Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2009-02-10, 13:16    Problem z podciągiem na 3

Jest koledzy problem. Zakupiłem sobie dzisiaj z uśmiechem na twarzy Special 20 Bb i ku mojemu zaskoczeniu na 3 kanale na podciągu o 1.5 tonu (mam nadzieje że dobrze to nazwałem) harmonijka coś tak jakby wyje. Jeśli ktoś miał taki problem to jak go rozwiązał. Albo ogólnie proszę o pomoc może ktoś coś wymyśli.
http://www.youtube.com/watch?v=CGwsnflfMSU
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-10, 13:42    Odp: Problem z podciągiem na 3

hmmmm specjalistą nie jestem, ale Ty zapewne niczego źle nie wykonujesz... Poczekajmy na kogoś kto ma tą harmoszkę w tej samej tonacji i niech on też nagra podciągi. Możliwością jest wada fabryczna co się zdarza czasami, ale poczekajmy na użytkownika tych harmonijek :D
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-02-10, 13:56    Odp: Problem z podciągiem na 3

Na moim MBDx w A (wiem, nie to samo co Bb ale prawie, prawie ;) ) też mam podobny problem z (3), pomaga mi kontrolowanie "energii podciągania" (ang. bending energy, nie wiem jak to się tłumaczy), żeby po zjechaniu do (3)''' nie zwiększać jej bardziej (tzn. nie próbować dalej obniżać, czasem przy skrajnych bendach robi się to odruchowo) bo tonu już i tak nie można obniżyć a pojawia się ten pisk/przydźwięk. Dziwne jest że ten problem występuje u mnie tylko na MarinceDx, może jakaś specyficzna cecha tego modelu, nie wiem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2009-02-10, 14:05    Odp: Problem z podciągiem na 3

Tylko że w moim przypadku to raczej nie to, bo próbowałem delikatnie i dalej to samo.
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-02-10, 14:15    Odp: Problem z podciągiem na 3

Ale nie chodzi mi o siłę wdechu tylko ostrożne obniżanie, zatrzymanie zmiany układu gardła i żuchwy w momencie dojścia do (3)''', z filmiku wydaje mi się że nie zatrzymujesz obniżenia po dojściu do tego dźwięku.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2009-02-10, 14:51    Odp: Problem z podciągiem na 3

Przy dłuższym podciągu jest to samo. Nawet jeśli przytrzymam dłużej podciąg o 1 ton albo nawet pół to zaczyna tak brzęczeć przy 1,5 tonu zaczyna w tym samym momencie w którym robię podciąg i tak już zostaje.
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-02-10, 15:29    Odp: Problem z podciągiem na 3

Nie wiem co to może być, w moim harpie A stroik (3) wygląda jak najbardziej w porządku, może oba stroiki drgając w kanale uderzają o siebie, ale w takim razie dlaczego zdarza się to tylko w takiej (nie najniższej przecież) tonacji i tylko na kilku modelach? Sam jestem trochę zaintrygowany tym zjawiskiem :| .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2009-02-10, 18:09    Odp: Problem z podciągiem na 3

Mam to samo, co bartek215, tylko że z Suzuki Promasterem w D. Jak harmonijka była zupełnie nowa to przy podciągu o cały ton zaczynała od razu piszczeć/brzęczeć. Parę dni później trzeba było przez moment ten podciąg potrzymać, żeby wywołać niepożądany dźwięk. Teraz (harp ma 3 tygodnie i nie jest używany jakoś specjalnie często) i mogę już prawie bezproblemowo obniżać 3 kanał o półtora tonu. Nie mam zielonego pojęcia, co powoduje taką reakcję instrumentu, ale jak się go rozegra to problem powinien zniknąć.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu