Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-03-13, 10:06    A co sądzicie o Sebastianie Riedlu??

Pytanie jak wyżej. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-03-13, 14:02    Odp: A co sądzicie o Sebastianie Riedlu??

Sympatyczny gość. Kilka lat temu (8 lub 9) byłem na koncercie Cree w knajpie pt. Blus w Katowicach-Piotrowicach. Koncert nie odbywał się na scenie bo jej tam po prostu nie było,tylko zespół siedział dookoła stolika sąsiadującego z pianinem. Publiczność również siedziała przy stolikach. W przerwie zapytałem się czy mogę się dosiąść i na pianie pobluesować; zgodzili się bez problemu. Po chwili Sebastian zaczął improwizować (wokalnie) jakiegoś bluesa, natomiast pianista, jako że zająłem jego miejsce - chwycił za harmonijkę klawiszową i dogrywał bardzo stylowe solówki. Jam trwał około 20 minut,a potem wypiliśmy jeszcze mnóstwo piwa. Nie pamiętam czy harmoszka była w użyciu czy nie, ale występ wspominam do dziś. Jakiś czas później, w tej samej knajpie miałem zaszczyt poznać inną legendę bluesa - ś.p. Pawła Bergera, ale to już inna historia....
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-03-13, 15:27    Odp: A co sądzicie o Sebastianie Riedlu??

po pierwsze - muzyka Cree jest na wskroś rockowa. Więc nie rozumiem tematu. Jakim jest muzykiem czy człowiekiem - owszem, możemy dywagować, ale bluesman???? Więcej bluesa znajdziesz u Soyki czy Niemena, a przecież nikt ich do bluesmanów nie zalicza.

A po drugie - zależy na jakiej oceniać płaszczyźnie. Niewątpliwie odziedziczył po ojcu głos i (przejmujący) sposób spiewania, natomiast jako muzyk znacznie go prześcignął (oprócz woklau, jest dobrym gitarzystą). Natomiast jako osoba zrobił na mnie niekorzystne wrażenie. Może kilka lat temu był OK, tego nie wiem. Ale miałem okazję go widzieć, jak się zachowywał za kulisami w zeszłym roku na Rybnik Blues Festiwalu i nie było to wrażenie korzystne. Kompletna sodówa. Nikt inny tak nie zadzierał nosa.

Oczywiście - wszystko to tylko moja opinia.

Młynek
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Ostatnio zmieniony przez Młynek 2009-03-13, 16:51, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-03-13, 15:44    Odp: A co sądzicie o Sebastianie Riedlu??

[b]Młynek[/b], dlatego przed nazwą tematu nie widnieje [Bluesman].
Chodzi mi o ocenę na płaszczyźnie muzycznej. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-03-13, 16:49    Odp: A co sądzicie o Sebastianie Riedlu??

Ale zakładka jest: » Muzycy » [b]Bluesmani » Polscy Bluesmani »[/b]
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-03-13, 21:08    Odp: A co sądzicie o Sebastianie Riedlu??

[color=blue]Temat przeniesiony do 'Inne gatunki muzyki'.[/color]
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-05-05, 21:18    Odp: A co sądzicie o Sebastianie Riedlu??

A ja go podsiadłem w Tawernie w Tychach. Kulturalnie oddałem miejsce spowrotem. Generalnie to jego tatuś, Rysiek Riedel nie zapłacił mojemu tacie za zdjęcia na komunii Sebka. Był za bardzo przećpany, żeby o tym pamiętać... przykre. Mieszkałem w Tychach kiedyś to Rysiek wziął z lokalnych fotografików. A że tata był już wtedy trochę znany... Szkoda tylko że Rysiek był za bardzo nieobecny w rozmowie z nim żeby dotarło do niego że wypadałoby zapłacić.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu