Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-02-28, 21:06    Vintage Old Astatic prosiłbym o opinie..

http://cgi.ebay.ca/VINTAG...A1%7C240%3A1318
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-28, 21:14    Odp: Vintage Old Astatic prosiłbym o opinie..

Koleś w opisie aukcji napisał, że mikrofon nie działa. Stara krystaliczna wkładka nie wytrzymała próby czasu, więc jak się zdecydujesz, to będzie ładna obudowa.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-02-28, 21:50    Odp: Vintage Old Astatic prosiłbym o opinie..

Chodziło mi ogólnie o model. link jest mylący, bardzo przepraszam.
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-28, 22:01    Odp: Vintage Old Astatic prosiłbym o opinie..

No model legendarny! Klasyczny Astatic JT-30 o wkładce krystalicznej typu MC 101. Znaleźć taki żywy i o dobrym sygnale to zadanie niezmiernie trudne, ale jak już się dostanie, no to brzmi pierwszoklaśnie. Ale trzeba się jak z jajkiem obchodzić. Co ciekawe, kiedyś Astatic produkował tych mikrofonów na pęczki, można je było dostać wszędzie za drobne grosze, takie były popularne, czy wręcz wszędobylskie. Niestety, czas im nie służy i teraz znaleźć fajny egzemplarz jest ciężko, a i ceny są wtedy horrendalne.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-02-28, 22:21    Odp: Vintage Old Astatic prosiłbym o opinie..

Dokładnie takiego sprowadziłem sobie z USA - za 100$ (z tym, że dostawa była na terenie Stanów, po prostu mam tam brata, który to dla mnie kupił). Niestety, okazało się, że co prawda działa, więc teoretycznie sprzedawca mnie nie oszukał, ale miał b. słaby sygnał. Po rozebraniu wszystko stało się jasne: kryształki z wkładki praktycznie się rozpłynęły. Ale za kolejne 172$ kupiłem shure'owską wkładkę 99G86 CR z 1952 roku (black label - z tych najlepszych) i teraz mam komplet - brzmi rewelacyjnie, nie zamienię na żaden inny. Czyli w sumie kosztował 272$, tymczasem za gotowe takie customy cwaniaki potrafią krzyczeć nawet 600$. Jak ktoś chce mieć naprawdę dobrego mika - polecam ten sposób.

Młynek
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu