Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-02-17, 21:14    [Problem] zepsułem sobie 5 kanał w Puck'u

A więc mam taki problem. Ostatnio bawiłem się w zdejmowanie pokryw z mojego w miarę nowego pucka. I tu wystąpił problem bo nie za bardzo mogłem później założyć ją na te szyny. Najwidoczniej zahaczyłem gdzieś ździebełko o 5 kanał i teraz jest on jakby przytłumiony, ciut niższy dźwięk wydaje. Ogólnie jest nie swój. Co mogę z tym zrobić? Może być też tak że się zapchał czymś, ale to zdejmę płytkę i przejadę papierem, a już na zaś zapytam co zrobić w razie razu :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-02-17, 21:23    Odp: [Problem] zepsułem sobie 5 kanał w Puck'u

Może po prostu stroik oddalił się za bardzo od płytki i trzeba go trochę z powrotem przygiąć? Czasem przy mocnym wygięciu zdarza się że dźwięk się minimalnie obniży.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-02-18, 21:10    Odp: [Problem] zepsułem sobie 5 kanał w Puck'u

Też o tym pomyślałem, ale jednak wydaje mi się to mało prawdopodobne bo w końcu stroki na tej płytce są wewnątrz zamocowane ;/ boje się że nie obejdzie się bez strojenia a że ze słuchem u mnie kiepsko to będzie cinżko :/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2009-02-18, 21:29    Odp: [Problem] zepsułem sobie 5 kanał w Puck'u

W takim razie użyj tunera. Chociażby tego lub jakiegokolwiek innego. Nie potrzebujesz jakiegoś specjalnego mikrofonu, taki zwykły, komputerowy powinien wystarczyć.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-02-19, 21:12    Odp: [Problem] zepsułem sobie 5 kanał w Puck'u

A taki zwykły gitarowy ap tuner może być, nie? A jak bym na tym ap tunerze stroił to w jaki dźwięk powinien być na 5 w tonacji C?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-02-19, 21:18    Odp: [Problem] zepsułem sobie 5 kanał w Puck'u

E na wydechu F na zassaniu :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-02-19, 21:25    Odp: [Problem] zepsułem sobie 5 kanał w Puck'u

Dzięki wielkie :pada: Jutro lecę po papier ścierny i bd kombinował :D A właśnie myślicie że papier 500 wystarczy czy drobniejszy kupić?

edith:
No to zrobiłem co miałem zrobić, rozebrałem i się okazało że lekko nie stroi, więc się wziąłem za strojenia. Trochę mi to nie szło. Po 3 przetarciu papierem ściernym postanowiłem przetrzeć pod stroikiem kartką, aby ew. opiłki usunąć. I tak zakończyła swój szlachetny, dwumiesięczny żywot moja harmonijka, Hohner Puck. Mianowicie stroik odpadł po przeciągnięciu pod nim kartką :( A już myślałem że w reszcie sobie pogram na harpie :(


edith:
:viva: Naprawiłem SS. Stroił na (6) prawie idealnie w G# to się wkurzyłem i go podciągnąłem na prawie idealne A i działa :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu