Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-04, 18:17    Odp: Wokal

Kamilteau napisał/a:
Też bym chciał :P Ale pozostało mi tylko śpiewanie przy goleniu lub wtedy, gdy nikogo nie ma w domu :P

Uważaj bo się zatniesz :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2007-11-04, 20:30    Odp: Wokal

Sieja jeżeli chodzi o mnie to przy goleniu śpiewanie jest na pierwszym miejscu:D Czasem zdarza mi się tańczyć i śpiewać do maszynki :cool:
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-11-04, 20:42    Odp: Wokal

Sieja1234 napisał/a:
Uważaj bo się zatniesz :D


Mała strata - nic z "urody" mi nie ubędzie :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2007-12-22, 21:07    Odp: Wokal

Ja śpiewać nie umiem wcale. Głos mam paskudny, dykcję też średnią. Dlatego raczej nie śpiewam, żeby ludzie nie uciekali w popłochu.
Żeby nie być gołosłownym: możecie sobie mnie tu posłuchać. Fragment hiciora "W Zakopanem na rozstajach"- ja wokal+harp, kamilteau gitara.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-01-15, 14:08    Odp: Wokal

No to może ja też się "pochwalę" swoim wokalem - tyle o nim mówiłem, teraz czas na konkrety. Śpiewam po czesku ( :P ) czechosłowacki evergreen "Jożin z Bażin" z repertuaru zespołu Ivana Mladka. Uwaga, tylko dla słuchaczy o mocnych nerwach :P ;D

http://pl.youtube.com/watch?v=plv8TEJoIA4
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-01-19, 22:19    Odp: Wokal

Czeski jest the best :D A co do mojego śpiewania to idzie mi tym lepiej im więcej wypije i pewnie wielu z nas tak ma :D a tak prawdę mówiąc to nie umiem za bardzo śpiewać :sad:
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jasiek 


Wiek: 29
Posty: 68
Skąd: Połczyn-Zdrój
Wysłany: 2008-03-25, 22:43    Odp: Wokal

Talentu to ja nie mam , ale zaśpiewać lubie. Zdażyło mi sie na wigilii klasowej śpiewać "złoty paw" i "naiwne pytania" xD cały się trzęsłem xD
_________________
"Te same mury od rana, te same stoły odrapane"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-29, 22:06    Odp: Wokal

To żeby szanowni forumowicze mogli się trochę pośmiać, "Nie płacz Ewka" w moim wykonaniu:

http://www.speedyshare.com/518695262.html

Od razu mówię, że nie potrafię śpiewać rytmicznie, grać jeszcze czasem tak, ale śpiewać chyba nie.

[ Dodano: 2008-03-29, 22:07 ]
A piosenka z dedykacją dla Mojej Ewki :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
prondek 


Wiek: 41
Posty: 27
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-03-31, 12:08    Odp: Wokal

Ja mam bardzo szeroką skale, ale wybiórczą ;)

Głos mam raczej nieefektowny - barwa jakaś taka dziwna. Wszelkie ballady wychodzą tragicznie w moim wykonaniu, nawet jeśli trafiam w dźwięki. Zresztą i tak nie mam duszy balladowej.

Zupełnie przyjemnie mi się śpiewa góralszczyznę, najlepiej na głosy :) Ale w zespole folklorystycznym kariery nie zrobiłam.

W każdym razie kocham muzykę (bez wzajemności) ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2008-03-31, 13:08    Odp: Wokal

prondek napisał/a:
Ja mam bardzo szeroką skale, ale wybiórczą ;)

Muszę powiedzieć, że to bardzo podobnie do mnie. :D Z tym, że ja nie trafiam w dźwięki, ogólnie słabo śpiewam i mój głos mi się nie podoba.
Swoją drogą, uważam, że każdy może zaśpiewać wszystkie dźwięki od najwyższego do najniższego ze swojej skali, wystarczy trochę ćwiczeń. (odpowiednich ćwiczeń)
Pozdrawiam. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-07, 15:45    Odp: Wokal

Mój wokal pojawił sie w temacie wasz video i mp3
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tumitu 

Posty: 5
Skąd: z Polski
Wysłany: 2008-05-13, 22:36    Odp: Wokal

Taaak! Lubię śpiewać i często to robię, ale nie publicznie, bo się wstydzę :P Ja też mam skalę wybiórczą, dziwne: umiem się dostosować do presleya ( czyli jak na dziewczynę to nisko), ale nieco wyżej leżą dżwięki których wydobyć nie mogę, potem mój naturalny głos- dość niski i tak wyciągam gdzieś do D górne i znowu przerwa, wyżej udaje mi się śpiewać pseudosopranem Ave Maria Schuberta, ale ostatecznie moja skala kończy się na pewnym dźwięku z Ave Maria Gaudiego. Niby skala szeroka, ale wybrakowana... Śpiewać publicznie nie mogę bo się trzesę i dźwięki nie wychodzą ( ostatni raz śpiewałam w chórku i coś mi odbiło żeby do solistki dorobić drugi głos, efekt z początku niezły, ale później się zacięłam i guzik wyszło). Z trafianiem w dźwięki problemu nie mam, ale z zapamiętaniem tekstu potwornnie mi idzie. I tyle o mnie. :what:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-05-13, 22:51    Odp: Wokal

A czy ktoś napisze, co mam zrobić, żeby mojego śpiewu dało się słuchać? Chcę się nauczyć, ale zupełnie nie wiem jak się za to zabrać. Wiem tylko, że bucze jak tur.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
grabarz 


Posty: 96
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-05-13, 23:41    Odp: Wokal

Chyba nie da się nauczyć śpiewu przez Internet. Z tego, co często piszesz, masz słaby słuch, więc nauka śpiewu może być jeszcze trudniejsza. Najlepsze są oczywiście szkoły muzyczne. Z domowych sposobów, to radzę puszczać głośniej piosenki, do których śpiewasz. Ja tak robię i wtedy bardziej podobają mi się moje wyczyny.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2008-05-14, 18:13    Odp: Wokal

grabarz napisał/a:
Z tego, co często piszesz, masz słaby słuch, więc nauka śpiewu może być jeszcze trudniejsza.

Przecież on tak ze skromności pisze ;)
Popatrz tutaj: http://www.easyvoice.pl/ może Ci się coś spodoba. Są gdzieś ćwiczenia.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Maciekdraheim
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-05-18, 22:20    Odp: Wokal

Mnie kolega dzis po wycieczce 3 dniowej szkolnej po odsłuchanu oryginału "Whisky" powiedział żę wykonałem to lepiej ale ja żadnych próbek swojego śpiewu wrzucać nie zamierzam bo spiewam tylko przy ogniskach. Musi być jedno piwko na odwage bo innaczej nic nie zaśpiewam, ja jestem typowym wstydnisiem, :P .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
VeLvet 


Wiek: 31
Posty: 19
Skąd: Z Nienacka
Wysłany: 2008-08-15, 22:26    Odp: Wokal

binek napisał/a:
Mnie kolega dzis po wycieczce 3 dniowej szkolnej po odsłuchanu oryginału "Whisky" powiedział żę wykonałem to lepiej ale ja żadnych próbek.


Skoro zaspiewałes lepiej od Ryska (skoro tak mowi twoj kolega...) to nie masz sie czego wstydzic! nagrywaj i wrzucaj na forum!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-10-21, 17:46    Odp: Wokal

Ekhm... czy moglibyście powiedzieć czy mój wokal w tym nagraniu do czegoś się nadaje? Zdaję sobie sprawę, że głos musi mi się dopiero wyrobić i że konieczne jest jego wyćwiczenie, ale chodzi mi raczej o barwę i, że tak powiem, dopasowanie w tonacji i rytmie do reszty nagrania. (Jeśli chodzi o partię harmonijki to te sąsiady są zamierzone, po prostu staram się naśladować mojego idola :) ).
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-02-08, 14:32    Odp: Wokal

Temat trochę zapomniany, więc spróbuję ożywić... ;p
Pytanie mam do Was: A co myślicie o śpiewaniu falsetem??
Bo właśnie falsetem mi fajnie wychodzi i takie fajne rockowe "ał" wychodzi, wiecie, o co chodzi. ;)
A tak normalnie, to tylko raz zadziwiłem kuzyna, wracałem z Nim do domu i zacząłem śpiewać "Jesiony" ze swoim tekstem i ładnie tekst się ułożył i wokal fajnie, aż kuzyn sięzdziwił, ja jeszcze bardziej... ;) :D
Ale śpiewać lubię często i gęsto, choć głosu nie mam. ;p
"Śpiewać każdy może..." ;) :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-08, 16:56    Odp: Wokal

Falset świetna sprawa, ja prawie idealnie naśladuje braci Gibbs w Stayin' Alive. Ogólnie mam ciekawą właściwość, że najpierw basuję, potem spora dziura i falset. Rozszerzenie skali w górę daje spore możliwości i melodyczne i interpretacyjne. Falset rulez :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-11, 02:53    Odp: Wokal

Ja mam szczęście że moja kobitka ma cudny wokal :D Więc ja poświecam się grze a Ona wokalowi :D
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-11, 15:16    Odp: Wokal

To poproś swoją Panią, żeby nam doradziła to i owo, żebyśmy i my śpiewać mogli :D .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-12, 13:30    Odp: Wokal

hehehe powiem tak :D Krowa to piękny ptak, tylko mu skrzydeł brak :D
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Anyzratak 


Wiek: 29
Posty: 74
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: z piekła rodem ;]
Wysłany: 2009-02-19, 19:56    Odp: Wokal

Ja śpiewam, śpiewam, jak tylko mogę... ale sami oceńcie :roll:

Everythink I do I do it for You

Wyruszać czas

Wolę szczere opinie niż grzecznościowe, nawet jakbyście mieli mnie doprowadzić do depresji :P
_________________
Zarejestruj się, przydatna stronka
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karzeł 

Wiek: 33
Posty: 94
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Piła
Wysłany: 2009-02-19, 22:37    Odp: Wokal

No Młody - tak trzymaj. Czysto - trzymasz się linii melodycznej, rytmicznie - wchodzisz i schodzisz dobrze. Nie miałem czasu przesłuchać całości więc nie wiem jak tam dalej to wygląda ale widzę, że masz potencjał. Odwagi, nie bój się ryknąć, tylko spokojnie, nie przesadź. Głos jeszcze przed mutacją?
_________________
http://img522.imageshack....ge=karzeid1.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-02-19, 22:42    Odp: Wokal

[b]karzeł[/b], Patrz na znaczki przy nicku :P [img]http://www.harmoszka.com/templates/subSilver/images/icon_minigender_female.gif[/img]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-19, 22:57    Odp: Wokal

Aj karramba, ale wtopa :P
Co do wokalu, jak narazie wydaje mi się, że jest on zupełnie nieoszlifowany, technicznie wiele niedociągnięć niestety. Ale takie są początki - najważniejsze, aby trenować technikę i feeling. Patrząc na to z drugiej strony, masz dopiero 14 lat, jak na tak młody wiek idzie Ci całkiem nieźle. ;)
Myślę, że powinnaś znaleźć sobie nauczyciela śpiewu, aby doszlifować swój talent !
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-19, 22:59    Odp: Wokal

Umiesz dziewczyno śpiewać, tyle powiem. W tym pierwszym utworze trochę mi ten angielski nie leży (słychać, że śpiewa nie-native speaker), ale same walory wokalne jak najbardziej na plus! Też chciałbym umieć tak!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-20, 01:14    Odp: Wokal

Nie źle, nie źle :D Angielski do doszlifowania, ale czas robi swoje i musisz bardziej polegać na słuchu a nie na poprawnym przeczytaniu tekstu, który śpiewasz :D Jednym słowem lepiej zaśpiewać z serca według siebie a nie według skrobanki tekstowej. Serce, serce i jeszcze raz serce :D
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karzeł 

Wiek: 33
Posty: 94
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Piła
Wysłany: 2009-02-20, 09:08    Odp: Wokal

Moja pomyłka, ledwo żyłem jak to pisałem - przepraszam.
_________________
http://img522.imageshack....ge=karzeid1.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu