Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-03-01, 23:43    Nuty

Skoro to jest forum częściowo zajmujące się muzyką, to ja mam taką propozycję by do działu tabulatura dodać może poddział "Wymiana nutami" ? :) Myślę że fajne by to było gdyby każdy mógł znaleźć nuty jakich potrzebuje, a przecież lepiej grać z nut niż z tabulatur... Co Wy na to? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-03-02, 09:50    Odp: Nuty

ja jestem za.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-02, 10:44    Odp: Nuty

Ja, Over, myślę, że to forum zajmuje się generalnie muzyką nie "częściowo" ale - wyłącznie.
Po drugie, też jestem - za. Byłoby też fajnie gdyby grupa najsilniejszych naszych teoretyków opracowała coś w rodzaju lekcji, na poziomie (na początek) wychowania muzycznego w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Swoją drogą to nawet nie wiem czy w dzisiejszych czasach dzieci są uczone muzyki w ten sposób. Za mojego dzieciństwa uczono czytania i pisania nut, ale ja się wtedy nie przykładałem do tego :P , mimo że dosyć biegle grałem na mandolinie. Edukacja ta kończyła się na podstawach solfeżu.
Z niecierpliwością czekam, i liczę na pozytywną reakcję z Waszej strony! ;)
Pozdrawiam.
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-03-02, 11:49    Odp: Nuty

[b]gilva53[/b], Jak ja byłem w podstawówce, na muzyce uczyliśmy się tylko piosenek, zero teorii, zero instrumentów :) Teorie wyłożył mi kolega :cool:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-02, 14:19    Odp: Nuty

No to tym bardziej proszę naszych fachowców o przemyślenie i ew. zorganizowanie takich lekcji - od podstaw. Do harmonijkowania bardzo by się niektórym ;) to przydało. Tym razem nie odpuszczę okazji!
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-03-02, 17:05    Odp: Nuty

Mnie jeszcze nutek trochę w podstawówce uczono. Pamiętam, że rysowaliśmy klucze wiolinowe, pisaliśmy ćwierćnuty, półnuty itd... :P Może dużo tego nie było ale nie było i tak, że nie robiliśmy zupełnie nic.
Jeżeli chodzi o mnie - tez jestem za. Co do lekcji - tutaj Kuba już wykazał spory talent pedagogiczny ;) Ogólnie zachęcam Użytkowników mocnych z teorii muzyki do udzielania się i dzielenia się swoją wiedzą z tego zakresu.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sataniszcze 


Wiek: 33
Posty: 28
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-03-02, 20:57    Odp: Nuty

http://www.darmowe-nuty.republika.pl żeby nie było. xD ja kożystam z tej stronki i rozpisałem sobie juz kilka piosenek. Na razie nie jestem na tyle biegły by grać z samych nut, więc rozpisuje je na taby ale już powoli zaczynam rozpoznawać te z kanałów 4-7 (to chyba gama, ale w terminologi też nie jestem jeszcze biegły) mam nadzieję że komuś stronka pomoże :)



Edit : 4.03

Kolejna bardzo dobra stronka www.gramsam.pl wymaga zalogowania, ale jest całkowicie bezpłatna
_________________
Brak sensu nie jest przeszkodą dla życia. Jest raczej motorem napędowym do działania...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-03-08, 10:38    Odp: Nuty

rozpisałem się i wszystko znikło...
trudno. Chodziło o to, że Gilva miał rację pisząc, że bez teorii nie da się przekroczyć pewnej granicy. Proszę o niewypisywanie postów typu "nieprawda, bo ten czy ów wcale nie znał teorii a grał wyśmienicie...". Świat zna wiele talentów z każdej dziedziny typu analfabeci o zdumiewających zdolnościach matematycznych, głusi muzycy, czy niewidomi malarze. W naszym przypadku chodzi o to, że nieliczni rozumieją muzykę po prostu jej słuchając a inni by ją zrozumieć muszą poświęcić wiele godzin żmudnego ślęczenia nad pięciolinią.

Konkluzja jest taka: jak tylko będę miał swobodny dostęp do internetu to z przyjemnością coś na temat napiszę, pokażę, albo zrobię coś jeszcze innego.

pzdr.

[color=#0012ff]Na zjadanie postów obmyśliłem technikę prewencyjną. Przed nacisnieciem guzika "wyslij", zaznacz caly post i jego zawartosc skopiuj. Pozdrawiam, Maciek.[/color]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-08, 17:02    Odp: Nuty

Dzięki Kuba! Jestem przekonany, że nie tylko ja będę Ci za to wdzięczny. :)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-03-21, 10:54    Odp: Nuty

Witam po przerwie.

chciałem coś, napisać ale znalazłem coś już napisanego. Polecam zatem lekturę http://www.rafalwisniewski.net/index2.html plików 5,6,7 oraz 4.

to na początek.
pzdr

[ Dodano: 2009-03-28, 12:01 ]
otóż wyobraźcie sobie, że przeglądając nieskończone zasoby internetu. Trafiłem na taki oto zbiór. Książka (kurde nie bede dalej pisal polskich znakow bo mi sie alt zazcina), ktora kryje sie pod tym linkiem nazywa sie The real book of jazz Vol. 1. Polecam wszystkim fanom standardow w wydaniu nutowym. Oprocz zapisu linii malodycznej sa tam tez zamieszczone akordy podkladu.

http://www.speedyshare.com/149594554.html

ps. a kto wie, moze w tych nieskonczonych zasobach znajde druga czesc...
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu