Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-02-22, 15:01    [ Kupno] Pilna sprawa... Górne stroiki do Blues Seession C

Ułamany górny stroik na czwartym kanale nie z mojej winy (nie stroiłem, żadnych błędów w czyszczeniu) i firma nie wymieni blaszków stroikowych... Tłumaczą się tym, że żadna firma sprzedająca harmonijki nie honoruje gwarancji na "skutki używania", lecz tylko na wady produkcyjne... ;( ;(;(
A dolne stroiki ok i nie mam tyle pieniędzy na nowy komplet stroików i tu pytanie:
Miałby ktoś na sprzedanie górną blaszkę stroikową w tonacji C?? ;( ;(;(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-02-22, 15:45    Odp: [ Kupno] Pilna sprawa... Górne stroiki do Blues Seession C

Chyba jednak szybciej będzie jak: http://www.harmonijka.com...-stroikowych,60 ... Współczuję...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2009-02-22, 16:01    Odp: [ Kupno] Pilna sprawa... Górne stroiki do Blues Seession C

Na Twoim miejscu bym się nie spodziewał, że ktoś ma akurat jedną blaszkę z kompletu to odstąpienia za rozsądne pieniądze. Szczególnie zważywszy na fakt, że Blues Session nie jest jakąś specjalnie popularną harmonijką.
Jak nie masz pieniędzy na komplet nowych stroików, to kup sobie Heringa Free Bluesa - z moich bardzo niewielkich doświadczeń z tym instrumentem wynika, iż jest on zacny, a kosztuje w miarę niewiele. Pozostaje jeszcze ostatnio propagowana przez Szczypiora wymiana stroików, ale zakup worka języczków to spory wydatek, a pojedynczych nie kupisz (sam się z tym problemem zmagałem).
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-02-22, 16:54    Odp: [ Kupno] Pilna sprawa... Górne stroiki do Blues Seession C

Mogę Ci sprzedać górną blaszkę za 10zł. Tylko ze to jest z Bluesband w C, w porównaniu do takiej harmonijki jaką masz troszkę kiepska ale powiem szczerze, że nie gra tak kiepsko jak by się wydawało :) . Jeśli jesteś zainteresowany to pisz. Nie wiem czy będzie pasować ale jakby coś to chętnie sprzedam bo mi nie jest potrzebna.
Cała nowa blaszka ze stroikami kosztuje w sklepie podobno koło 40zł (nie wiem czy nie para).
Miałem ten problem, pewnego dnia wyrypał mi się ten sam kanał tylko drugi stroik dokładnie. Prawdopodobnie przez nieumiejętne oddychanie, teraz już to wyczułem i więcej tak nie rozwalę harmonijki.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-02-22, 20:03    Odp: [ Kupno] Pilna sprawa... Górne stroiki do Blues Seession C

Wyślij zapytanie do Pana Kamińskiego http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=204220 może coś poradzi?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-02-22, 21:44    Odp: [ Kupno] Pilna sprawa... Górne stroiki do Blues Seession C

A nie masz jakiejś innej niepotrzebnej harmonijki (ale jednak coś z trochę lepszej kategorii cenowej) z której mógłbyś wyciągnąć ten jeden stroik i zamontować go do Seydla? Dokładny opis wymiany stroika masz na stronie Krzysztofa Gąszewskiego, naprawdę nie jest to jakaś specjalnie trudna rzecz a można zaoszczędzić sporo pieniędzy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-02-22, 23:49    Odp: [ Kupno] Pilna sprawa... Górne stroiki do Blues Seession C

A ja mam inne pytanie - jak długo miałeś tego seydla,[b]aansaa[/b]?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-23, 08:52    Odp: [ Kupno] Pilna sprawa... Górne stroiki do Blues Seession C

Rolf nie ma różnicy jak długo. Według mnie nie powinno być odpowiedzi na pytanie "Jak długo?" Bo Jeden będzie grał rok na jednej harmoszcze, a drugi 1 dzień, a nawet parę godzin i ją uszkodzi.
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-02-23, 18:15    Odp: [ Kupno] Pilna sprawa... Górne stroiki do Blues Seession C

[b]Pulatom[/b], nie mam innego harpa... ;(
[b]aeroarte[/b], napisałem do p. Kamińskiego, lecz (co się nie dziwię), nic to nie dało... ;(
[b]Rolf[/b], nie chodzi o to, czy długo, czy nie. Po prostu stroik pękł ot tak. Zacząłem zauważać od pewnego czasu brzęczenie na tym kanale, pewnego dnia wcale przestało grać, rozebrałem a tu pęknięty stroik... ;(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-02-23, 18:44    Odp: [ Kupno] Pilna sprawa... Górne stroiki do Blues Seession C

Czyli blaszka z bluesbanda odpada? xD
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-02-23, 19:40    Odp: [ Kupno] Pilna sprawa... Górne stroiki do Blues Seession C

Można założyć z tego BB jeden stroik w miejsce uszkodzonego w Seydlu ale na 100% będzie słychać i czuć różnicę z resztą kanałów, tu potrzebny był by stroik z trochę lepszego sprzętu :P .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-02-24, 20:54    Odp: [ Kupno] Pilna sprawa... Górne stroiki do Blues Seession C

[b]aansaa[/b], wlasnie, ze chodzi. W wytrzymalszych harmonijkach stroiki wytrzymują dłużej, w mniej wytrzymałych - krócej. W każdej w końcu się łamią :) Więc proszę odpowiedz na moje pytanie, które pomoże mi (nam wszystkim) wyrobić sobie opinie nt. marki Seydel :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-02-24, 21:47    Odp: [ Kupno] Pilna sprawa... Górne stroiki do Blues Seession C

Rolf, no, może nie calej marki, a konkretnie tego modelu... Jakie wyrobiłbyś sobie zdanie na temat marki Hohner na podstawie tylko Silver Stara? Wystepuję tu niejako w roli advocatus diaboli, bo sam się bardzo zraziłem do Seydela po tym, jak mi Blues Solist padł po 4 (słownie czterech) godzinach wcale nie siłowego grania... Ale przyjąłem do wiadomości, że nie można sobie wyrabiać zdania na temat całej firmy na podstawie jednego modelu, w dodatku z najniższej półki... I zachęcony b. pochlebnymi opiniami postanowiłem, że jak mi się trochę kaski uwolni, to zaszaleję i szarpnę się na jednego 1847 - chociażby po to, żeby spróbować, czy rzeczywiście taki rewelacyjny.

Tylko jedno mi nie daje spokoju - w tym moim Blues Soliście też mi się ułamał górny stroik na czwórce!!!! Od zwykłej gry, powtarzam - nie siłowej. Jeden egzemplarz mógł być felerny, ale tu to samo... Nie sądzicie, że to się robi podejrzane?
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2009-02-24, 23:19    Odp: [ Kupno] Pilna sprawa... Górne stroiki do Blues Seession C

Mi Blues Solist padł po 3 miesiącach i jak dotąd jest to jedyny instrument, który rozwaliłem. Jeśli dobrze pamiętam, to Gilva miał problem z wadliwym 1847... Jakoś za dobrze o jakości Seydeli te wszystkie historie nie świadczą, a producent dość wysoko ceni swoje instrumenty w porównaniu z konkurencją. Mimo wszystko, są to harmonijki godne uwagi.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-02-25, 14:27    Odp: [ Kupno] Pilna sprawa... Górne stroiki do Blues Seession C

Na szczęście kasa na stroiki wydziałana... Trzeba było prosić rodziców... ;)
Już wbijam na harmonijka.com i zamawiam. :)
[b]Młynek[/b], na podstawie Twojego posta coś podejrzane to jest faktycznie...
Może inni też mają takie złe doświadczenia z Seydel'ami??
[b]Rolf[/b], miałem sprzęt od 1 stycznia, czyli niedługo, bez siłowego grania (co raczej w moim przypadku jest trudne, płuc zbytnio nie mam, palę, więc dosyć trudno by mi było...). :)
Więc, Seydel Blues Session z brzmienia jak najbardziej ok, dobre brzmienie na akordach i pojedynczych dźwiękach, cena - wiadomo ;) , wykonanie też na plus (przyjemnie się gra, usta łatwo się przyzwyczajają do kształtu i materiału), tylko coś te stroiki... :/
Pozdrawiam i dziękuję za duchowe wsparcie w ciężkich chwilach :)
Macie piwo jak kiedyś będzie zjazd harmoszki ;)

PS: 90 zł pójdzie na stroiki i będziemy głodować kilka tygodni ;) :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu