Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Nicko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 17:18    Blues Favorite

Zastanawiam się nad blues favorite
http://www.seydel1847.de/...40&Locale=de_DE
To chyba dosyć nowy model, bo nie ma o nim nic na harmonijka.mud.pl
Może jednak znajdzie się ktoś, kto grał. Co o niej sądzicie?
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-12, 16:17    Odp: Blues Favorite

Czesc Nicko!
Model Blues Favorite do niedawna był najwyższym modelem harmonijki diatonicznej firmy Seydel. Odpowiadał pod względem wykonania i wyglądu harmonijce Meisterklasse Hohnera. Po wprowadzeniu modelu 1847 jest na drugim miejscu :)
Jednak jego przewagą stały się dodatkowe, nietypowe strojenia obniżone i podwyższone (oraz kilka innych).
Ja grałem tylko na modelach obniżonych LowD i LowF, sprawują się znakomicie dając dużo "mięsistego" dźwięku. Porównałbym je do brzmienia saksofonu, nic nie stuka, nic nie brzęczy jak w wielu modelach Hohnera. Nie wiem jak będą spisywać sie i brzmieć w standardowych strojach ale w niskich jest super.

Oczywiście z wymiennymi płytkami nie ma ŻADNEGO problemu, kupujesz jakie chcesz!
Ekonomicznie i ekologicznie - to lubię :)

Jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało!

Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-03-14, 13:01    Odp: Blues Favorite

Ja mam pytanie :)
Jak porównałbyś brzmienie akordu na wdechu na kanałach 1-3 na Blues Favorite Low_, z brzmieniem akordu na wdechu na kanałach 1-3 w Solist Pro 12 ? :)

Pozdrawiam!
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-15, 15:08    Odp: Blues Favorite

Cześć MBoX!
Mam tylko Solist Pro 12 w tonacji Low A, zaś Favorite w tonacjach Low D i Low F.
Więc trudno mi je precyzyyjnie porównać.
Myślę że Solist Pro brzmi bardziej klarownie i dźwięk jest bardziej pełny przy Solist Pro 12 i zdaje się że wymiana blaszek stroikowych jest tańsza niż w Favorite Low...
Ale zaznaczam że Solist Pro 12 w ton Low A na kanałach 1 i 2 ma Valves czyli wentyle jak w chromatyku co poprawia brzmienie i szczelność.

Jeśli chodzi o strojenie i trzymanie stroju to gram na obu modelach od roku, może niezbyt intensywnie ale absolutnie nic się nie rozstroiło a SP12 przeżyła upadek z wysoka i o dziwo gra nadal. Oba modele świetnie brzmią na akordach i pojedynczych dźwiękach (strój kompromisowy).

Życze trafnego wyboru i miłego grania!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-03-15, 22:15    Odp: Blues Favorite

Dzięki za odpowiedź :)
Ostrze ząbki na SP12 Low Octave [LowC] ... Myślę że się opłaci, jestem tego pewien :)
I mam nadzieje że "valves"y czy tam windsavery nie będą zbytnio furkotać przy graniu.. podobno w tonacji C jest tylko na kanale 1 taki pasek..
Bartku, czy w którejś z Twoich piosenek (na myspace /strona zespołu /filmik na youtube) używasz SP12, żebym mógł usłyszeć jak sie sprawdza w konfrontacji z zespołem? :)
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-08, 01:27    Odp: Blues Favorite

Witam, niedługo pojawi się obszerny test harmonijki Blues Favorite w tonacji Low D, wraz z próbkami dźwiękowymi. Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu