Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-29, 11:27    Pytania o harmonijkach Seydel

Witam!
Kilka osób pytało mnie o harmonijki Seydel. Miałem możliwość grania na wszystkich modelach diatonicznych tej firmy.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany opiniami, zdjęciami czy próbkami mp3 to zapraszam na stronę http://www.harmonijka.mud...x.php?r=17&l=pl

Jeśli pojawią się jakieś pytania postaram się w miarę możliwości czasowych odpowiedzieć na wszystkie.
Tymczasem polecam stronę http://www.seydel1847.de/


Pozdrawiam chromatycznie!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KamilM 

Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-07-29, 19:12    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

ZAstanawiałem się nad zakupem zestawu 7 harmonijek blues session.
Wygodne są one Bartku ? Znaczy czy przy special 20 duża różnica? Wygodniejsze? A jak z ich dzwiękiem w porównaniu do S20 ?

I jakie tonacje wziąć ? myśałem nad A C G Bb F D i dwie zostają jescze w tym jakąs Low może być. Co doradzisz?

Pozdrawiam
KamilM
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-04, 11:45    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Cześć KamilM !
Blues Session ma moim zdaniem nieco cieplejsze brzmienie, i gra troszke ciszej. Natomiast lepiej wykonuje się na nim techniki overbending.
Ja noszę ten model przy sobie w tonacji C, aby ćwiczyć w hotelu czy domowym zaciszu.

Zatem brzmieniowo raczej polecałbym Special 20 ale jeśli chodzi o pokrywy to tutaj lepiej wyprofilowane i przyjazne dla ust grającego są w modelu Blues Session (kształt jak w Meisterklasse). Najlepiej kup jedną sztukę Seydel i sprawdź czy Ci pasuje. Special 20 jak dla mnie fajnie gra ale ma ostre pokrywy które ranią moje usta...

Poza tym do Seydel możesz dokupić same blachy w dowolnej tonacji. A to jest moim zdaniem zdecydowany plus.

Kiedyś musiałem kupować całe harmonijki teraz kupuje tylko blaszki - to duża oszczędność!


PODSUMOWANIE:
za Special 20 przemawia zdecydowanie: brzmienie
za Blues Session przemawia : kształt pokryw, wymienne blaszki w dowolnej tonacji, łatwiejszy overbending

Oczywiście zdecydujesz sam, co jest dla Ciebie ważniejsze.
Jeśli pojawią się jakieś pytania - pisz śmiało!
Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
piotr.r 


Wiek: 52
Posty: 32
Skąd: Le Bourget, Francja
Wysłany: 2009-01-26, 16:24    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Witaj Bartku! Z harmonijkami mam do czynienia od prawie roku i powiem szczerze jest to super instrument, ale grając na tylko na diatonikach mam wrażenie, że czasami mi czegoś brakuje. Jestem na początku drogi i jeszcze nie wiele umiem! Nie chcę się ograniczać tylko do blusa czy rocka, interesuję się też graniem innego rodzaju muzyki. Czy więc powinienem pomyśleć nad chromatykiem i czy Seydel ma dobre instrumenty tego typu, czy wybrać inną markę? :cool:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-26, 20:09    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Cześć Piotrze!
Są dwie możliwości: albo kupisz chromatyka, polecam jesli już Seydel to model DeLuxe. Ma jasne i "słodkie" brzmienie ale nie jest zbyt podatny na pewne zabiegi artykulacyjne. Dlatego ja osobiście gram na Chromonica 270 Deluxe i bardzo sobie chwalę ten model.

Druga możliwość to zacząć naukę overbendingu co da Ci nieograniczone możliwości grania na harmonijce diatonicznej np 1847 firmy Seydel która się do tego świetnie nadaje.

Pozdrawiam i jakby coś to czekam na pytania :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-01, 12:31    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Witam Bartku, co możesz mi powiedzieć o modelu BIG SIX ??
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-01, 22:33    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Cześć Geralt
To zależy jaka kwestia Cię interesuje...
Model BIG SIX to ciekawa propozycja dla osób które grają przeważnie w dolnym i środkowym rejestrze. Stroiki są stalowe jak w modelu 1847 i drewniany korpus w ciemnym kolorze (wygląda jak palisander). To szczelna i trwała harmonijka, występuje w 2 strojeniach bluesowym i folkowym, polecam raczej ten pierwszy :)
Jest głośna i trwała. Ma 6 kanałów więc całkowicie mieści się w dłoni, dzięki czemu można robić ciekawe efekty.
Jeśli masz konkretne pytania to daj znać.
Pozdrawiam!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-01, 22:35    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Dodając, wersja folkowa strojona jest jak zwykły diatonik od kanału 4 w górę, ale strój jest obniżony o oktawę. Podejrzewam, że świetnie to by się sprawdzało w 3. pozycji.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-02, 02:36    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Chodzi mi konkretnie o wersje Blues :D Teraz zaczynam jej poszukiwania na trasie Mojej pracy Częstochowa-Toruń-Bydgoszcz :D
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-02, 18:50    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Watpie czy ją tam znajdziesz... :)
Polecam Ci jednego z oficjalnych sprzedawców, Roman Badeński lub Tomasz Kamiński.
Jakby co to czekam na konkretne pytania co Cię interesuje.
Pozdrowienia tetrachordyczne
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-02, 21:12    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

NO Bartku byłem na Twoim profilu MySpace i jestem mile zaskoczony brzmieniem seydli :D Właściwie nie pod względem brzmienia seydli tylko ich "jeźdźca" :D

Dziś zamówiłem swojego Seydla BIG SIX :D


Edit 7.02.2009
Zamówiłem Big Six'a w poniedziałek i jeszcze go nie ma :( Szkoda, już nie mogę się doczekać :D


Edit 10.01.2009
Dotarł wreszcie mój BIG SIX :D Przesiadam się ogólnie chyba na Syedla ze względu na ich profil obudowy i zaokrąglone wloty korpusy :D Delikatne i przyjazne dla ust :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Nicko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-07, 14:24    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

A ja zastanawiam się nad blues favorite
http://www.seydel1847.de/...40&Locale=en_GB
To chyba dosyć nowy model, bo nie ma o nim nic na harmonijka.mud.pl
Może jednak znajdzie się ktoś, kto grał. Co o niej sądzicie?

[ Dodano: 2009-03-09, 17:01 ]
To nikt nic nie wie? :sad:
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-12, 16:24    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Nicko zajrzyj do tematu Blues Favorite!
Pozdrawiam swingująco!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-03-12, 17:48    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Czyli polecalbys Bartku 1847 z drewnianym a nie 1847 Silver z plastykowym korpusem?Jest ten drewniany tak dobrze zaimpregnowany?Cena obydwu jest taka sama.Jak wyglada sprawa grania - nauki pojedynczych tonow na 1847?
Lepiej jak na "Hohnerach" ?Z tego co wiem - sa malenkie dyferencje jesli chodzi o odstepy miedzy kanalami(?) miedzy Seydel - Hohner?

Dzieki z gory za odpowiedz!
(Grasz rewelacyjnie Bartku !!! ) :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-12, 18:19    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Witam serdecznie!
Z uwagi na absencje informacji o imponderabiliach dyferencji o diatonicznych idiofonach języczkowych systemu Richtera zwanych potocznie harmonijkami pragnę zauważyć że nie występują istotne aberracje we właściwościach akustycznych modelu 1847 w wersji Silver i Classic. Ich cechą immanentną jest znakomita responsywność i subiektywnie wysoki poziom satysfakcji z grania.
Konstatując, mam indyferentny lecz bynajmniej nie ambiwalentny stosunek do materiałów do produkcji korpusu. Perseweruję jednak, iż preponderacja jest po stronie drewnianego grzebienia pod warunkiem odpowiedniej jego impregnacji.
Nie chciałbym jednak dyskontować plastykowego korpusu, wszak przez wiele lat grałem tylko i wyłącznie na Golden Melody...

Mówiąc po ludzku :) Nie uważam aby materiał korpusu miał znaczący wpływ na brzmienie, bardziej wpływa tu (w mojej opinii) kształt pokryw i sam grający.
Uważam że różnice rzędu 0,5mm są niewyczuwalne i ani nie ułatwiają ani nie utrudniają grania pojedynczych dźwięków czy tongue-blocking.

Miłego grania :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-03-12, 20:08    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Dziekuje za szybka odpowiedz Bartku!Oczywiscie Masz racje z tym , ze to grajacy "tworzy" a nie instrument.Z tymi instrumentami z tzw."gornej polki" na poczatek....to wiecej sprawa naszego " Ego".
Przed paroma dniami kupilem sobie Golden Melody , i musze stwierdzic ze brzmienie duzo "przyjemniejsze i cieplejsze" jak np.Blues Harp.
Rowniez gra pojedynczych dzwiekow latwiejsza.Jednak szukam dalej , tej na prawde "mojej" Harmoszki.Na pewno Wiesz Bartku , co mam na mysli.
Dlatego chce jako nastepna - 1847 wyprobowac...np.stara Meisterklasse 580 zamienilem na inna ( nie "lezala mi" ).
Moja Marinka CL ( z acrylowym grzebyczkiem) natomiast , to Poezja w porownaniu z moja reszta!

Jeszcze raz dzieki za odpowiedz Bartku! :)

Sorry za smieszne czcionki , lecz pisze na niemieckiej tastaturze...
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-12, 21:26    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Mówiąc między nami (choć na forum) wydaje mi sie ze Harmonijkarze zbyt dużą wagę przywiązują do samej harmonijki, jej korpusu czy stroików a za mało na samych dźwięków...

Jednak z drugiej strony instrument ma dawać komfort oraz inspirację. Trzeba przetestować wiele modeli aby znaleźc SWÓJ model, ja już znalazłem. Polecam Ci również wypróbować Harpmaster Suzuki, niedrogi ale bardzo przyjemny instrument...

Pozdrowienia serdeczne!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-03-12, 21:45    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Dzieki stokrotne Bartku!Milo , ze zadajesz sobie tyle trudu - wyjasniajac mnie , poczatkujacemu wazne dla mnie kwestie.Wyprobuje Harpmastera na pewno!
Dla mnie osobiscie priorytet stanowi(i tak byc powinno) nauka gry czystych pojedynczych tonow.Na razie nie jest z tym najlepiej - mimo ze gram przeszlo 30 roznych utworow w calosci...no wlasnie - jakos inaczej , akordami.
Dlatego musze znalezc harmoszke , ktora pchnie mnie w tej materii zdecydowanie do przodu!Czy to na niemieckich czy tez polskich Forach - problemy i ich zwalczanie -nauka i porady idace w tym kierunku...sa takie same , niezmienne!
Nie ustaje w poszukiwaniu instrumentu i "siebie".

pozdrowionka!!!! :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
arturk93 

Wiek: 30
Posty: 1
Wysłany: 2009-05-04, 21:40    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

[b]Geralt[/b],
Hej!
O co chodzi z tym opisem? :)

[ Dodano: 2009-05-04, 22:43 ]
Mam jedno pytanie.
Czy żaden Seydel nie ma oznaczeń nad kanałami? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-05-04, 21:54    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Z diatonicznych nie :) . Firma dostawała informacje, że grawer numerków utrudnia poślizg, dlatego robią bez. Ale na www.seydel1847.de można kupić samą górną pokrywę do modelu Blues Session z wygrawerowanymi numerkami.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-05-06, 10:05    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Mam pytanie co do modelu Blues Favorite. Z racji gdyż bardzo mi leżą metalowe korpusy jestem ciekaw różnic tego modelu między Suzuki Hammond, Promaster i Hohner Meisterklasse. Duże są rozbieżności cenowe i brzmieniowe? Hammond i Promaster stoi po około 150 PLN zaś Meisterklasse trochę ponad 200 PLN ale nie wiem ile kosztuje Blues Favorite. Narazie jestem mocno ukierunkowany na Suzuki ze względu na ich trwałość.

[ Dodano: 2009-05-06, 10:17 ]
Aha jeszcze jedno. Jak z Overbendingiem? Harmonijkę trzeba dostosowywać do tej techniki czy jest ona seryjnie zapewniona przez firmę Seydel?
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-06, 21:36    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Cześć Trojden!
Widzę że zasypujesz swymi pytaniami :)
Mam 3 egzemplarze Blues Favorite ale wszystkie są w niskich strojach dlatego będzie mi bardzo trudno porównać brzmienie czy wyregulowanie do overbendingu.
Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to Favorite i Meisterklasse są identyczne pomijając napisy na pokrywach i logo firmy.
Minimalna różnica jest w wyprofilowaniu otworów wylotowych - Seydel jak zwykle dba o szczegóły i zaokrąglił je nieco. Z tego co pamiętam Meisterklasse WOGÓLE nie jest przystosowana do overbendingu za to Seydel - tak (każdy musi wyregulować do własnych umiejętności oraz oczekiwań).
Hammond jest za to znakomicie przystosowany do OB!
Do Favorite można kupić blachy bez problemu w przeciwieństwie do Meisterklasse czy Hammonda.
Co do cen sprawdź proszę w necie :)
Pozdrawiam!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-05-07, 07:04    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Dziękuję Ci Bartku za szybką odpowiedź.
Chciałem zadać jak najwięcej pytań raz a dobrze, żeby sobie postów nie nabijać ;)
Cenowo Seydel mnie zabił... 235 PLN za strój standardowy, 285 PLN za strój niski i wysoki, 325 PLN za bardzo niski. Nie lubię oszczędzać na tym co kocham, ale mimo wszystko zostanę wierny marce Suzuki, zwłaszcza, że bardzo mi te harmonijki "leżą". Hammond i Promaster to chyba ta MOJA harmonijka o której wcześniej wspominałeś Bartku. Przyprawiają mnie o szybsze bicie serca ;) Nie omieszkam oczywiście od czasu do czasu przetestować inne modele, chociażby aby być na bieżąco w fachu :D

Pozdrawiam harmonicznie xD
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-08, 14:01    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Niestety trochę tych harmonijek trzeba zużyć, aby znaleźć swój ulubiony model.
Ciesze się, że znalazłeś już swój, teraz nic tylko grać :)
Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-12, 10:38    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

witam
Mam pytanie odnośnie modelu Solist Pro 12 (LOW).
Planuję kupić w dość niskiej tonacji A i zastanawiam się, czy nie ma problemu z obijaniem się stroików o pokrywy. Kupiłem do zwykłego solista stroiki 1847 w F low i pojawił się ten problem. Ale trochę pomieszałem części i mam teraz dwie hybrydy:
1. Korpus i płytki od Favorit i Pokrywy od solist pro (C-dur)
2. Korpus od solist pro, płytki od 1847 i pokrywy od Favorite (F low - mój faworyt, tzn najlepsza harmonijka na jakiej grałem.

Kolejne pytanie, to, czy pokrywy modeli session i favorit mocno się różnią, albo czy można kupić same pokrywy od favorit (bo za cenę nie wiele większą od 1847, mógłbym sobie składać mój ulubiony model:)).

Jak z trwałością solist pro 12, bo zwykły solist padł mi dość szybko i przez to mam uprzedzenie do tych harmonijek.

I w końcu ostatnie pytanie z ciekawości. Skoro Seydel może wykonać dowolne strojenie na zamówienie, czy mogli by wykonać stalowe płytki do solist pro 12 (wyszła by wersja 1847 12;))

Mam nadzieję, że nie sprawiłem kłopotu, aż tak dużą liczba pytań, ale jak mówią: Kto pyta nie błądzi:)

Pozdrawiam Serdecznie
Mieszko "Zamieszkaly" S.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-03-12, 14:29    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

No to ja też mam pytanie. Trochę spamuję na całym forum, ale to jest bardzo ważne :oops:
Czy blues session będzie dobra dla początkującego? Tzn. wiem, że będzie doskonała, ale czy wytrzyma błędy początkującego? Nie chcę harmonijki rozwalić w 2 tygodnie nieumiejętnym graniem.
Z góry bardzo dziękuję.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-12, 15:10    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Już odpowiadam :)
Zamieszkały:
AD1.
Właśnie sprawdziłem Solist Pro 12 LA i nic się nie obija, a jeśli bardzo mocno wciągniesz/zadmiesz to zwyczajnie zablokujesz stroik - nie odezwie się.
Pierwsze 2 stroiki mają windsavery, dzięki czemu mało powietrza wystarczy do uzyskania ładnego dźwięku.

AD2.
Session i Favorite są u mnie kompatybilne :)

AD3. Mój SP12 wytrzymał pół roku intensywnego grania aż mi spadł (w skutek drgań pieca na którym leżał), no i się rozstroił (i lekko przesunął), po regulacji grała prawie dobrze :)

AD4. Zdaje się że Seydel może wykonać każdy strój w obrębie 10 kanałowego modelu, ale znając ich pozytywne nastawienie do muzyków myślę że da się u nich to zamówić.
Jeśli nie, to odsyłam do http://www.truechromatic.com/ Jim zrobi Ci dowolny model w dowolnej tonacji, to bardzo uzdolniony gość :)

Leafman:
Moim zdaniem Blues Session to dobry model do nauki. Jeśli będziesz prawidłowo używać go podczas pierwszych (i drugich i trzecich) kroków to, będzie Ci służyć dzielnie.
Jest to szczelna harmonijka a zatem nie wymaga silnego zadęcia, które skraca żywotność stroików. Za jakiś czas jak się zużyje, będziesz mógł kupić same płytki stroikowe lub stroiki, a za zaoszczędzone pieniądze iść np do kina :)
Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
Zamieszkaly, Leafman
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-03-12, 15:26    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Zamieszkały, zajrzyj na te stronkę gdzie JIM zrobił listę części wymiennych w różnych modelach harmonijek:

http://www.harperclub.com....php?f=33&t=565

Poza tym w dziale Customization powinien być tez filmik instruktażowy, jak z 10 kanałowej zrobić 12 kanałową.

BTW.
Przez ostatnie 2 tygodnie wypróbowałem kilka jego patentów do customizacji (np. embossing przy mocowaniu stroika, o którym wcześniej nie słyszałem) i muszę przyznać, że sprawdzają się, ułatwiają grę, a co za tym idzie wspomagają rozwój umiejętności.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-03-12, 17:20    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Oj nie damy panu Bartkowi spokoju :) ! Mam następujące pytanie: Czym różni się
Seydel Blues Favorite Standard od Blues Favorite Black?
Dlaczego wersja standard jest droższa od black. Jest to dość mylące ;) .
Czy pan, panie Bartku ma jakieś bezpośrednie porównanie pomiędzy tymi modelami.
Jaka jest różnica jeśli chodzi o brzmienie, wygodę gry itp.
Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za zawracanie głowy.
Pozdrawiam Seydelcznie
Paskins
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-12, 17:42    Odp: Pytania o harmonijkach Seydel

Dziękuje bardzo Bartku. Coraz bardziej mnie kusi ta harmonijka i chyba nie długo pójdzie zamówienie do pana Tomka Kamińskiego:)

Mam jeszcze pytanie, odnośnie tego favorit i session. To, że pokrywy pasują, to wiem, ale zastanawiam się, czy różnią się czymś poza grawerunkiem? Bo zależy mi na brzmieniu, jakie uzyskałem z pokrywami od favorit.

A jak mi się spodoba solist pro 12 i jak już ją zajeżdżę, to wtedy pomyślę o stroikach (żyletkach:))

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu