Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-01-19, 22:35    Odp: Mikrofon Blackedge

O to właśnie chodziło. Ale też niektórzy znają POMARAŃCZOWYCH osobiście, więc żeby uniknąć nieporozumień, prace mogłyby być podpisane jako nr 1, nr 2, etc. a dopiero w oddzielnym "protokole" przydzielone do użytkowników.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-01-19, 22:54    Odp: Mikrofon Blackedge

Proponuję założyć oddzielny temat do dyskusji o konkursie ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2009-01-19, 22:56    Odp: Mikrofon Blackedge

Trojden.... poweidziałbym beznadziejny pomysł... Spójrz na JJ Band... nie wiem jak z talentami P Łęczyckeigo jeśli chodzi o wokal, ale wydaje mnie się... że gdyby umiał to świetnie robić, to chociaż niektore frazy, w utworach by śpeiwał, obejrzalem troche koncertów jj bandu na yt. i jeszcze takiego zjawiska nie zaobserwowałem.... czyli co.. P Łęczycki jest niedobry harmonijkarzem bo nie śpiewa?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-01-20, 09:08    Odp: Mikrofon Blackedge

SZCZYPIOR, tak mnie nauczono, że jak harmonijka to i wokal. To mi mówił muzyk z zespołu w irlandii (polak) ale nie wiem jakiego. W istocie źle to ująłem, że dobry harmonijkarz pownien umieć śpiewać, Nie powinno to być kryterium do określania umiejęstności harmonijkarza, ale zgodzicie się, że to przydatna umiejętność przy tym instrumencie. Widzę, że pomysł się nie przyjął to ok. :) Skłaniam się ku propozycji Kamila aby założyć odzielny temat do tej dyskusji. A z innej beczki to kim są Pomarańczowi ?
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-20, 09:32    Odp: Mikrofon Blackedge

Dzisiaj porozmawiam na ten temat z Bartkiem. Przy waszych obiekcjach udział w tej zabawie zawodowych muzyków jest niezłym pomysłem. Oby tylko zechcieli pomóc. Moim zdaniem powinno ich być nie mniej niż trzech.
No i jestem stanowczym przeciwnikiem zakładania oddzielnego tematu. Wymyślcie wszystko i ogłoście konkurs!!!!! Przydatna będzie łączność PW!!!
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-20, 12:41    Odp: Mikrofon Blackedge

Witam!
Właśnie rozmawiałem z Jurkiem o idei konkursu i przewidzianej nagrodzie.
Jeśli będzie potrzebny juror to możecie na mnie liczyć!
Byłem już zapraszany jako juror na kilka festiwali (Bolesławiec, Bydgoszcz/Toruń, Modliborzyce) więc posiadam z tej materii pewne doświadczenie...

Mam jednak swoje sugestie które pozwolą bardziej precyzyjnie i obiektywnie zarazem oceniać Wasze dokonania.

Myślę, że to byłoby HB "Special Edition" jako podsumowanie dwóch lat Harmoszki :)

Po pierwsze sugeruję aby pliki dźwiękowe były anonimowe, aby nikt nie miał zastrzeżeń że zadecydowały tu względy inne niż merytoryczne.

Po drugie
najlepiej ułożyć listę kryteriów którymi będą się kierować oceniający np:
a) brzmienie
b) timing ( czyli granie w rytmie)
c) frazowanie (układanie fraz czyli "grup zagrywek" w logiczną całość )
d) kreatywność (własna inwencja)
e) inne, jakie.... np. energia

Na każde z tych kryteriów przypadałaby odpowiednia punktacja od 10 - najwyższa ocena do 1 - najniższa ocena.
Po zsumowaniu punktów wiadomo kto co i dlaczego :)

Po trzecie im więcej "pomarańczowych" tym lepiej, myślę że optymalnie byłoby 5 osób.

Po czwarte myślę że jurorzy powinni dobrać (ułożyć) podkład tak aby nie był zbyt długi (2min sola w zupełności starczą do obiektywnej oceny) i mieszczący się w formie 12 taktowego bluesa (lub innej podanej formy).

Po piąte przedmiotem ocen będzie TYLKO partia harmonijki, nie jestem profesjonalnym wokalistą więc nie podejmuje się oceny partii wokalu.

To zdaje się tyle moich sugestii. Oczywiście sam Organizator zdecyduje o ich ostatecznym kształcie.
Jeśli wyłonicie już Jury (lub samo się wyłoni :) ) to proszę dajcie znać, razem z regulaminem z którym zapoznam się szczegółowo.
Mój nowy mail i jedyny obowiązujący od 1-go lutego to bleczycki@gmail.com

Jeśli będzie potrzebny podkład to również mogę coś fajnego i niedługiego podesłać w wybranej przez Was tonacji (aby pasowało jak największej liczbie Uczestników).

Zaś dzisiaj będziemy testować mikrofon Blackedge Jr na scenie warszawskiej Harendy mniej więcej od g. 19.30 do g.21.00

Pozdrawiam chromatycznie i zapraszam!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
gilva53
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-20, 13:16    Odp: Mikrofon Blackedge

Wiedziałem Bartku, że na Ciebie zawsze można liczyć. :)
Wszystkim forumowiczom gorąco polecam Bartka ostatni post, bo jak mu się dokładniej przyjrzeć to wyraźnie widać, że jest to po prostu - lekcja gry na harmonijce. Zasady tam podane powinny obowiązywać każdego harpiarza, i zawsze!

Swoją drogą bardzo się cieszę z udziału Bartka w tej zabawie, bo dobrze się znamy i przez to będzie mi łatwiej wygrać konkurs, po znajomości. Przyda się jeszcze jeden mik do kolekcji.

Żartowałem :D

A teraz Maćku, Kamilu, Łukaszu, Kubo - do roboty. ;)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-20, 15:15    Odp: Mikrofon Blackedge

Cześć.
Nie chcę niczego sugerowac ale Bartek napisał gotowy projekt konkursu i to bardzo wyczerpujący. W końcu jego doświadczenie w tej materii jest ogromne. Moze tylko z okazji jubileuszu "Harmoszki" warto pomyślec, czy zamiast jednego kawałka podkładu, nie zrobić np. trzech krótszych, ale zróżnicowanych, tak aby było większe pole do popisu.
Nie wiem tylko, czy to nie będzie zbyt skomplikowane organizacyjnie.
Nadal czekam na adres wysyłki mica.

Orzeł.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-01-20, 16:15    Odp: Mikrofon Blackedge

Dobra, wszystko ładnie i pięknie ale kim kurcze są pomarańczowi? :D

[ Dodano: 2009-01-20, 15:16 ]
Ahaaaa ... czy to Ci co na forum mają nick wyświetlony z * i pomarańczowym napisem? :D
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-20, 16:25    Odp: Mikrofon Blackedge

Nie inaczej !!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-01-20, 16:35    Odp: Mikrofon Blackedge

Świetnie, że Bartek zaoferował nam swoją pomoc :)
Potrzebny będzie zatem jakiś system kodowania prac i bezstronna "wszechwiedząca" osoba, która będzie przechowywać dane uczestników (przede wszystkim to, do kogo należy która praca). Regulamin napisany przez Bartka można by w zasadzie przyjąć takim jaki jest, ale niech jeszcze go Maciek, jako student prawa, dokładnie przeczyta ;)

PS Maciek, podaj adres wysyłki mikrofonu i zaczynamy zabawę :harp:

Mała zmiana planu - z powodu szalejącej w Toruniu sesji ja pierwszy przetestuję mikrofon.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-01-20, 18:14    Odp: Mikrofon Blackedge

Regulamin bartkowy jest jak najbardziej w porządku (z resztą anonimowość sam zapisałem ze 2 posty wcześniej). Trzeba wybrać JEDNĄ osobę, która oświadczy, że nie bierze udziału w konkursie, do której będą zgłaszane prace. Ona powinna utworzyć sobie na dysku foldery, każdy dotyczący jednego użytkownika. I tak folder 1 - Jan Kowalski, 2 - Tadeusz Nowak, a w środku po jednej mp3 o nazwach odpowiednio: 1, 2, ... Bartek napisał, żeby podkład był w jednej tonacji, choć nie ma wg mnie problemu, żeby KAPITUŁA zrobiła kilka wersji w tonacjach najczęściej używanych. No i trzeba porozsyłać PW do reszty pomarańczowych.

Z sesją zgadza się, jeszcze 3 koła i 3 egzaminy, więc trochę mało czasu na dmuchanie będzie. Najpierw się Kamil Blackedgem pobawi, a potem zapakowanego pancernie prześle mi. Gdy ja się nim nacieszę odeślę do Orła.
Ostatnio zmieniony przez Maciekdraheim 2009-01-20, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gvintoo 


Wiek: 36
Posty: 66
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-20, 21:54    Odp: Mikrofon Blackedge

Mogę użyczyć trochę miejsca moim koncie na serwerze uczelnianym. Wszystkie nagrania byłyby w jednym miejscu, dostępne dla wszystkich, oraz anonimowe.
_________________
nie chodzi o to by czuć smutek, tylko o to, by inni go poczuli, a tobie rzucali drobne na piwo
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-01-20, 22:16    Odp: Mikrofon Blackedge

Bóg zapłać dobry człowieku. Czyli ewentualne nagrania kierujemy do Ciebie, a Ty sporządzisz listę i będziesz sprawował opiekę? Bardzo dobrze :D .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gvintoo 


Wiek: 36
Posty: 66
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-20, 23:19    Odp: Mikrofon Blackedge

Mhm, tyle że po sesji planuję sobie zrobić urlop, mniej więcej między 5 a 12 lutego. Także jeśli konkurs się zacznie po tej dacie, służę pomocą :)
_________________
nie chodzi o to by czuć smutek, tylko o to, by inni go poczuli, a tobie rzucali drobne na piwo
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-21, 15:45    Odp: Mikrofon Blackedge

Cześć.
Od paru godzin mam zablokowaną skrzynkę (nic nie chce wyjść do wysłanych) więc pozwolę sobie tutaj powiadomić kamilteau o wysłaniu mikrofonu. Daj znać , jak dotrze.


Orzeł.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-01-21, 18:14    Odp: Mikrofon Blackedge

Orle!! chcialbym zlozyc zamowienie na juniora(nie mam kasy na malowanie) moge prosic nr konta?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-01-21, 18:26    Odp: Mikrofon Blackedge

PW do mnie już dotarły. Jak dojdzie mikrofon, dam znać.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-21, 19:15    Odp: Mikrofon Blackedge

[ Dodano: 2009-01-21, 18:20 ]
Słuchając tego :
[youtube]http://pl.youtube.com/watch?v=gWQ01MB8fzs[/youtube]
Pomyślałem, że może konkurs akapella ???? ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-01-23, 19:28    Odp: Mikrofon Blackedge

Wlasnie dostalem mikrofon
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-01-28, 23:32    Odp: Mikrofon Blackedge

Wczoraj odebrałem z poczty mikrofon. Jest w pełni sprawny i na razie jestem pozytywnie zaskoczony :D Więcej napiszę, gdy lepiej się z nim zapoznam.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-01-29, 13:10    Odp: Mikrofon Blackedge

ja po zapoznaniu się z nim twierdze ze to najlepszy mikrofon jaki dotąd mialem.
Dzisiaj przeżył swoją pierwszą próbę(miałem występ w szkole) i miałem dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuugie oklaski :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-14, 20:56    Odp: Mikrofon Blackedge

Potwierdzam, że Kamil przekazał mi mika, jest po wstępnym ograniu na 15 Wattowym lampowym Laneyu i Danelectro Honey Tone. Jutro test z Epiphone'm Valve Juniorem. Fajna ta zabawka :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-02-14, 21:18    Odp: Mikrofon Blackedge

Potwierdzam, doręczyłem mikrofon osobiście i miałem też okazję ograć na w/w piecykach :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-02-15, 22:01    Odp: Mikrofon Blackedge

http://www.wrzuta.pl/audi...erem_toaletowym

Moja próbka brzmienia
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-02-15, 22:35    Odp: Mikrofon Blackedge

Chainsaw - No nieźle , nieźle , bardzo fajnie to zagrałeś :) a ten mikrofon to niezłe cacko :) Gdybym miał więcej kasy to bym kupił drugi , właśnie ten . A pozatym to jak to wszystko podłączyłeś razem ? Razem z piecem grasz , czy ten mikrofon do komputera podpiołeś ? Ja jestem zmuszony do grania na słuchawkach do skeypa :/
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-15, 22:43    Odp: Mikrofon Blackedge

Chainsaw mi napisał, że podpiął to do kompa przez zwykłą przejściówkę duży jack -> mały jack. Przez to brzmienie jest takie syntetyczne wg mnie. Ale dzisiaj ogrywałem go na lampie, tj. Epiphone Valve Junior. Ryczy jak prosię na sterydach, dźwięk agresywny (ma więcej góry niż mój Astatic, stąd ma duży pazur) i mocny sygnał. Jutro postaram się jakoś go nagrać i wkrótce porządną reckę wrzucić. A Chainsaw naprawdę bardzo fajnie ten kawałek zrobił. Kawałek dobrego grania.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Jarun
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-02-16, 10:46    Odp: Mikrofon Blackedge

Dzięki Maciek :) Teraz wiem co robić - kupić przejściówkę , bo lepsze to niż na skeypie nagrywać .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-02-16, 21:11    Odp: Mikrofon Blackedge

wzialem kabel jackjack jedna strone dalem do kompa na druga przejsciowke na duzy i jazda :cool: a tytul fajny?? ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Jarun
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-02-18, 18:02    Odp: Mikrofon Blackedge

Dzięki , dziś kupiłem takiego jacka i gra :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu