Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-03-12, 21:48    [Problem] Big river dziwne rozstrajanie

jakis czas temu kupilem i zalozylem plytki MS do BRH (jakies 1,5 miesiaca temu) zauwazylem niedawno ze 1 kanal na wdech co jakis czas sie rozstraja a pozniej wraca do normy potem znow sie rozstraja i tak w kolko roznioca jest okolo pol tonu a wiec spora.
Zadne rozgrzewanie w dloniach rozgrywanie itp nie pomaga.
Co to moze byc czym spowodowane i jak bym to mogl naprawic??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-03-14, 15:46    Odp: [Problem] Big river dziwne rozstrajanie

Jak stroiki są bardzo czułe a tonacja niska to prawdopodobnie pokrywy w BRH są za niskie i czasem starcza miejsca na drgający stroik a czasem się przyblokowuje ale to mówię z doświadczenia kiedy robiłem pokrywy do tej mojej DIY harmonijki z blaszką z odzysku, więc mogę się mylić.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-03-14, 18:10    Odp: [Problem] Big river dziwne rozstrajanie

nie wali o pokrywe ale rozstraja sie i w jakis tajemniczy sposob zestraja sie z powrotem denerwuje mnie to
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-03-15, 11:36    Odp: [Problem] Big river dziwne rozstrajanie

Czasem gdy jeszcze nie umiemy grać na 2 kanale bez używania nosa, to dzieje sie podobne zjawisko, że dźwięk samoistnie się obniża i przytłumia, obniża o ok 0,5 tonu, potem gdy zwiększy się siłę wdechu to się stabilizuje... Może u Ciebie na 1 kanale też ciężej jest wydmuchać czysty ton i trzeba to wyćwiczyć.. Spróbuj pokombinować z tym oddychaniem..
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Solid 

Wiek: 33
Posty: 15
Wysłany: 2009-03-16, 17:14    Odp: [Problem] Big river dziwne rozstrajanie

no ja już żałuje że kupiłem Big Rivera... ćwiczyłem bending na 3 kanale ( harmoszka w A ) i tu nagle taki jazgot jakby mi się stroik urwał... no to rozkręcam trochę podgiąłem do góry blaszkę i jest ok.. no ale teraz strasznie trudno zrobić dobry bend :| trzeba było kupić special 20... a przypomnę że kupiłem BR jakieś 2 tygodnie temu !
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-03-17, 16:30    Odp: [Problem] Big river dziwne rozstrajanie

ja do poczatkujacych sie chyba po 4 latach nie zaliczam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2009-03-17, 18:10    Odp: [Problem] Big river dziwne rozstrajanie

W Twoim przypadku chainsaw, w ogóle trudno cokolkwiek twierdzić, i chyba bez sensu piszesz od ilu lat grasz skoro nie wiaodmo ile rzeczywiście masz lat. No ale jeśli ktoś woli wpisywać idiotyczne dane do profilu.... to tylko o Tobie świadczy
[color=#e30000]
SZCZYPIOR, nieładnie tak. Powstrzymaj się od takich ataków. Nikt nie musi udostępniać danych o sobie, jeżeli sobie tego nie życzy. Art. 51 konstytucji RP i nieco unormowań międzynarodowych tak twierdzą. Więc wrzucamy na luz SZCZYPS. Maciek.[/color]
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kaamil 

Wiek: 31
Posty: 14
Skąd: Opole
Wysłany: 2009-03-17, 18:44    Odp: [Problem] Big river dziwne rozstrajanie

maciek nasz przyszły prawnik lub... ?? :] musimy przestrzegać prawa .Pozdro Maciek :D

[color=#0012ff]Trzeba się wprawiać ;) . Dopiero jeden semestr za plecami, a ja już normalny ni ejetsem. Ale prawa przestrzegać? To czym by prawnicy na chleb zarobili? Maciek :) .[/color]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2009-03-17, 18:56    Odp: [Problem] Big river dziwne rozstrajanie

Maciek, ok zgadzam się! Jednak, można elegancko wpisać - przekreślenie, albo nie wpisywać w ogóle, zamiast idiotycznych tekstów

[color=#1200ff]No wartość merytoryczna jak najbardziej słuszna. Też twierdzę, że lepiej to "wygląda" jeżeli wypełni się te pola zgodnie z prawdą, ale zmuszać do tego nie możemy i atakować również. Ale co do sensu, to chodzi nam o to samo. Maciek.[/color]
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-03-18, 20:34    Odp: [Problem] Big river dziwne rozstrajanie

ty [b]SZCZYPIOR[/b], durny palancie nie czepiaj sie mnie bo sam wiesniaku offtop robisz

[color=#da0000]No to już jest przeginka. WARN leci. Maciek[/color]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2009-03-18, 22:22    Odp: [Problem] Big river dziwne rozstrajanie

Chainsaw, mysle, że po to jest forum, żeby wypowiadać swoje zdanie, więc nie rozumiem, dlaczego w tak wulgarny sposób protestujesz, i na przyszłość [b]PROSZĘ[/b] nie obrażaj mnie, tymbardziej publicznie! Tą ostatnią wypowiedzią również wystawiłeś sobie świadectwo, Ja już wiem z kim mam do czynienia.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-03-19, 16:34    Odp: [Problem] Big river dziwne rozstrajanie

[color=red]Panowie, nie ma takiej rzeczy, której nie dałoby się wyjaśnić na spokojnie, a już na pewno bez wzajemnego obrażania się i osobistych wycieczek. [/color]
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2009-03-20, 08:08    Odp: [Problem] Big river dziwne rozstrajanie

Drogi Panie Chainsaw, to że napisalem Panu, że nie życze sobie PUBLICZNYCH obraz, nie oznacza, że może Pan wysyłaś do mnie dnia 19,03,2009 o godzinie 22:22, Prywatnej Wiadomości, o temacie - przepraszam za to wulgarne sformułowanie "pieprz się" i o identycznej treści... Nie wiem co Pan chce osiągnąć, Ja chciałem z Panem skonczyć, ponieważ uważam że walka z Panem nie ma najmniejszego sensu, tymbardziej, że za każdym razem kiedy chce Pan we mnie ugodzić - poniżej pasa, cios wraca do Pana ze spotęgowaną siłą, bo pokazuje Pan, jak nisko upada.... Te wulgaryzmy są poniżej wszelkiej krytyki! Nie będę się z Panem kłócił na PW, dlatego odpisuje na forum, chcę to zakończyć. Mam nadzieje, że nie odważy się Pan pisać więcej na PW, pozdrawiam.


Panie Chainsaw, również wiadomość z dnia dzisiejszego, jest nie na miejscu, pisze na forum, zęby forumowicze widzieli z kim mają do czynienia....


"nawet nie masz pojecia jakim zerem dla mnie jesteś pierdolcu.
przestań sie rzucać jak glista na powrózku i probowac mnie ponizyc bo ci sie to nie uda.
twoje slowa znacza dla mnie tyle co nic.
narazie śmieciu "

Panie Chainsaw, Ja nie muszę Pana poniżać, Pan sam sobie wyśmienicie radzi
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-03-20, 20:55    Odp: [Problem] Big river dziwne rozstrajanie

No coraz mocniejsze rzeczy tu lecą. LUDZISKA, OPANUJMY SIĘ! To forum jest po to, żeby wzajemnie sobie pomagać i wspierać w poznawaniu najpiękniejszego instrumentu, wymieniać poglądy i spostrzeżenia a nie wyzywać i ubliżać! Naprawdę nie tędy droga! Przecież to zniesławianie ewidentne jest!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-03-20, 22:37    Odp: [Problem] Big river dziwne rozstrajanie

[color=red][b]SZCZYPIOR[/b], rozumiem Twoje zniesmaczenie, ale bardzo Cię proszę, nie publikuj już więcej wiadomości od Chainsawa na łamach forum. Chyba nikomu z nas nie jest to potrzebne, a sam Chainsaw jest w tej chwili objęty 30-dniowym zakazem pisania na forum (zasady przyznawania ostrzeżeń się zmieniły). Niepotrzebny offtop nam się robi, a cała dyskusja w moim odczuciu nie ma już sensu. [/color]
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu