Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sataniszcze 


Wiek: 33
Posty: 28
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-02-08, 17:46    Silver Star - drugi kanał na wdechu prawie w ogóle nie gra

Witam wszystkich. Otóż od paru dni jestm użytkownikiem SS i mam taki problem. Na wdechu kanał drugi nie gra prawie w ogóle. Dźwięk jest nieczysty, w dodatku zaczyna świszczeć jak mocniej wezmę wdech. Próbowałem harpa rozkręcić, pokrywy zeszły elegancko ale potem nastąpił problem. Otóż śrubki przy stroikach są strasznie miękkie i przy paru moich próbach lekko się wyrobiły. Zaznaczam że używałem śrubokręcików zegarmistrzowskich. I teraz nie wiem co zrobić. Magnesem nie udało się tych śróbek odkręcić. Myślałem żeby psiuknąć WD40 albo rozpuszczalnikiem, ale nie wiem jak to wpłynie na stroiki. Może ktoś miał podobny problem i mi pomoże. Dzięki i pozdrowienia z Lublina xD
_________________
Brak sensu nie jest przeszkodą dla życia. Jest raczej motorem napędowym do działania...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-02-08, 18:09    Odp: Silver Star - drugi kanał na wdechu prawie w ogóle nie gra

To że drugi kanał na wdechu nie działa to na 99,(9)% nie wina harpa. W tym temacie masz to dokładniej opisane, ogólnie mówiąc (2) wymaga specyficznego zadęcia i dobrego układu ust, dlatego zazwyczaj na początku wiele osób ma z tym problemy i myśli że siadł stroik (ja też tak miałem :P ). Jeśli chodzi o śrubki to WD40 nic nie powinien stroikom zrobić (tylko umyj potem dokładnie całego harpa). W ostateczności spróbuj go rozkręcić kombinerkami chwytając nimi za główki śrubek. Tak BTW jakbyś chciał sprawdzić stroiki od wdechu to nie musisz odkręcać płytek bo jest do nich dostęp z wierzchu na dole, wystarczy odkręcić same pokrywy
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sataniszcze 


Wiek: 33
Posty: 28
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-02-08, 18:46    Odp: Silver Star - drugi kanał na wdechu prawie w ogóle nie gra

rozumiem nie wiedziałem xD Co do kombinerek już próbowałem, ale ja mam palce raczej cieśli niż zegarmistrza i pracę ręczne kiepsko mi wychodzą. Sprubuję podziałać tym WD40. Dzięki za info o tym drugim kanalexD teraz będę siedział i ćwiczył.

[ Dodano: 2009-02-08, 19:24 ]
NIestety zabiegi z WD40 nie pomogły śruby dalej zakleszczone. Nie bardzo wiem co robić z nimi dalej bo nie chcę do końca zetrzeć główki.
_________________
Brak sensu nie jest przeszkodą dla życia. Jest raczej motorem napędowym do działania...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-02-08, 19:32    Odp: Silver Star - drugi kanał na wdechu prawie w ogóle nie gra

Obawiam się że jedyną metodą będzie pobawić się kombinerkami, śrubki chyba i tak będą do wymiany.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-08, 23:04    Odp: Silver Star - drugi kanał na wdechu prawie w ogóle nie gra

Niech już nie kombinuje tylko złoży harmoszkę i poczyta temat, który mu Maciek zapodał :D [b]Sataniszcze[/b], uwierz że Maciek ma rację :D Sam tak miałem, mogę Ci tylko poradzić że dmuchaj delikatnie i na początku możesz pomóc sobie nosem :D
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-02-09, 11:41    Odp: Silver Star - drugi kanał na wdechu prawie w ogóle nie gra

Geralt napisał/a:
Niech już nie kombinuje tylko złoży harmoszkę i poczyta temat, który mu Maciek zapodał :D Sataniszcze, uwierz że Maciek ma rację :D Sam tak miałem, mogę Ci tylko poradzić że dmuchaj delikatnie i na początku możesz pomóc sobie nosem :D


Ano racja, z tym, że ja akurat mam na imię Tomek, nie Maciek ;) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-02-14, 11:17    Odp: Silver Star - drugi kanał na wdechu prawie w ogóle nie gra

A jak już zaglądać to nie ma co niszczyć łebków od śrubek, z jednej strony przytrzymaj w rowku śruby nożem a z drugiej kręć śrubokrętem, tam są śrubki takie śmieszne damsko-męskie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sataniszcze 


Wiek: 33
Posty: 28
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-02-14, 22:54    Odp: Silver Star - drugi kanał na wdechu prawie w ogóle nie gra

w sumie miałem myśl żeby je na siłę odkręcić i wstawić nowe jakieś trwalsze. tylko nie wiem gdzie ja takie małe śrubki dostanę. próbowałem w obi i tam nie mają. Może ktoś ma inny pomysł??
_________________
Brak sensu nie jest przeszkodą dla życia. Jest raczej motorem napędowym do działania...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-15, 03:00    Odp: Silver Star - drugi kanał na wdechu prawie w ogóle nie gra

Sataniszcze, nie kombinuj, tylko słuchaj się kolegów :D Zostaw te śrubki w spokoju, a na siłę to możesz byka za rogi łapać, ale nie wiem czy Ci się uda :D
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu