Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
lightside 

Posty: 6
Skąd: Walawa
Wysłany: 2009-03-20, 14:46    Przester do harmonijki

Znajdzie sie jakis przester do harmonijki do 200 zeta ? prosze o linki jesli to mozliwe
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-03-20, 16:33    Odp: Przester do harmonijki

Hmm... Nie wiem, czy w ogóle "przester w kostce" używany do harmonijki zda egzamin. Aby harp dobrze brzmiał potrzebny jest naturalny przester pochodzący z samego rozkręcenia wzmacniacza i mocnego sygnału mikrofonowego. Nawet z kostką nie uda Ci się pewnie osiągnąć "tego elektryczneg" brzmienia.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
lightside
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-03-21, 13:07    Odp: Przester do harmonijki

Nie wiem czy pasuje do harmonijki to dobrze ale - mam do sprzedania przester marshall guv'nor gv-2 za, powiedzmy 160zł. Stan idealny itp. A wśród gitarzystów panuje opinia że jego dźwięk jest zbliżony (odrobinkę rzecz jasna) do lampowego;-)
Jak coś to pw.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-03-22, 12:55    Odp: Przester do harmonijki

Absolutnie odradzam!!!! Brzmienie "kostkowego" przesteru jest po prostu ohydne, obojętnie jaki by nie był. O ile w ogóle je usłyszysz, bo najczęściej przy pierwszej próbie pojawi tylko pisk sprzężenia. Na ten temat napisano już tomy, wielu próbowało i nie udało się to nikomu. Brzmienia wynikającego z przesterowania wzmacniacza (najlepiej lampowego, a i to nie każdego) nie zastąpi nic i trzeba się z tym po prostu pogodzić. Ewentualnie coś zbliżonego da się ukręcić na POD-dzie (ciekawe próbki ma na swojej stronie Bart Łęczycki), pod warunkiem, że się go umie ustawić.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
lightside
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-03-22, 13:44    Odp: Przester do harmonijki

To była tylko propozycja:) Z mojej strony:) Bo nie próbowałem a nei wiem jak to gra razem;-)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-03-22, 22:39    Odp: Przester do harmonijki

Rozumiem, to nie było nic osobistego, Harry. Po prostu odpowiedziałem na pytanie. Delaye czy reverby czasami się stosuje (sam używam kostki Behringer DR400 - choć bardzo delikatnie, dodaję tylko leciutkiego pogłosu), natomiast przestery zdecydowanie się nie sprawdzają.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
286

Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-03-23, 11:03    Odp: Przester do harmonijki

Maciekdraheim napisał/a:
Hmm... Nie wiem, czy w ogóle "przester w kostce" używany do harmonijki zda egzamin. Aby harp dobrze brzmiał potrzebny jest naturalny przester pochodzący z samego rozkręcenia wzmacniacza i mocnego sygnału mikrofonowego. Nawet z kostką nie uda Ci się pewnie osiągnąć "tego elektryczneg" brzmienia.

Witam! Ogólnie przester to śmietnik harmonicznych o wielu częstotliwościach i jednakowym potencjale napięciowym i nad nim trzeba umieć zapanować, a to wcale nie jest takie proste. Żeby przester był idealnym, to powinna być regulacja szerokość zajmowanego pasma i możliwość przesuwania tego kawałka po całym paśmie akustycznym i na dodatek, powinna być regulacja głębokości tego przesteru, czyli tej siary. Idealnym rozwiązaniem byłaby jeszcze dodatkowa możliwość mieszania tego sygnału z czystym sygnałem, taki przester zadowolił by chyba większość grajków.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-03-23, 14:30    Odp: Przester do harmonijki

Regulacja przesteru - jest.
Equalizer - jest.
A reszty - wybacz, nie zrozumiałem;-)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
scichol

Posty: 10
Wysłany: 2009-03-23, 22:07    Odp: Przester do harmonijki

286 napisał/a:
Maciekdraheim napisał/a:
Hmm... Nie wiem, czy w ogóle "przester w kostce" używany do harmonijki zda egzamin. Aby harp dobrze brzmiał potrzebny jest naturalny przester pochodzący z samego rozkręcenia wzmacniacza i mocnego sygnału mikrofonowego. Nawet z kostką nie uda Ci się pewnie osiągnąć "tego elektryczneg" brzmienia.

Witam! Ogólnie przester to śmietnik harmonicznych o wielu częstotliwościach i jednakowym potencjale napięciowym i nad nim trzeba umieć zapanować, a to wcale nie jest takie proste. Żeby przester był idealnym, to powinna być regulacja szerokość zajmowanego pasma i możliwość przesuwania tego kawałka po całym paśmie akustycznym i na dodatek, powinna być regulacja głębokości tego przesteru, czyli tej siary. Idealnym rozwiązaniem byłaby jeszcze dodatkowa możliwość mieszania tego sygnału z czystym sygnałem, taki przester zadowolił by chyba większość grajków.


Mieszanie sygnalu czystego jest mozliwe przy grze na dwoch piecach.
Sam to stosuje grajac na elektryku i harmoszce (oczywiscie oddzielnie :D )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
286

Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-03-24, 07:32    Odp: Przester do harmonijki

scichol napisał/a:
Mieszanie sygnalu czystego jest mozliwe przy grze na dwoch piecach.
Sam to stosuje grajac na elektryku i harmoszce (oczywiscie oddzielnie :D )

To nie jest nic nowego, w multi-efektach, taki proces jest na dziennym porządku, daje to nie niesamowite możliwości brzmieniowe.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-05-28, 21:06    Odp: Przester do harmonijki

Tak jak wspomniał Maciekdraheim, najlepszy przester jest W wzmacniaczu, tj. musi w nim powstawać. Little Walter i BW.Horton oraz Lester Butler z Red Devils grali z przesterem i brzmi to całkiem nieźle. Narazie najłatwiej dostępna opcja o jakiej słyszałem, żeby brzmienie było dobre to piec gitarowy - lampowy albo hybrydowy z przesterem. Mam pożyczony Jeff 100W(niestety tranzystorowy), bardzo duże bydle i ma nawet reverb, drive itp, brzmi to nieźle. Jak się go dobrze ustawi to przester wychodzi sam z siebie. Bo to jest zjawisko pochodzące z takiej.. przemiany mocnego sygnału.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-05-29, 12:29    Odp: Przester do harmonijki

minigunmen napisał/a:
Tak jak wspomniał Maciekdraheim, najlepszy przester jest W wzmacniaczu, tj. musi w nim powstawać. Little Walter i BW.Horton oraz Lester Butler z Red Devils grali z przesterem i brzmi to całkiem nieźle


Też nie tak do końca. Owszem, ich dźwięk był przesterowany, ale nie dlatego, że we wzmaku był odpowiedni dodaktowy układ przesterowujący. Nie mieli żadnego kanału overdrive, master volume, gain i innych wynalazków. Mieli zwykłe lampiaki z czystym kanałem i pieruńsko mocne mikrofony. One dawały do pieca tyle węgla (ale metafora mi wyszła), że wszystko płonęło samo z siebie, gdy lampy dostawały takiego prądu, że same zaczęły zniekształcać dźwięk. Tak jak piszesz, przemiana mocnego sygnału. I dlatego pod harpa dobre są nieduże lampiaki, bo w takich najłatwiej ten efekt uzyskać.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu