karzeł 

Wiek: 33
Posty: 94
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Piła
Wysłany: 2008-12-23, 01:04    Odp: Finansowanie Forum

I podobnie wygląda moje zdanie.
_________________
http://img522.imageshack....ge=karzeid1.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-23, 01:24    Odp: Finansowanie Forum

Cóż, nie da się ukryć, że można było użyć paru innych sformułowań... można by się przyczepić do stwierdzenia: "...dla was stworzyliśmy to forum...", bo można, a nawet trzeba, je podwójnie interpretować. (przy czym jedna wersja jest korzystna dla adm., druga już mniej).

Niemniej rzeczywiście, szkoda by było, żeby ta społeczność harmonijkowa zniknęła z sieci. Myślę, że sporo wiedzy merytorycznej, jak i praktycznej zostało tutaj zebrane i stratą dla wielu byłoby gdyby serwis przestał funkcjonować.

Ze swojej strony mogę zaproponować pomoc, ale uprzedzam, że nie będzie ona wysoka.
Zresztą... na forum jest dostatecznie dużo osób i część mogłaby zrezygnować z tego jednego piwka, papieroska, czy tak uwielbianej na forum tabaki i w jakimś stopniu wesprzeć działanie serwisu.

Z matematycznego punktu widzenia, gdyby każdy dał 1zł, to serwis działaby przez 5 lat non-stop. Wiemy, że jest to raczej niemożliwe więc załóżmy, że połowa użytkowników wpłaci 1zł -> Serwis działa przez 2 lata non-stop. Ale to również jest niemożliwe...
Cóż idea wpłacania 1zł też się mija z celem, bo żaden bank, ani poczta takiego przelewu nie puści, poza tym prowizje itd... To mija się z celem.

Swoją drogą trzeba się w tym momencie zastanowić, czy nie warto zmienić providera (dostawcę usługi). Forum boryka się z błędami 503 (taki chyba się pojawia), co by oznaczało, że serwer nie obsługuje w pełni możliwości skryptu PHPBB2, mówiąc krótko, jest nieco "ograniczony".

Podsumowując, mój wywód "bez ładu i składu".
Jeśli ktoś chciałby dobrowolnie, bez przymusu pomóc w rozwoju tego serwisu, to byłoby fajnie. Pieniądze jakie byłyby zebrane, przekazane byłyby WYŁĄCZNIE na działalność serwisu (domena, serwer). Nadmiar oczywiście przekazany byłby na kolejne lata działalności.
Można byłoby to nazwać "Wielka ściepa", tak jak już to nazywano przy innych serwisach.

Nie oznacza to, że kto nie wpłaci, ten będzie jakoś stratny. Bynajmniej, Ci którzy wpłacą nie będą mieli z tego żadnych widocznych profitów, nawet w postaci napisu "dobroczyńca" w profilu, a co najwyżej będzie miał świadomość przyłożenia ręki przy budowie serwisu.

Na tym może skończę mój wywód, którego nie będę sprawdzał merytorycznie, ani stylistycznie ze względu na późną porę.

Pozdrawiam
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-12-23, 01:40    Odp: Finansowanie Forum

Ja się oczywiście piszę na utrzymywanie harmoszka.com. Pytanie tylko jak to zrobić? Pan Mateusz jakiś taki małoodpowiedzialny... Może by tak zrobić teraz backup, przechować go u Kamila x 1 i u Maćka X 1, poczekać aż 10 stycznia wyłączą domenę, kupić i domenę i serwer 11, i postawić z backupa? Taram [onomatopeja]. Użyczę swego konta do opłat, a sam wszystko ureguluję, złotówki za to nie biorąc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-23, 09:25    Odp: Finansowanie Forum

Kuba, Łukasz, Maćku...! Nie znam się na sprawach technicznych. Gdyby któryś z Was (wszystkich nie wymieniłem oczywiście) zajął się tym, to ja bardzo chętnie sam pokryję koszt rocznego użytkowania forum. Dajcie tylko cynk - jak to zrobić!
Pozdrawiam :)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-12-23, 09:48    Odp: Finansowanie Forum

nie kolego, nie możesz pokryć wszelkich kosztów bo musisz się ze mną podzielić... poza tym dajmy też szansę innym. Nie ktokolwiek ale każdy może być częścią tego interesu i każdy kto ma chęć, może jakąś forsę dać.
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-23, 10:34    Odp: Finansowanie Forum

Kuba! Zaproponowałem takie rozwiązanie jako najprostsze w realizacji. Nie chodzi mi oczywiście o glorię fundatora. Rozbijmy więc ten koszt na dwa. Chodzi o to by szybko i sprawnie załatwić temat. Później możemy pomyśleć o jakimś wspólnym funduszu. Myślę, że to się da jakoś transparentnie zrobić.
Apeluję więc o zamknięcie tematu - "kasa", i przejście do realizacji, czego ja nie potrafię. :)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
szczypek45 


Wiek: 30
Posty: 8
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2008-12-23, 11:55    Odp: Finansowanie Forum

Ja mogę dorzucić kilka bądź kilkanaście zeta.
Dajcie tylko numer konta i dane do przelewu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
suchi 


Wiek: 33
Posty: 151
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-23, 12:37    Odp: Finansowanie Forum

Ja tez sie dorzuce wyślijcie mi na gadu nr konta
_________________
"Blues to muzyka w której większe emocje grają uczucia niż kalkulacje"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-12-23, 13:53    Odp: Finansowanie Forum

Można by się przyczepić do kilku innych sformułowań występujących w tym ogłoszeniu, ale mniejsza o to... Fakt, szkoda by było, gdyby forum zniknęło, ale całemu zamieszaniu winny jest ten, który nie dopilnował terminu... Ja też byłbym za zmianą serwera. Jeżeli już serwer jest płatny, to mamy chyba prawo co nieco wymagać, a tutaj błędy 400, 404, 500, czy jakiekolwiek inne utrudniają nam życie. Jakby co, oczywiście mogę przechować u siebie backup - wytłumaczcie tylko co i jak :) Jeżeli chodzi o wsparcie - na moim koncie bankowym w tej chwili figurują 3 zera. Myślałem nad tym, żeby przeznaczyć na ten cel co nieco z kasy, która mi pozostanie po kupnie harmonijek, ale teraz się okazało, że wyniesie mnie to nieco więcej, bo sprzęt podrożał... Na razie "poważniejsze" fundusze mam więc zablokowane.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-12-23, 16:04    Odp: Finansowanie Forum

Witam.
Po pierwsze chciałem wszystkich przeprosić za zamieszanie i ogólnie za całe niedopilnowanie wszystkich spraw. Ogłoszenie usunięte zostało, gdyż problem został mniej więcej pokonany.
Serwer faktycznie trzeba by zmienić, pytanie tylko na jaki - jakieś propozycje?

Pieniądze przesłali (podobno - gdyż pieniędzy nie mam) takie osoby:
jerzy - 30 zł
dracco - 50 zł

+ jeszcze 2 userów, którzy powiedzieli ze coś prześlą w terminach nieznanych.

Następna opłata za serwer (za pół roku 61zł brutto) wypada na 06/02/2008 - dziś sprawdzałem. Także, pieniądze które zostaną, pójdą na jego opłatę.

W shoutboxie napisalem, ze serwer to kwota 80 zł, przepraszam za pomyłkę.

Chyba, ze znajdziemy coś tańszego/lepszego
Pozdrawiam.

[size=9][ [i][b]Dodano[/b]: 2008-12-23, 16:20[/i] ][/size]
Wszystkie ustalenia dotyczące przesyłania pieniędzy kierujcie proszę na mojego maila govean@gmail.com

Wszystko co dostanę będę opisywać tu, abyście później nie myśleli, że biorę pieniądze dla siebie.
Ostatnio zmieniony przez Govean 2009-03-31, 13:54, w całości zmieniany 4 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2008-12-24, 12:16    Odp: Finansowanie Forum

Mi tam na forum nie zalezy juz i tak koncze z graniem i wyprzedaje caly sprzet jaki przez lata zgromadzilem (Po blizsze info na pw pisac jakby ktos cos chcial)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-12-24, 14:54    Odp: Finansowanie Forum

Rzeszot napisał/a:
Forum boryka się z błędami 503 (taki chyba się pojawia), co by oznaczało, że serwer nie obsługuje w pełni możliwości skryptu PHPBB2, mówiąc krótko, jest nieco "ograniczony".

503? Ja wiem tylko o 500.

kamilteau napisał/a:
a tutaj błędy 400, 404, 500, czy jakiekolwiek inne utrudniają nam życie

400 - tez pierwszy raz słysze, aby taki wywalało. To może być wina twojej przegladarki, ale równie dobrze wina serwera.
404 - jesli mogę na PW prosić, kiedy wywala Ci ten błąd.
500 - wina serwera :/
kamilteau napisał/a:
Jakby co, oczywiście mogę przechować u siebie backup - wytłumaczcie tylko co i jak

Robie na bieżąco i przetrzymuje przez około tydzien.
Govean napisał/a:
Serwer faktycznie trzeba by zmienić, pytanie tylko na jaki - jakieś propozycje?

Nie bój żaby, tym ja sie zajmę.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Dracco 

Wiek: 34
Posty: 3
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2009-03-29, 02:17    Odp: Finansowanie Forum

Ello ludzie. Mam do was prośbę, czy możecie usunąć lub "zamaskować" mojego maila (coś w rodzaju np. lewa[@]prawa.pl)? To jest jedyne miejsce w całej sieci gdzie mój email jest dostępny publicznie, a przez to spam boty mnie wyłapują i dostaję wredny spam.
Z góry dzięki.
Pozdro,
Dracco
Ostatnio zmieniony przez Dracco 2009-04-27, 16:06, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-03-29, 08:48    Odp: Finansowanie Forum

W "Edytuj profil" masz opcje pozwalającą na ukrycie maila.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Dracco 

Wiek: 34
Posty: 3
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2009-03-29, 12:30    Odp: Finansowanie Forum

Człowieku masz mnie za idiotę? Opcje "Pokazuj mój Adres Email" na KAŻDYM forum mam wyłączoną. Jak myślisz dlaczego piszę tą prośbę w tym temacie? Przeczytaj post Goveana, tuż pod słowami "Pieniądze przesłali (podobno - gdyż pieniędzy nie mam) takie osoby" są podane maile mój i jeszcze kogoś. To jest o co proszę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-03-29, 13:58    Odp: Finansowanie Forum

A chyba, że o to chodzi. No problem, tylko spokojniej można.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Dracco 

Wiek: 34
Posty: 3
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2009-03-29, 23:36    Odp: Finansowanie Forum

Dzięki.
Przepraszam za to uniesienie w poprzednim poście, ale miałem naprawdę denny humor :/ .
Pozdro wszystkim :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi