Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
szej 

Wiek: 32
Posty: 4
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-02-10, 23:18    [Pytanie] Wygięta blacha

Nie wiedziałem dokładnie gdzie ten temat zamieścić, więc na zapas przepraszam za umieszczanie go tutaj :)
Otóż ostatnio zauważyłem, że górna blacha mojej harmonijki (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa, w każdym razie to, gdzie jest napisany model/firma, nr kanałów) wygięła się w dół. Tak na długości od 1 do 5 kanału blacha jest zgięta. Moje pytanie: czy to ma jakiś większy wpływ na dźwięk, komfort gry, itp.?
Wydaje mi się, że te dźwięki są trochę bardziej piskliwe/skrzeczące, ale to może tylko wymysł mojej wyobraźni.
Chciałem zamieścić zdjęcie jak to wygląda, ale nie za wiele byłoby widać.

Dzięki i pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-11, 02:50    Odp: [Pytanie] Wygięta blacha

Jaki model harmoszki ??
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szej 

Wiek: 32
Posty: 4
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-02-11, 19:04    Odp: [Pytanie] Wygięta blacha

Hering Free Blues, jest w opisie tematu ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
WoopeQ 

Wiek: 35
Posty: 33
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: warszawa
Wysłany: 2009-02-11, 19:33    Odp: [Pytanie] Wygięta blacha

stroiki mogą ewentualnie zacząć bić po pokrywach, może się zmienić trochę brzmienie przez zmianę kształtu komory... co do komfortu gry to w Twoim przypadku chyba nikt poza Tobą tego lepiej nie określi ;)

ja na twoim miejscu skorzystałbym z młotka i jakichś na przykład drewnianych podkładek Free Blues nie ma skomplikowanych krzywizn na pokrywach.
_________________
tak, wiem, piszę bez ładu, składu i chaotycznie, ale staram się zachować sens wypowiedzi ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-02-11, 19:40    Odp: [Pytanie] Wygięta blacha

Rzeczywiście, kurwatura Free Bluesa nie jest zbyt skomplikowana (podobna jak w MBDx), a i same blachy są cienkie, dlatego należy się z nimi ostrożnie obchodzić. Na brzmienie ma to jakiś wpływ, nie wiem czy dobry, czy zły - to zależy od konkretnego przypadku i oczywiście od gustu. Co do odgięcia - precyzyjnie zniwelowanie może być trudne, bo niwelując jedno zgięcie możemy sprokurować drugie :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu