Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-17, 01:55    Seydel Seydel Blues Session A vs Hering Vintage Harp 1923

Witam ponownie wszystkich znawców tematu. Dziś chciałem abyście doradzili mi apropos zakupu harmoszki w tonacji na pewno A ale chciałbym pokrywy antique takie jak w Blues Session Seydel. Jaką harmoszkę w tonacji A do 200 zł doradzicie mi w takowych pokrywkach stylizowanych na old schol :D

Otóż puki sądzę że jedynym wyjściem jest SEYDEL BLUES SESSION w przepięknie wyglądających pokrywkach Antique, jeśli znacie równie ślicznie wyglądające harmoszki to podzielcie się tą wiedzą :D

[ Dodano: 2009-02-17, 15:03 ]
Nikt sie nie wypowie ??
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-17, 15:51    Odp: Seydel Seydel Blues Session A vs Hering Vintage Harp 1923

Jeżeli chodzi o równie starowinkowy wygląd, to chyba tylko Hering oprócz Seydela robi harmoszki wyglądające na starsze niż są one w rzeczywistości. Skoro więc ma wyglądać jak wyciągnięta z okopu, to albo Seydel, albo Hering Vintage Harp 1923.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2009-02-17, 15:59    Odp: Seydel Seydel Blues Session A vs Hering Vintage Harp 1923

Skoro zależy Ci na wyglądzie antyku, to na pewno nada się Hering Vintage 1923, o którym już trochę na forum napisałem. W skrócie - harmonijka całkiem niezła, prezentuje się dużo lepiej od Seydela, osobiście to mój ulubiony model. Ale jest dość specyficzny i nie każdemu pasuje.
Rozumiem, że zależy Ci na wyglądzie, ale bardzo często gra się w tonacji E (czyli w 2 pozycji na harpie w A), więc jeśli mogę coś doradzić to powiem, że powinieneś wybrać harmonijkę, która najbardziej by Ci pasowała i która najlepiej gra, a kryterium oldschoolowego wyglądu eliminuje wiele dobrych instrumentów. Sprzęt, który ma głównie wyglądać kup w rzadziej używanej tonacji, np. Bb.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-17, 17:03    Odp: Seydel Seydel Blues Session A vs Hering Vintage Harp 1923

Właśnie zależy mi na tonacji A do bluesiora :D Wygląd to dodatkowe kryterium :D
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2009-02-17, 17:35    Odp: Seydel Seydel Blues Session A vs Hering Vintage Harp 1923

Ja bym wziął wspominanego Heringa albo Marine Band 1896. Bardzo porządne sprzęty, o których dowiesz się więcej z lektury forum ;)
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-17, 17:44    Odp: Seydel Seydel Blues Session A vs Hering Vintage Harp 1923

Ale chodzi mi właśnie o pokrywki w stylu antique :D
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-02-17, 17:48    Odp: Seydel Seydel Blues Session A vs Hering Vintage Harp 1923

petrolhead napisał/a:
Ja bym wziął wspominanego Heringa


Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-17, 18:14    Odp: Seydel Seydel Blues Session A vs Hering Vintage Harp 1923

Jesteście za 1923 a ja się przekonałem do zaokrąglanych kanałów seydla, dobrze mi się gra np na BIG SIXie moim. Co możecie mi powiedzieć o wlotach kanałów w 1923 ??
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-02-17, 18:17    Odp: Seydel Seydel Blues Session A vs Hering Vintage Harp 1923

Przede wszystkim to, że wyglądają jak spod siekiery - różnią się szerokością :P Ale ust w żaden sposób nie ranią.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-17, 18:23    Odp: Seydel Seydel Blues Session A vs Hering Vintage Harp 1923

Kamil, wspomnij o walorach użytkowych Blues Sessiona, bo masz takie coś (choć pokryw zwykłe).
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-17, 18:36    Odp: Seydel Seydel Blues Session A vs Hering Vintage Harp 1923

Kamilu proszę wspomnij coś o blues session :D Jak wykończenie, jakie wloty kanałów, czy są ostre krawędzie, itp.... Bardzo proszę :D
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-02-17, 18:37    Odp: Seydel Seydel Blues Session A vs Hering Vintage Harp 1923

No tak, że też wcześniej o tym nie pomyślałem... Mam Blues Session w tonacji LowD - dość nietypowej, ale myślę, że mogę nieco pomóc :) Harmonijka bardzo wygodna w użytkowaniu, szczelna (w niskich tonacjach to szczególnie ważne - skoro sprawdza się na LowD, to i na A nie będzie problemu ;) ) Brzmienie bardzo przyjemne, zarówno na akordach, jak i na pojedynczym dźwięku. Kanały ma dość szerokie, ale nie utrudnia mi to grania pojedynczym dźwiękiem w środkowym rejestrze (w dolnym utrudniają to długie stroiki :P ). No i moze to moja subiektywna opinia, ale jest mi łatwiej utrzymać ją "zewnętrznie" w czystości niż np. Marine Band Deluxe, być może dzięki specyfice pokryw - łatwiej ją wyczyścić. Jeżeli chodzi o wloty - nie ranią ust, a wykończenie naprawdę na najwyższym poziomie - wszystkie krawędzie łagodne, nie ma szans się pokaleczyć.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-17, 21:09    Odp: Seydel Seydel Blues Session A vs Hering Vintage Harp 1923

Zdecydowane, że jak tylko kaska przyjdzie to blues session do mnie wędruje :D
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Lozansky 


Wiek: 36
Posty: 46
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kargowa/Zielona Góra
Wysłany: 2009-02-19, 01:43    Odp: Seydel Seydel Blues Session A vs Hering Vintage Harp 1923

Właśnie przesłuchałem testy audio owego Seydela, na stronie pana Kamińskiego...harmonijka brzmi przepięknie :)
_________________
- Suwalszczyzna to jest gdzieś w bok od Warszawy, tak? Przypomnij mi gdzie to jest dokładnie.
- Pojedziesz, to sam zobaczysz gdzie to jest.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-02-19, 17:54    Odp: Seydel Seydel Blues Session A vs Hering Vintage Harp 1923

Zdecydowanie Blues Session na plus, polecam! :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu