Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-03-25, 20:42    Uprawa marihuany na forum?????

Przepraszam, może zgred ze mnie i się czepiam, ale... co robi na forum harmonijkowym link "Uprawa marihuany - kompendium wiedzy o konopiach" ???? Jest na dole strony. Mam w pompie, co kto robi prywatnie, daleko mi do świętości, ale to jest jawne propagowanie nielegalnych środków odurzających!!!! Czy ktoś może mi to wyjaśnić?
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-03-25, 20:46    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

My niestety nic nie wiemy o reklamach na dole strony, należałoby się do INIMa zgłosić. A i podejrzewam, że nawet on ma znikomy wpływ na treść linków z tamtej sekcji.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-03-25, 20:47    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

podpisuję się pod postem... Szczególnie, że na forum zagląda wiele osób [color=blue]<[/color]18...

[color=blue]Poprawiłem znak nierówności ostrej na właściwy, aby zachować jasność wywodu. Pozdrawiam, kamilteau[/color]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-03-25, 20:49    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

Tyle, że to chyba nie reklama (te są generowane losowo albo tematycznie zgodnie z charakterem forum), ale link. Ja też nie wiem, co ten odnośnik tam robi (ja tu tylko sprzątam), Admin powinien wiedzieć co i jak.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-03-25, 21:04    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

Czekam zatem na reakcję admina, zakładam, że tu zagląda. Do czasu zniknięcia tego skandalicznego linka zawieszam swój udział na forum. Mam nadzieję na rychłą interwencję admina w tej sprawie.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2009-03-25, 21:12    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

[quote="Młynek"]ale to jest jawne propagowanie nielegalnych środków odurzających!!!![/quote]
Nie, to reklama forum o konopiach. Treść linka jest taka nie inna, ze względu na google.
Forum nie namawia to zażywania narkotyków, więc nie łamie prawa. Teksty tam zawarte są jedynie informacyjne.
Jestem umówiony z adminami serwisów które są reklamowane w stopce na zakończenie współpracy 20 maja br. Tego dnia znikną wszystkie linki.
Pozdrawiam.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-03-25, 21:47    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

Absolutnie nie przyjmuję takiego wyjaśnienia. Równie dobrze można umieścić linki do forum na temat np. technologii okradania mieszkań, albo gwałtu zbiorowego... I też będą jedynie informować, nie namawiać. To są żałosne, najbardziej obrzydliwe i cyniczne wykręty prawne. Pewnych rzeczy po prostu się nie robi i już! Prawo nie zabrania nażreć się czosnku przed pójściem do teatru czy kina, a na widowni głośno bekać i puszczać bąków. A jednak nikt przyzwoity się tak nie zachowuje.

Żałuję, że tak późno to zauważyłem i że przez tyle czasu w bezpośrednim sąsiedztwie moich wypowiedzi znajdowało sie [b]zło[/b]. Tak, zło! Kilku moich kolegów z czasów szkoły średniej narkotykami zniszczyło sobie życie, jeden się wykończył. [b]Oni wszyscy zaczynali od niewinnego popalania trawki, rzekomo mniej szkodliwej od zwykłych papierosów![/b]

Jeżeli zostały zawarte umowy pozwalające na zamieszczanie takich skandalicznych linków, to były to bardzo złe umowy. Cel nie uświęca środków, jeśli brakowało kasy na utrzymanie forum, można było to załatwić np. przez jakieś płatne SMS-y, albo normalne reklamy.

Z żalem, ale mogę tylko ponownie zakomunikować swoja decyzję o rezygnacji z udziału w forum, przynajmniej do czasu zniknięcia owego odnośnika, choć nie jestem pewien, czy jeszcze tu wrócę. Nie jestem nikim ważnym, ale mam swoje zasady i nawet forumową-anonimową osobowością nie będę firmował takich rzeczy.

Jeśli ktoś z forum chciałby się ze mną skontaktować, odnajdzie mnie bez trudu na blues.com.pl (to nie reklama - jedynie informacja, ale przynajmniej niczego złego). Mam na imię Wojtek, resztę znajdziecie.

Pozdrawiam wszystkich harmonijkarzy.

Młynek
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-03-25, 22:48    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

dobrze mówisz Młynek :D
to forum harmonijowe a nie... ... yyy nie wiem jakie
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jerriko 


Wiek: 41
Posty: 90
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-03-25, 23:01    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

Jejku, jak Wy to zauważyliście? Dopiero po przeczytaniu postu Młynka zczaiłem za 3 razem o co wogóle chodzi. Ja bym to olał totalnie i wcale się nie przejmował i tak z resztą robie. Nie jestem zwolennikiem narkotyków, a wręcz przeciwnie, nawet 26 lat się uchowałem i nie spróbowałem tego świństwa, ale kto zwraca uwagę na takie rzeczy napisane mikroskopijnym druczkiem? Jak wchodzę na forum to szukam konkretnych informacji dotyczących tematyki danego forum, a nie czytam jakieś tam bzdety pod. To mniej więcej to samo, co otworzyć encyklopedię i przeczytać w jakim nakładzie została wydana - bez sensu.
A wg mnie nie ma co się obrażać i nie pisać postów, bo to nic nie da. Jak ktoś będzie chciał to i tak znajdzie mnóstwo informacji w internecie w jaki sposób ma sobie wychodować itp.
Ale nie wiem czy wiecie, że być może o to chodziło autorom tego forum. Nasza dyskusja sprawia że osoby które czytają w tej chwili nasze posty mimowolnie klikną na ten link żeby zobaczeć o czym mowa, a w ten sposób właśnie robi się dobrą reklamę... Jak ktoś kiedyś powiedział: "Nieważne jak piszą, ważne żeby nazwiska nie przekręcili..." a to zawsze odnosi skutek.
Młynek nie obraź się na mnie (bo podzielam Twoje zdanie na temat narkotyków), ale wydaje mi się, że gdybyś nie podniósł szumu o ten link, zauważyłoby go może 10% wszytkich forumowiczów, a tak to każdy kto to przeczyta tam zajrzy....

Ale to moje zdanie. Pozdro!!!!
_________________
Robota nie bar, ale musisz chodzić codziennie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-03-26, 00:11    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

Moje jest podobne ,nawet nie zauważyłem ,że tam są jakieś reklamy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-03-26, 10:26    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

rano w tvn24 oglądałem wywiad z jakimśtam senatorem, na temat IPN, etc. Powiedział on jedno bardzo mądre zdanie. Nasze społeczeństwo zostało pozbawione możliwości oceny zachowań. Jedynym kryterium jakim się kierujemy jest prawo. Zepchnęliśmy odpowiedzialność za ocenę tego czy innego zdarzenia na sądy. Skazany znaczy winny. A moralność? Znikło całkowicie pojęcie świństwa, zwykłego ludzkiego świństwa - no bo sądy nie zajmują się świństwami tylko prawem...
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KamilM 

Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-03-26, 16:18    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

Ostatnio nie mam czasu czytać forum a co mówić o pisaniu. Ale ten temat mnie zaciekawił.

Z całym szacunkiem ale jakoś nie podzielam tego oburzenia Panie Młynku.
Faktycznie uprawiania marychy zabrania prawo ale:
po pierwsze nie wszędzie jest zakazana
po drugie nie od zawsze była nawet u nas zakazana.

Ja narkotyków nie biorę i uważam je za tak samo szkodliwe jak papierosy.
Ale nie oburzam się na reklamy które przyczyniają się do tego że już w podstawówkach trzeba palić żeby być "spoko człowiek"

I tutaj idąc tym tropem co Kuba nie prawo jest wyznacznikiem moralności
A że akurat prawo zakazuje jednej złej rzeczy a drugiej już nie to inna sprawa.

A tak w ogóle jestem legalizacją zielonego bo skoro już tytoń jest to czemu nie zielone?
A zapalenie papierosa i wódka nie różnią się bardzo o Marysi w działaniu( efektach które społeczeństwo może odczuć).

Pozdrawiam
KamilM
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-03-26, 16:38    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

[quote="KamilM"]A tak w ogóle jestem legalizacją zielonego bo skoro już tytoń jest to czemu nie zielone?[/quote]No widzisz a ja byłbym za delegalizacją tytoniu. Dooobra wolność.... ale jak ide sobie przez miasto i jakiś koleś dymi mi w płuca (a na tym tytoniowy jestem bardzo przewrażliwiony, bo po choćby małej ilości odrazu zatyka mi płuca) to pięść sama się zamyka. I kto ma racje? Ty, że zabranianie zielska to ograniczanie wolności czy ja, że nawet palenie fajek wpływa na ludzi z otoczenia? Zapewne nikt z nas bo wsyztsko zależy od punktu widzenia. Jednakże proszę w takim razie o nie podawanie takich argumentow jako pewne.
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-03-26, 17:04    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

[quote="jerriko"]Młynek nie obraź się na mnie (bo podzielam Twoje zdanie na temat narkotyków), ale wydaje mi się, że gdybyś nie podniósł szumu o ten link, zauważyłoby go może 10% wszystkich forumowiczów, a tak to każdy kto to przeczyta tam zajrzy....
[/quote]

A dlaczego Młynek miałby o to nie spytać? Ma przecież prawo wiedzieć, z jakimi serwisami współpracuje Harmoszka. Tak samo ma prawo nie zgadzać się z taką formą współpracy. Mi, szczerze mówiąc, też nie bardzo się to podoba, nawet jeżeli nie łamie to prawa. Wcześniej było to chyba oznaczone jako "Forum wiedzy o konopiach", więc samo hasło nie miało dla mnie takiej "siły rażenia" i nawet tam nie zajrzałem. Teraz jednak to zrobiłem i stwierdzam, że tematyka tego forum absolutnie przekracza wpojone mi normy postępowania. Nie chciałbym być postrzegany jako ktoś współpracujący z twórcami takich serwisów, bo dla mnie także narkotyki to świństwo. Dlatego całkowicie rozumiem decyzję Młynka o odłączeniu się od nas. Ja, póki co, mimo wszystko zostanę tutaj, przede wszystkim ze względu na ludzi, którzy tu zaglądają.
A co do legalizacji - wydaje mi się, że to, czy jest to legalne czy nie, w rzeczywistości zmienia bardzo niewiele. No, może poza znikomym ułamkiem dilerów zamkniętym w więzieniach. Tak naprawdę to tylko kwestia potępienia przez państwo narkotyków, bo samo ograniczenie prawne właściwie nie działa i kto tylko chce, może dostać prochy.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-03-26, 17:36    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

legalizacja? Nie bądź śmieszny KamiluM. Czy wiesz ile teraz kosztuje Cię terapia uzależnień innych ludzi (no może jeszcze nie Ciebie bo nie płacisz podatków)? A czy potrafisz sobie wyobrazić jakie to będą kwoty po zalegalizowaniu trawy? Czy potrafisz wyliczyć ile rodzin się rozpadnie z tego powodu, ile dzieci wyląduje w placówkach opiekuńczych? Takie pytania mogę zadawać bez końca... Owszem, państwo legalizując zioła zyskałoby środki na tego typu wydatki, ale czy to jest to w co powinniśmy inwestować? Czy może szkoły, kultura, nowe technologie, służba zdrowia z prawdziwego zdarzenia, administracja, itd, itp.?
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-03-26, 17:53    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

[quote="kuba"]ile dzieci wyląduje w placówkach opiekuńczych[/quote]A ile w piekarnikach? http://www.smog.pl/wideo/2248/marihuana_zabija/2/
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-03-26, 18:00    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

nie chciałem być aż taki dosadny ;)
pzdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KamilM 

Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-03-26, 18:33    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

Po pierwsze jestem zwolennikiem państwa liberalnego ze wszystkimi konsekwencjami.

I do zdanie o legalizacji Marysieńki miało mieć inny wydźwięk.Jako że wcześniej wspomniałem o szkodliwości papierosów.

Sam nie pale i również bardzo przeszkadza mi dym. Jestem zwolennikiem zakazu palenia w miejscach publicznych. Ale wiem że nie można zdelegalizować tytoniu bez protestów.
I również sądzę ,że prawo powinno być równe dla wszystkich wiec albo delegalizacja (w tym wypadku również) tytoniu albo legalizacja marihuany.
Broń Boże nie chce tu być obrońcą czy propagatorem konopi indyjskich.

IMO raczej bardzo by nie wzrósł ten odsetek o którym mówisz Kubo bo jednak
alkohol (co mamy w tradycji narodowej zakorzenione) jest u nas główną używką, która powoduje uzależnienia. I nie zmieniło by się to.
Po pierwsze tradycja a po drugie cena. Nie zapominajmy ,że cena tak bardzo by nie spadła po delegalizacji.
A nawet teraz dostępność jest tak duża ,że kto ma palić będzie palił i pali. A kto nie ten nie. Na każdej większej imprezie ktoś ma.Ale większość zawsze dziękuje za możliwość.
A tak to skarb państwa zarobił by na tym(w związku z akcyzą cena by jeszcze wzrosła!)

Pozdrawiam bez dymowo
KamilM
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-03-27, 00:02    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

a oglądalność stronki rośnie i pieniążki lecą. ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
dreamer44

Posty: 8
Wysłany: 2009-04-21, 11:43    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

[quote=Młynek]Równie dobrze można umieścić linki do forum na temat np. technologii okradania mieszkań, albo gwałtu zbiorowego...[/quote]

Gdy ktoś okradnie Ci mieszkanie czujesz się pokrzywdzony? Słusznie. Gdy ktoś kogoś zgwałci krzywdzi ta osobę? Tak. A to co kto pali, pije itp. to raczej sprawa osobista więc to nie jest to samo.

Ma chyba też prawo o tym rozmawiać z innymi zainteresowanymi, czy może się mylę? Istnieje jeszcze jakaś wolność słowa czy to tylko mrzonka i kiełbacha wyborcza?

[quote=Over]podpisuję się pod postem... Szczególnie, że na forum zagląda wiele osób <18... [/quote]

To czemu nikt nie czepia się tematów typu "jakie piwo pijecie"? Przecież to jawne propagowanie pijaństwa że tak sparafrazuję słowa autora tematu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-04-21, 12:34    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

[quote="dreamer44"]Gdy ktoś okradnie Ci mieszkanie czujesz się pokrzywdzony? Słusznie. Gdy ktoś kogoś zgwałci krzywdzi ta osobę? Tak. A to co kto pali, pije itp. to raczej sprawa osobista więc to nie jest to samo.
[/quote]

Z tym że zauważ że ktoś kto pije i bierze często pod wpływem tych środków może wyrządzać krzywdę psychiczną albo fizyczną innym osobom, ile to rzy słyszymy że ktoś pod wpływem kogoś zabił albo pobił. Pewnie że są ludzie którzy używają tych rzeczy rozsądnie dla przyjemności i nie ma w tym nic szkodliwego (przynajmniej dla otoczenia :P ) ale niestety nie zawsze tak jest.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
dreamer44

Posty: 8
Wysłany: 2009-04-21, 12:48    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

Ktoś kto nie pije i nie bierze także może wyrządzić krzywdę innym osobom. Rozpatrujemy samą czynność jako taką a nie coś co może ale wcale nie musi się z tym wiązać bo to już tylko gdybanie i generalizowanie. To że morderca nosi czerwoną koszulę w kratę nie oznacza że kto założy taką koszulę będzie mordercą.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-04-21, 13:32    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

[quote="dreamer44"]Ktoś kto nie pije i nie bierze także może wyrządzić krzywdę innym osobom. Rozpatrujemy samą czynność jako taką a nie coś co może ale wcale nie musi się z tym wiązać bo to już tylko gdybanie i generalizowanie. To że morderca nosi czerwoną koszulę w kratę nie oznacza że kto założy taką koszulę będzie mordercą.[/quote]

Niby tak ale z drugiej strony akurat picie i branie na tyle wpływają na możliwość zaistnienia takiej sytuacji że należy wziąć to pod uwagę. Osoba która nie pije może kogoś zaatakować dopiero jak wypije bo alkohol wpływa na system nerwowy i psychikę, a akurat ten przykład z koszulą jest tu raczej nie na miejscu, noszenie takiej a nie innej koszuli na 99,(9)% nie będzie miało wpływu na zachowanie danej osoby :] .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba1808 

Wiek: 31
Posty: 18
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-21, 14:39    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

Wiadomość, że nie można legalnie kupić trawy może wywołać nagły wybuch agresji, co może nieść za sobą katastrofalne skutki.
To, czy ktoś po pijaku zachowuje się agresywnie, miło, gadatliwie, czy jeszcze inaczej zależy od naturalnych predyspozycji człowieka.
_________________
She don't do nothin' but kiss and hug me
My babe, true little baby, my babe.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-04-21, 16:20    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

[quote="dreamer44"]To czemu nikt nie czepia się tematów typu "jakie piwo pijecie"? Przecież to jawne propagowanie pijaństwa że tak sparafrazuję słowa autora tematu.[/quote]

Wypicie piwa to jeszcze nie pijaństwo. Wiele osób je pije i nic złego im się nie dzieje, pod warunkiem, że robią to rozsądnie. A coś takiego jak "rozsądne palenie trawy" raczej nie istnieje :]

[quote="dreamer44"]Ma chyba też prawo o tym rozmawiać z innymi zainteresowanymi, czy może się mylę? Istnieje jeszcze jakaś wolność słowa czy to tylko mrzonka i kiełbacha wyborcza? [/quote]

Owszem, prawo ma, ale co ma do tego forum harmonijkowe? Gdyby temat "Jaką trawkę palicie" pojawił się na Harmoszce, zamknąłbym go. Są pewne granice... Tak samo, powtarzam, nie każdy musi się godzić na współpracę z serwisami dotyczącymi narkotyków.

[quote="dreamer44"]A to co kto pali, pije itp. to raczej sprawa osobista więc to nie jest to samo. [/quote]

Skoro to sprawa osobista, to po co ją nagłaśniać?

[quote="dreamer44"]Ktoś kto nie pije i nie bierze także może wyrządzić krzywdę innym osobom. Rozpatrujemy samą czynność jako taką a nie coś co może ale wcale nie musi się z tym wiązać bo to już tylko gdybanie i generalizowanie. To że morderca nosi czerwoną koszulę w kratę nie oznacza że kto założy taką koszulę będzie mordercą.[/quote]

Nie zaprzeczysz chyba, że używki zmieniają zachowanie człowieka i często powodują utratę kontroli nad własnym postępowaniem. Dużo bardziej prawdopodobne jest, że agresywnie zachowa się osoba "pod wpływem" niż "czysta". I nie jest to generalizowanie, takie są fakty.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ernestob

Posty: 13
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2009-04-21, 16:23    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

nie każdy odrazu zagląda na dół strony szukając tam informacji na temat uprawy Marihuany na forum o harmonijce ! a pozatym czytał ktoś z was raport WHO ? jak nie to mogliby się coniektórzy z nim zapoznać bo po jego przeczytaniu byłem zdziwiony. No ale tak duża organizacja jak WHO nie może fałszować danych dotyczących tak popularnej "trucizny" jaką są konopie indyjskie. A tak na marginesie nie piję alkoholu za to od czasu do czasu dobrą sativą nie pogardzę :)
edit nigdy ale przenigdy nie miałem napadów agresji ! więc wypowiedzi osób które z Marihuaną nie miały wspólnego więcej niż obejrzenie reportaży albo przeczytanie zielonych mitów są w gruncie rzeczy nie poparte stanowczymi argumentami :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
dreamer44

Posty: 8
Wysłany: 2009-04-21, 16:48    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

[quote]Wypicie piwa to jeszcze nie pijaństwo. Wiele osób je pije i nic złego im się nie dzieje, pod warunkiem, że robią to rozsądnie. A coś takiego jak "rozsądne palenie trawy" raczej nie istnieje [/quote]

Dobrze że dodałeś "raczej" bo to bzdura. Ale wybaczam, podejrzewam że nie masz dużo do czynienia z kulturą konopi.

[code]Owszem, prawo ma, ale co ma do tego forum harmonijkowe? Gdyby temat "Jaką trawkę palicie" pojawił się na Harmoszce, zamknąłbym go. Są pewne granice... Tak samo, powtarzam, nie każdy musi się godzić na współpracę z serwisami dotyczącymi narkotyków. [/code]

To przecież reklama a nie temat czy współpraca. Gdy oglądam w telewizji film sensacyjny nie obchodzi mnie to że persil wybiela najlepiej a haineken jest prawdopodobnie najlepszym piwem na świecie i też nie ma to nic wspólnego z tym co oglądam ale jednak tak to się kręci.

[quote]Skoro to sprawa osobista, to po co ją nagłaśniać? [/quote]

Nie mam pojęcia, może autor tematu wyjaśni. Osobiście nawet nie zwróciłbym uwagi na jakieś reklamy na dole strony gdyby nie ten topic.

[code]Nie zaprzeczysz chyba, że używki zmieniają zachowanie człowieka i często powodują utratę kontroli nad własnym postępowaniem. Dużo bardziej prawdopodobne jest, że agresywnie zachowa się osoba "pod wpływem" niż "czysta". I nie jest to generalizowanie, takie są fakty.[/code]

Mówiąc ogólnie "używki" jest to generalizowanie, ponieważ jest to zbyt szeroki repertuar by ując to po prostu "używki=agresja i przemoc". Poza tym używki tak czy inaczej nie działają same w sobie tylko działają razem z ludzkim mózgiem. Jeśli w ludzkim mózgu jest kupa to używka będzie ją rozbryzgiwać na wszystkie strony, ze tak powiem. Są ludzie u których alkohol wzmaga agresję, u niektórych niekoniecznie. Są otwarci, towarzyscy ale nie agresywni. To chyba jasno świadczy o tym że nic nie działa ot tak. Człowiek mimo wszystko odgrywa tu istotną rolę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ernestob

Posty: 13
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2009-04-21, 16:59    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

[quote="dreamer44"]To chyba jasno świadczy o tym że nic nie działa ot tak. Człowiek mimo wszystko odgrywa tu istotną rolę[/quote] tyle że zaraz znajdą się ludzie któzy zaczną mówić że tylko idioci palą trawę !
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-04-21, 18:35    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

[quote]Dobrze że dodałeś "raczej" bo to bzdura. Ale wybaczam, podejrzewam że nie masz dużo do czynienia z kulturą konopi. [/quote]

Masz rację, i jakoś nie chcę mieć z tą "kulturą" za dużo do czynienia. Jeżeli raz przesadzisz z alkoholem - odchorujesz jeden, dwa dni i jesteś jak nowy. Po przesadzeniu z trawą czy innymi prochami może to skończyć się różnie (nie chodzi nawet o trawę, ale o coś, po co sięgniemy kiedyś po niej). Naprawdę ciężko już słuchać bzdur, że rzekomo trawa jest mniej szkodliwa od papierosów czy alkoholu.

[quote="dreamer44"]To przecież reklama a nie temat czy współpraca.[/quote]

W wypadku forum akurat reklama jest elementem współpracy.

[quote="dreamer44"]Osobiście nawet nie zwróciłbym uwagi na jakieś reklamy na dole strony gdyby nie ten topic.
[/quote]

Ale każdy ma prawo o tym wiedzieć. Nie wiem, dlaczego się uczepiliście zasadności powstania tego tematu.

[quote="dreamer44"]Mówiąc ogólnie "używki" jest to generalizowanie, ponieważ jest to zbyt szeroki repertuar by ując to po prostu "używki=agresja i przemoc". Poza tym używki tak czy inaczej nie działają same w sobie tylko działają razem z ludzkim mózgiem. Jeśli w ludzkim mózgu jest kupa to używka będzie ją rozbryzgiwać na wszystkie strony, ze tak powiem. Są ludzie u których alkohol wzmaga agresję, u niektórych niekoniecznie. Są otwarci, towarzyscy ale nie agresywni. To chyba jasno świadczy o tym że nic nie działa ot tak. Człowiek mimo wszystko odgrywa tu istotną rolę.[/quote]

Znam ludzi, którym używki zrobiły kupę z mózgu, ale mniejsza o to. Działają one mniej więcej tak, że zwiększają nasza odwagę i rozszerzają przyjęte przez nas granice postępowania (wydaje nam się, że stać nas na więcej). Problem pojawia się, gdy posuniemy się o krok za daleko, a tą granicę ciężko wyczuć...

To wszystko, co miałem do powiedzenia w tym temacie.
Pozdrawiam wszystkich
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-04-21, 20:52    Odp: Uprawa marihuany na forum?????

Panowie to forum o HARMONIJCE ,a meandry grania poruszajcie w niżej reklamowanym forum. Admina proszę o usuniecie tego wątku i po sprawie. Kogo temat interesuje to sobie poradzi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi