Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-03-16, 23:44    [Pytanie] SX Blues Harp - Co to za sprzęcicho jest???

Znalazłem na allegro takie coś:

http://www.allegro.pl/ite...ijka_ustna.html

Cena jak za chińszczyznę ale harpik ładny.
Czy ktoś wie może co to jest i co to jest warte???
:harp:
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-03-17, 00:07    Odp: [Pytanie] SX Blues Harp - Co to za sprzęcicho jest???

Nie wiem, co to jest, ale cena jednozanacznie wskazuje na badziewie.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jerriko 


Wiek: 41
Posty: 90
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-03-17, 08:39    Odp: [Pytanie] SX Blues Harp - Co to za sprzęcicho jest???

Też bym sobie tym głowy raczej nie zawracał....
_________________
Robota nie bar, ale musisz chodzić codziennie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-03-17, 12:06    Odp: [Pytanie] SX Blues Harp - Co to za sprzęcicho jest???

[b]Młynek[/b], od razu tam badziewie, dziecku mówisz że harmoszka lepsza niż Twoja i ma o nią dbać i to działa. Moje harpy były wiecznie zagrożone przez chrześnika mojej narzeczonej, a teraz ja nie mogę dotknąć jego harpa :hah: :what:
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-03-17, 17:25    Odp: [Pytanie] SX Blues Harp - Co to za sprzęcicho jest???

Ale mówimy o tym jak jest, a nie jak ma albo może być... Rzeczywiście cena wskazuje na to, że nie jest to egzemplarz godny uwagi.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-03-17, 19:01    Odp: [Pytanie] SX Blues Harp - Co to za sprzęcicho jest???

Wszyscy młodzi panowie , musicie się przyzwyczaić do tego ,ze coraz więcej produktów będzie z CHIN i nie oznacza to wcale ,że są badziewne ,bo tanie . Oczywiście takie też będą ,ale są i takie europejskie i amerykańskie ,a niekoniecznie tanie. Wiele firm ,o ile nie większość uznanych marek produkuję w całości ,lub w części swoje wyroby w Chinach .Potem kupujemy je za dużą kasę /bo firmowe/ ,a jak jakiś producent chiński ,/mając technologię zachodu/ ,chce coś sprzedać pod własnym szyldem ,to od razu badziew.Może tak być ,ale wcale nie musi. Więc kupcie za 14zł /to paczka moich fajek/tą harmonijkę i wtedy oceniajcie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-03-17, 19:13    Odp: [Pytanie] SX Blues Harp - Co to za sprzęcicho jest???

[b]aeroarte[/b], zgoda, czasem można trafić chiński sprzęt (niekoniecznie harmonijkę), w którym stosunek cena/jakość jest bardzo korzystny. Jednak wśród producentów harmonijek proceder, o którym wspominasz, jeszcze chyba nie ma miejsca. Owszem, Hohner robi niektóre harpy w Chinach, ale jaka jest ich jakość, wszyscy dobrze wiemy. Póki co jednak Chiny nie są uznanym producentem harmonijek i muszą coś zrobić, jeżeli chcą się takim stać ;) Co do wypróbowania - grałem na paru Chińczykach i mam o nich jakieś swoje zdanie. Byłoby mi szkoda wydawać kolejne 14 zeta na następny eksperyment.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-03-17, 20:54    Odp: [Pytanie] SX Blues Harp - Co to za sprzęcicho jest???

A ja właśnie bd kupował jakąś tego typu harmonijkę za niedługo i sam wolę się przekonać jak z nimi jest :D Moją pierwszą harmonijką była kupiona na bazarze harmonijka z Chin i całkiem przyzwoicie mi się sprawowała :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-03-17, 21:18    Odp: [Pytanie] SX Blues Harp - Co to za sprzęcicho jest???

A róbcie co chcecie, to Wasza kasa. Dla mnie to zmarnowane pieniądze. Kiedyś, przed laty, też takich próbowałem, daremny futer. Wtedy nie było jeszcze Internetu (tzn. w Polsce nie było) i nie miałem kogo się poradzić. Wy macie tę możliwość. Mówię Wam, lepiej wydać 14 zeta na coś innego. Jak ktoś jara, to choćby na wspomniane przez aeroarte fajki - choć mnie 14 zeta starczy na 1,7 paczki (co Wy tam palicie, aeroarte?). Ale, jako rzekłem - Wasza kasa. Tylko potem nie płaczcie, że brzęczy, piszczy, podciągu praktycznie nie da się zrobić, a po półgodzinnym graniu słychać już oznaki rozstrojenia. Ja twierdzę, że poniżej marinki czy S20 to bardziej produkty harmonijkopodobne, niż harmonijki. Naprawdę, jeżeli normalny harp kosztuje 80 czy 100 zł, to za 14 złotych nie może być to samo. Może co najwyżej podobnie wyglądać, ale to wszystko. Produkt harmonijkopodobny i tyle.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-03-17, 23:25    Odp: [Pytanie] SX Blues Harp - Co to za sprzęcicho jest???

Czekoladopodobny - to coś dla mnie strasznego - palę40 rockets pakę dziennie -14,60

[size=9][ [i][b]Dodano[/b]: 2009-03-17, 23:31[/i] ][/size]
nawet jak są ch...owe ,to da się je podreperować . zwalcowując szczelinę w płytce i regulując stroiki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jerriko 


Wiek: 41
Posty: 90
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-03-18, 00:17    Odp: [Pytanie] SX Blues Harp - Co to za sprzęcicho jest???

He he, harmonijkarze i palacze za razem. Ale nie przejmujcie się, ja też palę, a co do tej harmonijki, to już sobie powiedziałem, że nie kupię nic tańszego od BLUES HARPA. Słowa Barta Łęczyckiego na warsztatach w Otwocku, kiedy zapytałem o opinie BLUES BANDA w 7 tonacjach za 150 zł brzmiały mniej więcej: "Nic co tanie nie jest dobre, bynajmniej w czasach kapitalizmu". Bart przepraszam jeżeli coś przekręciłem.
_________________
Robota nie bar, ale musisz chodzić codziennie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-03-18, 02:24    Odp: [Pytanie] SX Blues Harp - Co to za sprzęcicho jest???

[quote="jerriko"]Nic co tanie nie jest dobre, bynajmniej w czasach kapitalizmu". Bart przepraszam jeżeli coś przekręciłem.[/quote]

AMEN :D
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-03-18, 21:19    Odp: [Pytanie] SX Blues Harp - Co to za sprzęcicho jest???

Hmm... No dobra wasze rady są bardzo dobre i mam tego świadomość, ale na razie jestem na takim etapie, że nie mam kasy (a nawet jakbym miał to by mi żal było troszkę) kupić harpa za 80 zł wzwyż. Więc poeksperymentuje z tanimi i jak się nauczę na własnej skórze to kupię coś nowego (albo jak dam radę na Słowację w wakacje pojechać to może tam coś taniej niż w Polsce znajdę i kupię się zobaczy). Więc jak ktoś nie jest uparty jak osioł i umie uczyć się na cudzych błędach z całego serca radzę słuchać przedmówców. :D A i tak moja pierwsza harmonijka z Chin była bardzo przyzwoita (jak na swoją cenę) :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jerriko 


Wiek: 41
Posty: 90
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-03-18, 21:54    Odp: [Pytanie] SX Blues Harp - Co to za sprzęcicho jest???

[quote="Sieja1234"]Hmm... No dobra wasze rady są bardzo dobre i mam tego świadomość, ale na razie jestem na takim etapie, że nie mam kasy (a nawet jakbym miał to by mi żal było troszkę) kupić harpa za 80 zł wzwyż. Więc poeksperymentuje z tanimi i jak się nauczę na własnej skórze to kupię coś nowego :P [/quote]

Teraz sobie przelicz: Kupisz harmonijkę za np. 25 zł, okarze się, że badziew. Kupisz drugą za 28 - badziew troszkę lepszy. No i stwierdzisz, że jednak kupisz harmoszkę na której naprawdę da się grać za powiedzmy 90 zł. Tracisz w tym momencie 53 zeta na nic nie warte harmonijki, ale zyskujesz doświadczenie. Nie wiem czy to się opłaca. Ja bym wolał za tą kasę kupić sobie np browara... Ale jak kto woli...
_________________
Robota nie bar, ale musisz chodzić codziennie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-05-31, 17:45    Odp: [Pytanie] SX Blues Harp - Co to za sprzęcicho jest???

Jak napisałem tak zrobiłem i zakupiłem tą harmonijkę w tonacji G :D Gra się na niej podobnie jak na silver starze może nawet jest ciut lepiej reagująca :D Tutaj jest test brzmienia. Podkreślam, że kosztowała ona zaledwie 15 zł :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-05-31, 18:22    Odp: [Pytanie] SX Blues Harp - Co to za sprzęcicho jest???

No szczerze mówiąc, proste, pojedyncze dźwięki i akordy, bez szybkich zmian - to dla mnie żaden test. Tak zagra dokładnie każda.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-01, 11:18    Odp: [Pytanie] SX Blues Harp - Co to za sprzęcicho jest???

Witam!
Jerriko zdaje się że jakoś tak to było :)

Myślę że przy zakupie harmonijki warto pamiętać o dwóch parametrach:
CENA HARMONIJKI <--> NASZE OCZEKIWANIA (potrzeby)

Jeśli kupimy tanią harmonijkę to nie powinniśmy oczekiwać od niej niczego np trwałości czy szczelności.
Jeśli mamy wyższe oczekiwania to niestety musimy się liczyć z wyższą ceną.

Im wyższy stopień wtajemniczenia w świat harmonijki tym większą mamy świadomość czego chcemy od harmonijki, co lubimy a czego nie lubimy. Dlatego zwykle zaczynamy grac na tanich harmonijkach bo nie mamy od niej żadnych oczekiwań (a czasami funduszy)

Jednak uważam że jeśli ktoś chce robić szybkie postępy i ma na to fundusze, to od razu powinien mieć dobry, szczelny i komfortowy instrument za ok 75zł czyli tak naprawdę cenę 2 Silverstarów.

A propos papierosów, 75zł to równowartość 10 paczek, może czasem warto zaoszczędzić aby mieć dobry instrument i więcej zdrowia :)
Dla zatwardziałych palaczy polecam e-papierosa!
http://www.epapieros.eu/

PoZdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-06-01, 13:21    Odp: [Pytanie] SX Blues Harp - Co to za sprzęcicho jest???

[quote="Jerriko"]Ja bym wolał za tą kasę kupić sobie np browara..[/quote]

nawet nie wiesz jak bliska mi jest Twoja filozofia !!

ja sobie na poczatku ( po lekturze tego forum i paru pytan do innych ) kupilem Blues Harpa w C, nie jest drogi bo dalem za niego kolo 24 euracze a wydaje mi sie , ze calkiem przyjemny sprzet. Dla mnie tez sie liczy jakosc i nie mam zamiaru sie meczyc bo to tylko zniecheca - przynajmniej na poczatku.

No ale jutro lece kupic Speciala 20 w A bo na tej w C nie moge sobie nasladowac wiekszosc tych masterow bluesowych :P

pozdro
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu