Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-13, 10:55    Hohner Unsere Lieblinge

Temat o wyżej wymienionej harmonijce :)
Opinie, porównania, refleksje, epitety i pamflety mile widziane :D
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-02-13, 12:01    Odp: Hohner Unsere Lieblinge

Mam taką w wersji 40, ogólnie super sprawa, dużo lepsza niż tremolo. Tak jakby grało się jednocześnie na C i lowC, ale w tym moim egzemplarzu niestety skala jest zawężona o jeden kanał od dołu czyli nie mam dźwięku (1) zwykłej. Trochę przestarzała technologicznie jak Marinka (negatyw), ma gwożdziki i nieimpregnowane drewno, ale u mnie nie pęczniała mimo że dość długo na niej grałem. Brzmieniowo też dość podobna do MB (pozytyw :P ), lekka w grze i na wyższej oktawie (dolny rządek) łatwo wychodzą podciągi. Wydaje mi się że jak ktoś chce wzbogacić swoją grę oktawówką to jest to dobry sprzęt, tylko niestety dość drogi (czterdziestka ponad 150zł).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-13, 12:48    Odp: Hohner Unsere Lieblinge

Gwoździki i nieimpregnowane drewno.. No tak, harmonijka w stylu tradycyjnym :) Czyli, można zaryzykować stwierdzenie, że to najlepsza oktawówka na rynku?

I pytanie, oktawówka nie ma wibrującego brzmienia tak jak tremolo. Raczej takie "organopodobne" prawda?
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-02-13, 13:20    Odp: Hohner Unsere Lieblinge

Najlepsza na rynku to może ona nie jest, ale ma coś w sobie, tak jak Marinka. Oktawówka ma zamiast dwóch stroików odstrojonych o ułamek tonu stroiki różnice się o oktawę, czyli "organy", jak przy tongue blockingu. IMO ma to dużo większe możliwości niż zwykłe tremolo (można zagrać np. 4 dźwięki w zakresie dwóch oktaw (najniższy, dwa o oktawę wyższe i jeden o dwie oktawy wyższy), nie mówiąc już o możl;iwości błyskawicznego przeskakiwanie o oktawę w górę lub w dół i grania oktawami bez użycia TB (to w końcu miało być założenie tego instrumentu :P ).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Shao 

Posty: 1
Wysłany: 2012-12-17, 00:40    Odp: Hohner Unsere Lieblinge

Witam wszystkich! Ja właśnie przymierzam się do kupna tejże harmonijki, jednakże jest jedna harmonijka, która nie daje mi spokoju: Hohner Comet 40 - warto dopłacić? A może znacie jakieś inne, tańsze podobnej jakości - chodzi oczywiście o oktawowe :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu