Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-29, 11:35    Solist Pro

Podstawowe informacje o modelu Solist Pro znajdziesz tutaj
http://www.seydel1847.de/...Pro&PageSize=50
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-08-05, 21:33    Odp: Solist Pro

Mam dwie takie harmonijki w C i w G i jestem ich zwolennikiem bo świetnie wyglądają - rasowo , mają przepiękne , czyste brzmienie i są starannie zapakowane w fajne czarne pudełeczko z firmową ściereczką , aby nasza harmonijka zawsze była zadbana :) Cena jedynie jest wysoka , ale się opłaca . Solist Pro moim zdaniem jest godny polecenia :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-06, 11:27    Odp: Solist Pro

Trudno się z Tobą nie zgodzić :)
Ja gram na Solist Pro w wyższych tonacjach np. F i E. Moim zdaniem brzmią nawet lepiej w tych rejestrach niż 1847.
Szczerze polecam ten model dla osób które lubią ciepłe, mięsiste i "saksofonowe" brzmienie harmonijki !!!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-08-06, 21:45    Odp: Solist Pro

Właśnie nad tymi tonacjami się zastanawiam i na pewno kupię albo E , bądź F . Z kasą tylko cieńko bo drogie są , ale dla takiego "sprzęta" warto sobie odmówić inne dobrodziejstwa :) Pozdrawiam :harp:

[ Dodano: 2008-11-20, 00:54 ]
No i mam F :) Od Romana Badeńskiego zamowilem juz Bb :) . Choc ta cena solistek jest wszędzie zbyt duza ( jak dla mnie ) , to i tak sie decyduje na zakup . Sa rewelacyjne ! Swietne wykonanie i te drewniane grzebienie - kunszt :P Pozdro !! :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-14, 13:19    Odp: Solist Pro

Pytanie do Jaruna
Nie zastanawiales sie nad zakupem Solist Pro 12 ??
Chodzi o cene czy o milość do 10 kanałówki :P ? Bo ja sie zastanawiam nad Solistem Pro, ale nie wiem czy 10 czy 12 wybrać..
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-03-11, 23:50    Odp: Solist Pro

Osobiście wolę 10 kanałowe , ale tylko dlatego że 12 nigdy nie miałem w ręku i niewiem jak na tym się gra :) Wydaje mi się że kanał 3 w takiej jest jak kanał pierwszy w normalnej i w górę , to by było fajne . Cena 255 zł to jednak dla mnie za drogo na sprubowanie jej . Co do solistek 10 kanałowych to jestem z nich nadal zadowolony , bo mnie nie zawodzą i super się na nich gra : miękko , łatwo , nie zatykają się często i mają bardzo przyjemne brzmienie . Tutaj cena także jest wysoka , no ale niestety wszystko kosztuje . Pozdrawiam !!!
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-12, 16:03    Odp: Solist Pro

Cześć!
Jeśli chodzi o model 12k to trzeba pamiętać że ma od dodaną pełną oktawę
Rozkład dźwięków znajdziecie TU http://www.seydel1847.de/...17&Locale=en_GB

Ja bym polecał kupic zwykłego Solist Pro (10k) do którego zawsze można dokupic płytki stroikowe od 1847 i miec "pełen wypas"

Solist Pro 12 jest rewelacyjny jeśli chodzi o granie rytmiczne, akompaniujące - brzmi potężnie i soczyście. Jednak trudno się przyzwyczaić do grania solowego na tym właśnie modelu. Ale dla chcącego nic trudnego :)

Próbki dźwiękowe znajdziecie http://www.harmonijka.mud...x.php?r=74&l=pl

Jeśli chodzi o drewniany, genialnie impregnowany i profilowany grzebień to polubicie go od razu, tak jak ja chociaż nigdy przedtem nie lubiłem drewna...
Miłego grania!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Jarun
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-03-12, 23:26    Odp: Solist Pro

Niezły bajer z tymi stroikami do 1847 , nie wiedziałem że pasują do Solistki :) To już wiem co mogę zrobić z moją w G , bo mi chyba stroik na piątym (na wdechu) coś fałszuje , ale jeszcze to muszę sprawdzić dokładniej i ją otworzyć . Tak czy siak nie zniechęcam się przez to do kupna kolejnych Solistek - nic nie jest wieczne , a harmonijki dobre :cool: Pozdrawiam !!!
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-03-12, 23:35    Odp: Solist Pro

Pytanie za 100 punktów: czy stroiki od 1847 albo innego porządnego modelu będą pasowały również do zwykłego Solista? Bo mam jednego, którego szybko zamordowałem (pisałem już kiedyś o tym) i jakby dało się do niego dopasować porządniejsze stroiki, to może bym się pokusił o jego reanimację. Bo dopóki (po czterech godzinach) nie padł, grało się całkiem, całkiem.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-13, 01:43    Odp: Solist Pro

Obawiam się że owych 100 punktów nie zdobędę bo sprezentowałem tę harmonijkę i nie mogę sprawdzić organoleptycznie :)
Jednak nie zdziwiłbym się gdyby pasowały...
Jeśli chodzi o te 4 jakże krótkie godziny z Blues Solist, to moim zdaniem kwalifikuje się to do reklamacji. Mój rekord to 40min z Pro Harpem, padł na 10k na wydechu, ewidentna wada fabryczna... :/
Najlepiej spytać Tomka Kamińskiego - on ma w ofercie wszystkie modele!
Pozdrawiam trytonowo!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-03-13, 02:38    Odp: Solist Pro

:D
Już wcześniej gadałem z p. Tomkiem - obiecał, że jutro sprawdzi czy blachy z 1847 pasują do solista pro.... Jeśli tylko mu przypomnę ^^
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-03-13, 09:11    Odp: Solist Pro

To, jeżeli masz już z nim kontakt w tej sprawie, poproś go jeszcze, żeby sprawdził czy pasują również do zwykłego Solista. Myślę, że mogłoby to być interesujące nie tylko dla mnie.

Ja swojego nie zareklamuję, choć po mojemu też była to wada fabryczna, bo 2 z tych 4 godzin to był koncert w akustycznym trio i absolutnie go nie przeciążałem. Ale on do mnie przybył zza wielkiej wody prawie rok temu (wtedy wychodził taniej, niż u nas), więc szanse praktycznie zerowe. A nawet gdyby uznali, to więcej bedzie kosztowało przesyłanie i odsyłanie. Więc jedyne, co mi pozostaje, to dać mu nowe blachy, ale nie chcę już zwykłych (o ile są w sprzedaży), tylko porządniejsze, bo do zwykłych się zraziłem. Bo jesli chodzi o korpus, to nie mam specjalnie zastrzeżeń. Całkiem przyzwoicie wykonany jak na tani model.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-03-13, 20:05    Odp: Solist Pro

[quote="Bart Łęczycki"]Solist Pro 12 jest rewelacyjny jeśli chodzi o granie rytmiczne, akompaniujące - brzmi potężnie i soczyście. Jednak trudno się przyzwyczaić do grania solowego na tym właśnie modelu. Ale dla chcącego nic trudnego [/quote]

Uważam, że warto się przyzwyczajać również do takiego układu harmonijki, do takiego układu przy improwizacji. Skoro są muzycy, którzy zarówno dobrze improwizują na Marine Bandach jak i na Steve Baker Specialach (Greg Zlap), to znaczy że można, i że nie tylko jeden wyuczony schemacik w głowie można zmieścić :) Pozatym, to także forma postępu i rozwoju w kierunku opanowania szerokiego wachlarza umiejętności muzycznych.. Wizja możliwości grania akompaniamentu oraz zwykłej improwizacji na jednym sprzęcie jest kusząca! Myślę, że z czasem, moje marne umiejętności ewoluują i pozwolą wyczarować coś ładnego za pomocą "dwunastki".. :]

Ps. Mój nastepny zakup - Solist Pro 12 [LowC] :)
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aknoimak 

Wiek: 46
Posty: 12
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-06-20, 09:15    Odp: Solist Pro



Dodano: 2009-06-20, 10:15
Właśnie dostałem pocztą harmonijkę Solist Pro i jak na razie jestem z niej zadowolony. Mam Marin Banda w A, Big River Harpa w C, Special 20 w G oraz Blues Harpa w A. Najlepiej mi się grało dotychczas na Blues Harpie bo pokrywy są niskie i dzięki temu mogę kanał wziąć głębiej do ust a to wiadomo że daje ładniejszy dźwięk. Solist Pro ma troszeńkę wyższe pokrywy ale nieznacznie w porównaniu z Blues Harpem i mam nadzieję że łatwo będzie mi się przestawić na nowy korpus.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-06-21, 11:33    Odp: Solist Pro

Noo, ta 12-stka bardzo ciekawa. :)

MboX jak już będziesz miał tego solista to napisz coś o nim :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sataniszcze 


Wiek: 33
Posty: 28
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-07-23, 17:01    Odp: Solist Pro

dziś przesiadłem się z SilveStara na Blues Solist Pro. Obie w C. Przepaść jakościowa jest ogromna. Gdy tylko dmuchnąłem w 4 kanał zakochałem się w brzmieniu, które to jest piękne, soczyste i lekko wibrujące. Napiszę jeszcze jak sprawuję się w dłuższym okresie użytkowania :)
_________________
Brak sensu nie jest przeszkodą dla życia. Jest raczej motorem napędowym do działania...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2010-08-20, 20:13    Odp: Solist Pro

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Solista Pro w tonacji C i postanowiłem podzielić się z innymi moimi przeżyciami :)
Sprzęt zakupiłem w sklepie muzyczny.pl we Wrocławiu. Od strony wizualnej nie ma wielkiego szału- wygląda dość standardowo, ale w końcu to nie wygląd się liczy najbardziej ;) . W łapie (przynajmniej mojej) leży bardzo dobrze, nie miałem problemów z przesiadką z Harpmastera. Korpus jest idealnie zaimpregnowany, nie pęcznieje nawet przy dłuższym graniu.
Bending wykonuje się bardzo łatwo, nie ma problemów z kontrolowaniem podciągów. Overbendingu nie umiem (jeszcze) ;)
Harmonijka jest bardzo szczelna, nie trzeba mocno "dmuchać". Przy mocnym zassaniu blokują się wyższe kanały, ale to chyba normalne.
Brzmienie jest ciepłe, mięsiste i lekko "saksofonowe" co mi bardzo odpowiada. Oktawy i akordy brzmią wyśmienicie.
Ogólnie polecam w 100%

PS
Niestety harmonijka nie będzie mi się dobrze kojarzyć :(
Ok 1,5 miesiąca temu zamówiłem w Pana Kamińskiego wersję standardową (bez Pro) za ok. 120 zł+ przesyłka priorytet płatne z góry, przelewem. Pieniądze zapłaciłem, a harmonijki ani śladu do teraz. Pan Kamiński nie odpowiada na e-maile, telefony i SMSy. [b]Wielka szkoda, bo miałem wysokie mniemanie o tym człowieku i raczej już nic u niego nie kupię [/b] :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lozansky 


Wiek: 36
Posty: 46
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kargowa/Zielona Góra
Wysłany: 2010-08-21, 11:18    Odp: Solist Pro

Ze wszystkim, co napisał wyżej Mikael (odnośnie samej harmonijki) należy się zgodzić, no może poza wyglądem - mnie on zachwyca ;)

Solista Pro mam od kilkunastu dni zaledwie i zastanawiam się nad żywotnością stroików, dlatego też staram się go zbytnio nie przeciążać. Problemów z pęcznieniem nie zauważyłem jak na razie.

Pozdrawiam.
_________________
- Suwalszczyzna to jest gdzieś w bok od Warszawy, tak? Przypomnij mi gdzie to jest dokładnie.
- Pojedziesz, to sam zobaczysz gdzie to jest.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-08-22, 21:01    Odp: Solist Pro

Tomek Kamiński jest teraz w Chorwacji o ile mi wiadomo, stąd te szczególnie duże problemy z kontaktem. Ale fakt faktem, ciężko jest w tym sklepie robić interesy...
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-08-22, 22:53    Odp: Solist Pro

Panowie, jest troche w tym racji, a troche nie.

Dobrze byloby, jakby przerwa w dostawach byla na stronie zaznaczona, to fakt.

Ale zawsze jest telefon do pana Tomka.
Noi kazdy moze nie móc akurat.
Gwarantuje jednak, że harmonijka dojdzie.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-22, 16:42    Odp: Solist Pro

No to nabyłem ;) mimo lęku, że padnie szybko - dałem szansę - nie ma jak sprawdzić na własnej skórze :P
A
pierwsze wrażenia: gra fajnie, miły dźwięk (ja to interpretuję drewnem ale nie upieram się) :)
Natomiast z porównaniu z tym co oglądałem u kogoś na warsztatach: nieco zmian: już nie w (tekturowo-skajowym?) pudełeczku a za to z futerałem/skórzaną skarpetą.
A płytki stroikowe nie z żółtego mosiądzu a z białego (niemagnetyczny ;) )
Jedyny minus: ostre krawędzie płytek stroikowych (nacinające skórę na opuszkach palców, że o ustach nie wspomnę). 5 min z mini-osełką i "minus" wygładzony, ale... :?

... teraz już powinno być już tylko lepiej :harp:

niech żyje długo i intensywnie :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2010-09-22, 19:14    Odp: Solist Pro

[quote="Drui"]już nie w (tekturowo-skajowym?) pudełeczku a za to z futerałem/skórzaną skarpetą[/quote]
To ciekawe. Czyżby próba zaoszczędzenia i cięcie kosztów? Ja mojego Solista Pro kupowałem w listopadzie i wtedy był w pudełku. Po przeczytaniu Twojego postu sprawdziłem opisy sklepu Pasja na alledrogo i tam informują, że pudełko jest. Trudno zweryfikować, czy to już norma z tą skarpetą, na podstawie opisów sklepu internetowego Tomka Kamińskiego, bo jak na razie widnieje tam zapowiedź wakacyjnej rewolucji i opisy nie zmienione od jakiegoś czasu. Ale nie to jest najważniejsze. Przede wszystkim chodzi nam o instrument.
[quote="Drui"]Jedyny minus: ostre krawędzie płytek stroikowych (nacinające skórę na opuszkach palców, że o ustach nie wspomnę)[/quote]
Jedyny minus, ale jakże istotny. Wydając 150 złotych oczekujemy, że otrzymamy instrument wysokiej jakości i nie będziemy musieli poprawiać go pilnikiem. Wierzę, że to co Ci się przydarzyło to wyjątek i po prostu miałeś pecha.
Z ciekawości zapytam gdzie kupiłeś? Gdybym miał się tam kiedyś zaopatrzyć to podwoję czujność.
Pozdrawiam
Saskers
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-22, 20:06    Odp: Solist Pro

Na Wiktorskiej.
Co do pudelka: Kartonik jako pudełko jest, tyle że w środku zamiast tego czarnego, które widziałem, jest skarpeta (ok. napiszmy to ładnie: eleganckie skórzane etui - w sumie może i praktyczniejsze od kartonowego pudełka, do kieszeni kurtki jak znalazł)
A co do krawędzi płytek, to nie może być wyjątek moim zdaniem, bo to leci z taśmy, wyjątkiem byłby wadliwy stroik albo krzywo przynitowany. Jeśli płytki są wycinane z wykrojnika (a są) to takie krawędzie technologicznie być muszą, kwestia czy producent je wygładzi czy nie. Tutaj nie wygładził.
Ale czy którylowiek to robi? Moze w najwyższych modelach, nie wiem. W SP20 problemu nie ma, bo plastik zasłania, w Bix Sizie (zdobycznym na Ak. Bluesa :) ) też trochę podszlifowałem, w GM nie pamiętam jak to było (bo było dawno)
A co do polityki formu i ew. cięcia kosztów - nie wiem - trzeba by wypowiedzi większej ilości forumowiczów... zapraszamy :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-09-22, 20:36    Odp: Solist Pro

Nie wiem, czy to efekt cięcia kosztó, ale Seydel lubi zmieniać komponenty w swoich produktach. Np. w niektórych Sessionach, czy Big Sixach płytki raz są żółte, a raz srebrne. W Sessionach raz pokrywy są bez numerków (ze starych zapasów), a innym razem z wygrawerowanymi numerkami. W podstawowym Soliscie kilka razy zmieniał się kolor i wykończenie grzebienia. Podobnie może być z pudełkiem.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-09-22, 20:45    Odp: Solist Pro

Zmienia się, mam płytki z sessiona srebrne rozłożone na części, sprzed roku chyba albo starsze, żółte tegoroczne z padniętym jednym kanałem oraz tegoroczne srebrne w harpie na którym gram. Ciekawe....
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-22, 20:53    Odp: Solist Pro

Że co? Że zależy to tylko od tego jaki kawałek blachy skombinują akurat z sąsiedniej stalowni na promocji? :)
Niby można się doszukać w tym zalety, że firma nie jest wieeelkonakładowa i podchodzą indywidualnie do każdej partii:
"Eeee! Helmut, geh und kauf 10 Kilo Messing fuer neue Solist Stimmplatten... und ein bischen Plattenschrauben vieleicht. Es gibt heute ein Sonderpreis"
:D
Ostatnio zmieniony przez Drui 2010-09-22, 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-09-22, 21:02    Odp: Solist Pro

Właśnie, co do jakości. Zapytałem Maćka jaki kolor płytek mają te harpy, które mu padły dużo szybciej niż inne, może to ma związek - dowiemy się jak mi odpisze.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2010-09-22, 21:02    Odp: Solist Pro

A ja jeszcze wrócę do pudełka. Uważam, że jest bardzo porządnie wykonane i wyróżnia się na tle tych od np. Hohnera. Jest eleganckie, a ja lubię eleganckie rzeczy. Jego wartość użytkowa to już inna sprawa i kwestia indywidualnego podejścia. W modelu Solist Pro podnosiło ono prestiż względem zwykłego Solista i nawiązywało do 1847 classic.
Drui, skoro kupiłeś w Pasji to powinno być w pudełku. Na alle mają napisane jak wół: "Harmonijka zapakowana jest w eleganckie pudełko, chronione dodatkowo przez tekturowe etui. Oprócz harmonijki znajdziesz w nim specjalny, tekstylny materiał do czyszczenia, oraz ulotkę." Choć chyba Ty nie kupiłeś przez alle.
Wracając do dyskusji o płytkach, to u mnie nic nie kaleczy i nie rani. Jest gładko i przyjemnie. Płytki są żółte, a na pokrywach nie ma wygrawerowanych numerów.
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-22, 21:06    Odp: Solist Pro

No nie przez Alle ale powołując się. Myślę, że w obliczu wielości instrumentów, pani w sklepie sama nie wie co jest w opakowaniu, musiałem jej palcem w gablocie pokazać palcem "którą chcieć". A opis jest po prostu nie zmieniony.
Po namyśle: może Seydel ściął koszty: zapłaciłem 150,- (na alle 153 - stara cena?)
Numerków nie ma, ściereczka jest.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-04-03, 11:39    Odp: Solist Pro

Solist Pro padł mi jakiś miesiąc temu, więc wytrzymał ok. pół roku. Jak u was z tym było? Bo słyszałem, że stosunkowo szybko padają, a przymierzam się do nowego zakupu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu