Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
krzysiekj86

Posty: 2
Wysłany: 2009-03-26, 20:44    Special 20 - problem z kanałem 4 i 6

Witam
Mam problem z dwoma kanałami w mojej świeżo zakupionej harmonijce Special 20: 4 kanał oprócz normalnego dźwięku wydaje też nieprzyjemne piszczenie. Nie pojawia się ono od razu, ale zaraz po normalnym czystym dźwięku i tylko przy dmuchaniu. Z kolei w kanał 6 reaguje z opóźnienie i trzeba w niego mocniej dmuchnąć, żeby dobyć dźwięk, co jednak rozprasza, bo inne kanały reaguję w tym samym czasie. Co z tym zrobić? Może złożyć reklamację?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-03-26, 21:29    Odp: Special 20 - problem z kanałem 4 i 6

spróbuj umyć harmonijkę pod słabym strumieniem letniej wody, a jeśli problem nie zniknie nie ma co się bawić i złożyć reklamację.
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2009-03-26, 21:35    Odp: Special 20 - problem z kanałem 4 i 6

Możliwe, że coś jest nie tak, jednak kiedy się zaczyna przygodę z harpem pierwsze dmuchania wydają się dziwne i że coś jest nie tak. (oczywiście ie wykluczam, że to nie jest wina harmonijki w twoim przypadku)

Pamiętaj, że na każdym kanale trochę inaczej trzeba ułożyć jamę ustną, krtań, język(ważna sprawa tutaj bo można nim strasznie zepsuć dźwięk szczególnie podniesiony na wdechu przy wyższych kanałach), no i nie wspominając o najniższych kanałach na których trzeba się naprawdę pomęczyć y było ok (lekcje Gussowa polecam).

Choć piszczenie na 4 jest bardzo dziwne nawet jak dla początkującego (czy przy rozgrzaniu harmonijki dłońmi i dłuższym graniu dalej tak jest) i opóźniona 6? nie wiem jak bym się starał ja na moim specjalnie nie potrafię tego osiągnąć jakbym się nie starał spartolić, złą techniką.

No i właśnie jaką masz tonację harpa? o mam C S20 tylko...

[ Dodano: 2009-03-26, 20:36 ]
no oczywiście zrób to co michu powiedział i jeśli za jakiś krótki czas (np. tydzień grania) to nie zniknie daj do reklamacji, bo szkoda się bawić w rozbieranie z nowym sprzętem
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-03-26, 23:15    Odp: Special 20 - problem z kanałem 4 i 6

Skoro brzeczy na 4, to prawdopodobnie stroik nie jest wycentrowany. Trzeba harmoszke rozkrecic i go delikatnie wycentrowac. Z kolei opoznienia na 6. znacza jedno. Za duzy odstep miedzy stroikiem a plytka. Mialem tak z 4. Trzeba odkrecic gorna plytke od grzebienia i b. delikatnie przygiac stroik do plytki. Powinno pomoc.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
krzysiekj86

Posty: 2
Wysłany: 2009-03-26, 23:30    Odp: Special 20 - problem z kanałem 4 i 6

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Mam harmonijkę w tonacji C. Jestem początkującym grajkiem, możliwe, że coś źle robię, ale żeby zawsze nie wychodziło na tych samych kanałach? Wolałbym się nie bawić w rozkręcanie harmonijki, może być tą blaszkę przygiął za bardzo, nie znam się na tym w ogóle :/

A czy wciąganie na 3 pierwszych kanałach powinno być o wiele trudniejsze niż na pozostałych?
Ostatnio zmieniony przez krzysiekj86 2009-03-27, 14:05, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-03-27, 14:02    Odp: Special 20 - problem z kanałem 4 i 6

Tak to normalne, szczególnie na drugim ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu