Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
Anyzratak 


Wiek: 29
Posty: 74
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: z piekła rodem ;]
Wysłany: 2009-02-18, 16:33    [Szukam] Jaka tonacja - kilka piosenek w wykonaniu Bruce'a W

Szukam tonacji, w której wykonywane są te utwory; chodzi o to, na jakiej harmonijce najlepiej to zagrać:

1. Devil woman
2. Good lovin'
3. Hip Shake Baby

4. I don't wanna be in love
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-18, 18:21    Odp: [Szukam] Jaka tonacja - kilka piosenek w wykonaniu Bruce'a W

Devil Woman - harmonijka G, druga pozycja.

Good Lovin' - harmonijka F, też druga pozycja (chociaż pewności absolutnej nie mam).

Hip Shake Baby - harp D na 100%.

I don't wanna be in love - harmoszka w A.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-02-18, 18:34    Odp: [Szukam] Jaka tonacja - kilka piosenek w wykonaniu Bruce'a W

Potwierdzam :D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Anyzratak 


Wiek: 29
Posty: 74
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: z piekła rodem ;]
Wysłany: 2009-02-18, 18:44    Odp: [Szukam] Jaka tonacja - kilka piosenek w wykonaniu Bruce'a W

Kurna, każda z innej parafii :D A mówią, że to kobiety zmienne są :D
Chyba sobie na razie poczekam z graniem wszystkich tych utworów a la Willis :]
_________________
Zarejestruj się, przydatna stronka
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-18, 18:48    Odp: [Szukam] Jaka tonacja - kilka piosenek w wykonaniu Bruce'a W

No tak już niestety jest, że z samym C nie zawsze uda się wszystko zagrać. Ale to jest i piękno harmonijki, że przy zmianie tonacji utworu nie trzeba się uczyć grać od nowa, tylko wymieniamy instrument. Mogę Ci jednak powiedzieć, że te 4 tonacje, to dobra inwestycja bo grywa się na nich dość często, a D i A to chyba dwie najczęstsze w bluesie tonacje.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Anyzratak 


Wiek: 29
Posty: 74
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: z piekła rodem ;]
Wysłany: 2009-02-18, 18:54    Odp: [Szukam] Jaka tonacja - kilka piosenek w wykonaniu Bruce'a W

I tak zamierzałam kupic A, jako następny, lepszy sprzęt, ale teraz zastanawiam się jeszcze nad D...
Ale mogę grać po prostu w innej tonacji :P
_________________
Zarejestruj się, przydatna stronka
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-18, 18:58    Odp: [Szukam] Jaka tonacja - kilka piosenek w wykonaniu Bruce'a W

No jeżeli będziesz grać na harmoszce w C do tych piosenek, to prawie na pewno nie unikniesz fałszy... Po prostu na harmonijce w C gra się najczęściej (i najłatwiej) w tonacji G, a żaden z tych kawałków w G nie jest. Chociaż można się z różnymi dziwnymi pozycjami pobawić, ale to trudne może być.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-02-18, 19:21    Odp: [Szukam] Jaka tonacja - kilka piosenek w wykonaniu Bruce'a W

Ewentualnie możesz popróbować rozgryźć te solówki transponując je do tonacji G, ale to może być jeszcze trudniejsze...
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Anyzratak 


Wiek: 29
Posty: 74
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: z piekła rodem ;]
Wysłany: 2009-02-18, 19:24    Odp: [Szukam] Jaka tonacja - kilka piosenek w wykonaniu Bruce'a W

Nie mówię, że na C :P może na jakiejś innej :P Nie muszę też grać dokładnie tak samo, czyż nie?
W każdym razie wielkie dzięki za pomoc :)
A zainwestuję chyba w harm. D .
_________________
Zarejestruj się, przydatna stronka
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-02-18, 19:36    Odp: [Szukam] Jaka tonacja - kilka piosenek w wykonaniu Bruce'a W

Na necie mamy setki interpretacji tego samego numeru przez setki roznych wykonawcow oraz w roznych tonacjach - gdzie problem?Kazdy gra inaczej. Kazdy dazyc powinien do jedynie niepowtarzalnego - swojego stylu.Nie nalezy moim skromnym zdaniem nikogo kopiowac doslownie , wzorowac sie na najlepszych - tak. Isc swoja droga!
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Anyzratak 


Wiek: 29
Posty: 74
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: z piekła rodem ;]
Wysłany: 2009-02-18, 19:54    Odp: [Szukam] Jaka tonacja - kilka piosenek w wykonaniu Bruce'a W

O matko, czy ja mówię, że chcę kopiować dokładnie to samo? Na razie chcę się nauczyć różnych zagrywek (a gra z piosenką lecącą w tle w zaciszu domowym jest wspaniała, mówię z doświadczenia bo od paru lat gram na gitarze), jak się nauczę dobrze grać to będę mogła próbować tworzyć coś własnego! A że akurat te wykonania mi najbardziej odpowiadają i lubię te wykonania, to chcę próbować grać w tych tonacjach wzorując się na tym właśnie artyście...
_________________
Zarejestruj się, przydatna stronka
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi