Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Tarantino 

Posty: 47
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: mazury-ełk
Wysłany: 2007-11-05, 20:57    hering black blues

http://muzyczny.pl/katalo...itera=&od=0#art


czesc jam tu nowy ,czy gral ktos z Was na tej harmonijce?ma grube stroiki,ciekawi mnie jak brzmi i czy jest glosna?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2007-11-08, 15:24    Odp: hering black blues

Myślę o tym Heringu jako następnej harmoszce :harp: czyli pewnie jeszcze ze 3 miechy pomyśle :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tarantino 

Posty: 47
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: mazury-ełk
Wysłany: 2007-11-09, 01:41    Odp: hering black blues

mialem vintage harp 1923 bardzo fajny instrument ,dobrze brzmi,gralem na nim ok roku niestety pekl stroik kanalu 4 przy ktoryms juz z kolei scieraniu
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
janusz 


Wiek: 33
Posty: 6
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-02-02, 10:41    Odp: hering black blues

Jetem poczatkujacy i jeszce za dobrze nie umiem grac na harmonijce, ale jak tylko sie troche podszkole to mam zamiar sobie kupic ta harmonijke :D Zastanawialem sie nad nia wczesniej, ale stwierdzilem ze nie ma co kupowac sobie sprzetu za 80 zlotych skoro nawet nie wiem czy gra mi sie spodoba. Nie wiem na temat tej harmonijki za wiele( tyle co jest w opisie) ale jezeli sa z nia jakies problemy to jej wyglad mi to na pewno zrekompensuje ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Ottis 

Wiek: 32
Posty: 28
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-02-03, 11:51    Odp: hering black blues

Janusz, moim zdaniem powienieneś kupić jak najlepszy sprzęt na początek, żeby Ci się nie odechciało grać. Bo kupisz badziewie i się zniechęcisz ;) W lepszej łatwiej wydobyć dźwięk, ma inną barwę i z reguły dłużej służy :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawlikar 


Wiek: 34
Posty: 90
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 2008-02-03, 15:12    Odp: hering black blues

ja myślę że póki nie wiesz na sto procent czy harmonijka ci się spodoba, a z kasą ciężko to nie ma powodu wydawać 80 złotych. Omijaj "made in china", na BB albo SS da się już grać. Jak uznasz że TO JEST TO warto wydać więcej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-02-03, 23:40    Odp: hering black blues

No nie wiem, ja mało co się nie zniechęciłem grając na Silverkach... dopiero po zakupie BH naprawdę poczułem bluesa ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-02-04, 04:02    Odp: hering black blues

Ja na początku kupiłem BB i niestety się zniechęciłem do diatonika .Kupiłem chromatyka i również kicha, kupiłem wiec Tremolo i na niej sie uczułem . Zapisałem się na forum i usłuszałem ,że ludzie grają na diatonikach 10K. Kupiłem więc Lee Oskara myśląc ,że znacznie łatwiej pójdzie,ale niestety też na najniższych i najwyższych kanałach cieżko wydobywał dźwięki.Dopiero poczytałem o customizacji ,spier..liłem chromettę ,BB, ale LeeOskara nastroiłem i poprawiłem. Teraz to sama przyjemność. Wniosek - kupujcie takie modele ,o których profesjonalni harmonijkarze piszą ,że można na nich grać po wyjęciu z pudełka -niestety nie są tanie ,albo nauczcie się poprawiac tańsze ,ale to też kosztuje. Pzdr Jarek K.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-02-04, 18:13    Odp: hering black blues

a ja miałem jakieś cudo za 5-7zł isie tak napaliłem na granie że kupiłem po 3 miesiącach marine band teraz lepiej mi sie gra na tym rzępie[bo korpus nie pęcznieje,plastikowy w końcu :D niż na marince.
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
grabarz 


Posty: 96
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-04-11, 10:40    Herring Black Blues

W zasadzie możecie tutaj wyrażać opinie o tym modelu, ale najpierw chciałbym zadać pytanie.

http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=116499 => 80 zł

http://harmonijka.com/blues3.html => 114 zł

Ktoś wie dlaczego? Na pierwszy rzut oka wygląda, że ta pierwsza harmonijka ma tylko malowane pokrywy. Ale jeśli tak, to są to te same modele?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-04-11, 16:06    Odp: hering black blues

Według mnie różnica ceny wynika z rzadkich aktualizacji harmonijka.com. Hering oficjalnego przedstawicielstwa nie ma, więc ceny przelicza się z euro, dolarów czy innych muszelek. Na muzyczny.pl ceny się zmieniają i są aktualne. No i jest to większy sklep, więc mogą mieć mniejszy dochód z 1 sprzedanego instrumentu.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-11, 17:17    Odp: hering black blues

Instrument ten sam, tylko na pierwszym zdjęciu jest do góry nogami. A cenowo, tak jak Petrol mówi. Podobnie jest z Vitage'em, który na harmojika.com kosztował 119zł, a na muzyczny.pl 79zł. Trzeba szukać najtańszej oferty ;) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-11, 18:33    Odp: hering black blues

No racja, Hohner jest chyba tylko taki ustatkowany
Niektórzy mają wygurowane ceny, ale jest poziom pod ktory nikt nie schodzi a ten poziom jest w sklepie Badena, jeszcze nigdzie nei widzialem taniej tych harmoch
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-11, 18:35    Odp: hering black blues

A bywają czasem w sklepach, które sie na Allegro i innych takich reklamują. Jednak trzeba mieć szczęście, żeby znaleźć.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-04-11, 19:13    Odp: hering black blues

Jak ktoś chce oszczędzać, ale nie kosztem ryzykowania kupna z niepewnego źródła, to polecam przejść się do sklepu muzycznego. Ja się zgłosiłem do Eveliny w Olsztynie i wyraziłem chęć zakupu Seydela Blues Solista. Bez żadnych zaliczek i zobowiązań sprzedawca zamówił mi harpa. Trochę trwało zanim doszedł, ale zapłaciłem 72zł, czyli taniej niż gdziekolwiek w internecie.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
maciekkoperski 

Wiek: 48
Posty: 51
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Puszcza Knyszńska
Wysłany: 2008-07-28, 23:47    Odp: hering black blues

W muzyczny.pl za 80 zł black blues w 3 dni - jeśli o to chodz. Co do samego black'a - mam w ton. A i pogrywa do rzeczy ale trzeba trochę rozdmuchać na początek. Na wielkość idealnie jak Silver Star (podejrzewam że nawet płytki stroikowe pasują - dziwne), kształt obudowy bliźniaczy. Brzmienie jednakowoż nieporównywalne, aczkolwiek nie wiem czy warte tych 8 dych?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-02-10, 15:34    Odp: hering black blues

Heh, a jakaś opinia na temat samej harmonijki? Bo cena jaka jest i gdzie jest każdy widzi, pojawiło się dużo offtopu a ja po przeczytaniu tematu dalej nie wiem jakie są opinie na temat samego Black Blues :>

[b]maciekkoperski[/b] trochę coś napisał, ale mnie interesuje jak wychodzą podciągi, łatwość grania, trwałość itp, itd... Ktoś miał z nią szerzej do czynienia?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu