Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-07-23, 15:42    [GP I] HB I - wyniki i komentarze

A więc... długo oczekiwana chwila nadchodzi...
3....
2.5....
2....
1.5....
1....
0.5....
0.....
-0.5....
START. Zwycięzcom pierwszej edycji HB zostaje!!!! Maciekdraheim!! - Serdeczne gratulacje!
O oto kompletna lista laureatów:
Maciek 2 + 1 + 1 + 1 + 2 + 1 + 1 + 1 = 10 punktów - 1 miejsce
Faaraon 2 + 1 + 1 + 2 + 1 + 1 + 1 = 9 punktów - 2 miejsce
bartek215 2 + 1 + 2 + 1 + 1 - 3 miejsce
Poza czołówką mamy tylko jadną osobę z punktem na koncie:
Duduś 1 = 1punkt - 4 miejsce

Barwa dla wszystkich i liczę na zaangażowanie zwycięzców (i nie tylko) w kolejnych edycjach.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-07-23, 17:27    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

O! Mam jeden punkt!! :D :D :D :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2007-07-23, 22:57    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

hehe! Szczotker- jak myślisz zrobili nam to na złość? :D Zremisowaliśmy... :D ciekawe kto zajmie ostatnie miejsce w następnej edycji... :D Maćku- Gartulacje! Dla pozostałych również! :) Może teraz ktoś mi wreszcie powie dlaczego gram źle? :D

pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-07-23, 23:19    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

Szczere gratulacje. Pomimo iż nie oddałem głosu na nikogo, miejsca 'na podium' zgodnie z moimi osobistymi odczuciami.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-07-24, 08:47    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

No to mówcie czemu nikt nie przyznał mi ani jednego pkt.! :P
Bo już nie mogę się doczekać :D
Gratki dla wszystkich. Osa, wymiatamy :D <lol2>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-07-25, 19:37    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

Dziękuję wszystkim bardzo za oddane głosy i gratuluję pozostałym uczestnikom. Byliście naprawdę znakomici. Ja już wybrałem podkład do następnej edycji, teraz muszę to skonsultować z Bossem. Zachęcam więcej uczestników do brania udziału w Bitwach!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawelek 


Wiek: 33
Posty: 77
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: pom. zach.
Wysłany: 2007-07-25, 20:08    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

A ja jakoś nie miałem okazji ani to się zaprezentować, ani ocenić kolegów. Cóż, w II edycji powinienem się pojawić;]
_________________
lanss, lanss

http://www.lastfm.pl/user/harpp/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2007-07-25, 20:56    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

ehh Szczotker, sie nie dowiemy dlaczego nie dostaliśmy punktu żadnego... aaa to ja se niedługo posłucham twego dzieła i wyraże swą opinie :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-07-27, 11:53    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

Dziękuję za tak wysoką ocenę mojego impra, gratuluję Maćkowi i wszystkim uczestnikom! :) . Było milo, nie moge sie doczekać nastepnej edycji!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2007-07-27, 12:03    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

Ja w sumie również dziękuje... Mam nadzieje że w następnej edycji weźmie udział większa ilość harmoszkarzy z naszego forum
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-07-31, 09:54    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

Ja już wiem, że w następnej udziału nie biorę. I to wcale nie dlatego, jestem ostatni ( :D ), a dlatego, że nawet nikt nie raczył mi i Osie powiedzieć, jakie zrobiliśmy błędy :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-07-31, 12:43    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

Szczotker napisał/a:
nawet nikt nie raczył mi i Osie powiedzieć, jakie zrobiliśmy błędy :]


Szczotker: Twoja improwizacja zagrana jest wyjątkowo nierówno i to głowny mankament; od początku aż do 22 sec przez chwilę jest powiedzmy że znośnie ale ok 40 sekundy znów nierówno. 1:00 az do 1:20 jest równiej, ale juz w połowie 20 sekundy jest nierówno. Jest okej kawałek dalej a od 1:46 nierówno grasz (wtedy gdy juz Ci powieetrza brakuje - to słychać)

Osaosowski: Twoim największym problemem jest w 100% rytm (jego brak) oraz wydobywanie czystych dźwięków z pojedyńczych kanałów. Przesłuchując Twoje nagranie nie usłyszałem ani jednego.

Ale oczywiście nie zrażajcie się do moich uwag, weźcie je pod raczej uwagę i trenujcie (wiecie juz co trzeba dopracować! nic innego jak tylko grać i grać :) ) a niebawem dogonicie mnie ;)
Powodzenia!

P.S. nie marudzić mi tu, tylko brac udział ino szybko w drugiej edycji. Nie wiem czy wiecie ale, robiac cos po raz drugi mozna zrobić to już lepiej! A wiec zapraszam:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Łukasz 


Wiek: 40
Posty: 66
Otrzymał 35 punkt(ów)
Skąd: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 2007-07-31, 13:31    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

Ja też pozwolę sobie skomentować niektóre nagrania.

bartek215: Najbardziej podobało mi się frazowanie. Wiesz kiedy używać pauz :)

Maciek: Mimo kiepskiej jakości nagrania (nie rozumiem, dlaczego nagrywałeś podkład przez mikrofon?) świetnie się słucha :) Grane energicznie, mocny atak na dźwięk, dobre akcentowanie. Fajny efekt wyszedł ci około 38 sekundy, tak jakby harmonijka nieco "ciągnęła" podkład (a może odwrotnie ;) ). Nie wiem, czy zrobiłeś to specjalnie, czy po prostu zgubiłeś rytm, ale wyszło ciekawie. Słychać też, że używasz górnego rejestru harmonijki i to sensownie :)

Faraon: Jest OK, ale nie bardzo mi się podoba brzmienie harmonijki. Nie wiem czy to wina nagrania, czy może pracy przeponą, albo ułożenia ust, ale brzmienie wydaje się takie cienkie, słabe. A może to tylko subiektywne odczucie.

Szczotker: Nie jest tak źle, popracuj nad rytmem i weź udział w 2 edycji - ocenimy postępy :)
_________________
There is no such thing as a wrong note. Just poor choices.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-07-31, 14:06    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

Faraon, nierówno czyli nierytmicznie...?
W moim osobistym odczuciu, to nagranie Maćka jest nie w rytmie(jest słyszalne opóźnienie).
Troche nie kumam... To co nie mogę zmienić wartości nut, bo to już wtedy nie jest w rytmie.? Bo z tego co słucham własnie stwierdzam, że troche "przynudza" Twoja gra Faraonie.
"Szczotker: Twoja improwizacja zagrana jest wyjątkowo nierówno i to głowny mankament"
Ten jest główny. A te pozostałe. ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-07-31, 14:48    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

Nierówno do samego siebie (interwały niezachowane), nierówno do podkładu czyli nierytmicznie, zwał jak zwał. Fakt ze się rozjeżdża i wystarczy.
Co do nagrania maćka to fakt, jest taki moment że zignorował jeden, czy dwa interwały i nierówno miał swoje nagranie, ale to jak kazdy z nas ; ) ( u mnie też )

Owszem, możesz zmienić te wartości ale wtedy musisz nadążyć za tempem, a Ty nie zrobiłes tego równo z rytmem nagrania.

Nawiasem, jeśli bardzo chcesz mi dosrać to sprobuj znaleźć mankament w grze technicznej z mojego podkladu. Bo nie wiem czy zauwazyles ale rozmawiamy o technice.
A nie o tym, czy ktoś przynudza czy też nie. Twoje oskarżenia są bezpodstawne. a Twoje nagranie i tak pozostawia wiele do życzenia bo używasz ciagle tych samych dźwięków na podciągu np. W kołko słyszę okolice 3ciego kanału.

Np u mnie robię tak, że gram 2,3,4 kanał w jednym ciągu np następną nutkę po 3cim kanale gram na 6tym albo 7mym... u mnie w nagraniu jest parę technik których u Ciebie zabrakło, takze ktos musiał zauważyć, ze starałem sie urozmaicić swoje impro :) tryl, tremolando to ciekawe rzeczy, oktawy, akordy i fragmenty schematu fajnie się łaczy.

Mi się nagranie Bartka tez bardzo podobało, a Maciek zrobił 'ciufcię', zawsze jak Maciek gra wydaje mi się jakby pociąg jechał :what: :D

Łukasz: wydaje mi się, że przepona i usta, ale jak spotkam sie z Mackiem zeby pograc w koncu to On mi powie:D (dawno juz nie slyszal jak gram na zywo)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Łukasz 


Wiek: 40
Posty: 66
Otrzymał 35 punkt(ów)
Skąd: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 2007-07-31, 15:33    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

Rozumiem, że pisząc "interwały" masz na myśli interwały - czyli odległości - czasowe?

W teorii muzyki słowem "interwał" określa się odległości między dźwiękami, ale w sensie wysokości. Proponuję trzymać się standardów, bo to trochę mylące :)
_________________
There is no such thing as a wrong note. Just poor choices.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-07-31, 16:59    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

Nie chcę Ci dosrać, ale jako wolny słuchacz, wysłuchałem Twoje nagranie kilkakrotnie i stwierdzilem, że jest po prostu nudne. Wiem, wiem, że jestem słaby, ale nie myśl, że Ty jestes najlepszy.
Nie mów, że gram ciągle na tych samych kanałach, bo dobrze wiem jakie dźwieki gram :/
Używam efektów ogółem, tylko, że podkład mi nie podszedł. A po co tym, wstawiałem nagrania na harmoszke i wszyscy mi pisali, że jest ok i w ogole... :?
ps. Co to tryl.?

[ Dodano: 2007-07-31, 18:03 ]
I jeszcze jedno-Nie wiem dlaczego, ale czytając Twoje wypowiedzi rysuje mi sie obraz kolesia z mojej miejscowosci. Skonczył szkołę muzyczna i mysli ze jest wielki.
Jeżeli ktoś kiedys bedzie słuchał Twojej muzyki, bedzie miał serdecznie w dupie to jak technicznie wymiatasz. To ma sie po prostu podobać. A paradowanie rożnorodnymi efektami to przesada. Owszem, technika może bardzo urozmiacić grę ale nią można tylko na nie zwracać uwagę.
"Słuszność w tym świecie mają rzeczy proste".
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawelek 


Wiek: 33
Posty: 77
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: pom. zach.
Wysłany: 2007-07-31, 17:16    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

Szczotker napisał/a:
Jeżeli ktoś kiedys bedzie słuchał Twojej muzyki, bedzie miał serdecznie w dupie to jak technicznie wymiatasz. To ma sie po prostu podobać.


Niech żyje Popkultura. :P :D
_________________
lanss, lanss

http://www.lastfm.pl/user/harpp/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-07-31, 20:29    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

Faaraon napisał/a:
Bo nie wiem czy zauwazyles ale rozmawiamy o technice.


Aleksandrze, wybacz, że to mówię, ale nie tylko techniką człowiek żyje. To co ciekawe niekoniecznie musi być trudne technicznie. Chodzi właśnie o to, żeby się podobało. A podkład nagrywałem razem z improwizacją live, bo inaczej bym tego dobrze nie złożył.

Teraz koment do nagrań (Alkowi mówiłem co i jak na GG)

Bartek: Cudne brzmienie! Twoja Specialka śpiewa jak zaczarowana. Grane, łagodnie, melodyjnie, świetne riffy, bardzo płynnie, nie jak moje stuku-puku stacatto. Bardzo fajna praca dłońmi.

Szczotker: Fajne riffy, ale momentami nieco za skomplikowane i przez to się gubisz. To co Alek z gubieniem tempa pisał. Do tego to głośne branie powietrza. Ale za to fajny growl wyszedł.

Dżem: W piątym takcie podkładu fajny riff z podciągiem na czwórce chyba. Na początku dobry motyw z powtórzeniem jednej linii. Trochę brzmienie za delikatne. Słychać pracę dłońmi, bardzo dobrze.

Osa: Przester zabija! Niestety mało poza nim usłyszałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Łukasz 


Wiek: 40
Posty: 66
Otrzymał 35 punkt(ów)
Skąd: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 2007-07-31, 21:05    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

Maciekdraheim napisał/a:
A podkład nagrywałem razem z improwizacją live, bo inaczej bym tego dobrze nie złożył.


Dzisiaj chyba wszystkie karty muzyczne mają możliwość nagrywania z wirtualnego wejścia "What You Hear" czy "Mix". Puszczasz podkład w słuchawkach (żeby nie łapał go mikrofon) i jednocześnie grasz na harmonijce do mikrofonu. W karcie ustawiasz nagrywanie na wejściu "Mix", troche bawisz się suwakami głośności, aby ustawić optymalne poziomy i jazda :)

Nie trzeba nic ręcznie miksować.
_________________
There is no such thing as a wrong note. Just poor choices.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-07-31, 21:09    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

Słuchajcie nie bede sie z Wami klocic, nie skonczyłem muzyka i nie lubię sie chwalić, tutaj rownież sie nie chwalę bo by mnie na tym forum nie było. Powiedziałem swoje zdanie ktore oparte jest na jakimś doswiadczeniu i nie sadze zebym się co do niego mylił.

Szczotker, wybacz ale jeśli mamy robic coś to róbmy coś porzadnie - jesli nie wychodzi to starajmy sie zeby szło lepiej. To ze napisali Ci ze jest okej, znaczy ze nie powiedzieli wszystkiego. Wypowiedzieli sie tylko z jednej, dobrej strony, a to ze ja mowie Ci o tej złej to potraktuj to sobie troche z szacunkiem do siebie i do wlasnej gry i nie fosz sie jak dziecko tylko potrenuj. Komentarz względnie (wydawać by się mogło) negatywny jest więcej wart niz "jest super! dobre!" nie zawierajacy zadnej wzmianki o ewentualnych błędach. A wiesz czemu? Bo możesz sie do tego poczuć i naprawić to co nie pykło :)

Ja sluchajac Twojego nagrania stwierdzam ze jest monotonne, a nie nudne a to roznica. Chociażby grzecznościowa. Tobie też radzę sie zastosować.
Jesteśmy na forum dla przyjemności pisania i kontaktu z innymi ludźmi, a nie po to zeby sie denerwować, także zaniechaj wyrażeń typu "jeżeli ludzie beda słuchać Twojej muzyki to będą mieć serdecznie w dupie jak grasz" w odniesieniu do ludzi.
Jest to niekulturalne a ja niczym nie zasłużyłem sobie na takiego typu stwierdzenia.

Chodzi mi o to ze Twoje tematy w tym nagraniu zbudowane sa na tym samym akordzie poczatkowym (to nie jest tak ze akord poczatkowy musi byc pierwszym akordem od ktorego sie wszystko zaczyna i ciagle trwa, wystarczy ze jest uzywany czesto) i uzywany jest dosc czesto. Daje to efekt powtarzania i wlasnie te monotonność.

P.S. nie kojarz mnie z tym człowiekiem, bo nietylko Ty ich nie lubisz.
P.S.2 tryl to szybka zmiana dwóch dźwiękow oddalonych od siebie o jakąś odległość tonową. np C,C#C,C#C,C#C,C#,C...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-08-01, 14:52    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

No dobra, sorry Faraon trochę mnie poniosło. Przyjmuję i uwagi i od dzis probuje poprawic błedy. Hmm... może jakies rady, może wytłuamczyłby mi ktoś trochę od strony teoretycznej(na chłopski rozum :D )
A ten tryl to chyba odpowiednik tremolo.?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-08-01, 14:55    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

Harmoszka, a czemu ty nie bierzesz udziału w HB?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-08-01, 20:06    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

Bo nie umiem grać :D ..
Może teraz coś naskrobie, ale nie obiecuję :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-08-02, 17:23    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

Spoko sczotker, nie gniewam się ;) tryl to naprzemienna zmiana dwoch dzwiekow a tremolo to trzęsienie, drżenie dźwięku, przynajmniej tak ja to rozumiem :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2007-08-07, 12:33    Odp: [GP I] HB I - wyniki i komentarze

Heh, Szczotker- ja tam se poszedłem na pielgrzymke do Częstochowy, świetnie sie bawiłem, a ty tu żeś sie wkurzył i sprawiłeś że wreszcie wiem dlaczego źle zagrałem ;) do Maćka: przester to efekt uboczny połączenia na kompie mojej "gry" z podkładem.

dzięki i pozdrawiam: radosny pielgrzym "OSA" :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu