Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-02-06, 18:47    Odp: Hohner Marine Band

podaje link gdzie kupic mozna wszystko - czego tylko dusza zapragnie.
Mowa wlasnie o Marine Band d.Luxe oraz Marine Band Classic.
Jezeli standartowe wykonanie Marinek (wszystkie rozkrecane!) nie wystarcza, wystarczy kliknac na Custom (diatoniczne i chromo).
Te moja z acrylowym korpusem w "A" i lekko pod...widac na moim awatarze:
Koszt z przesylka - 61,50 euro.
www.harponline.de
---------------------------
Pan Michael Timler odpowie na kazde pytanie bez wzgledu na pore dnia( nawet po 22-ej)

Dowiedzialem sie wlasnie , ze maja do 15 lutego zamkniete - zamowienia dopiero po 15-stym.Acha jeszcze jedno - z Harponline nie mam absolutnie nic wspolnego - poza tym ze od samego poczatku tam zasiegam porad i dokonuje moich zakupow.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
warus_666 

Wiek: 32
Posty: 1
Skąd: Bluesowice Wielkie
Wysłany: 2009-02-25, 13:10    Odp: Hohner Marine Band

moja marinka strasznie pęcznieje... za kazdym razem mam rozwalone wargi... da sie to spilowac czy cos? i jak to jest z tym polerowniem stroikow? marinke da sie rozebrac?
:harp:
_________________
... już tylko blues...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-02-25, 13:20    Odp: Hohner Marine Band

tutaj oraz tutaj masz odpowiedzi ;>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
2xmarcin 


Wiek: 35
Posty: 18
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2009-06-29, 09:16    Odp: Hohner Marine Band

UWAGA, UWAGA, pilna prośba, zamówiłem Marine Band Deluxe i jak przyszła to wydała mi się jakaś taka mała. W związku z tym bardzo, bardzo proszę jakiegoś uprzejmego harmonijkarza posiadającego MBDx podanie mi wymiarów grzebienia tejże harmonijki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2009-06-29, 09:45    Odp: Hohner Marine Band

A co, myślisz, że skurczyła się podczas transportu? ;) No ale proszę, oto wymiary: szerokość 100,25 mm, głębokość 25,20 mm, wysokość korpusu (wraz z blaszkami stroikowymi i pokrywami, bo nie chciało mi się rozkładać sprzętu) 8,50 mm, wysokość całego instrumentu 21 mm.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
2xmarcin 


Wiek: 35
Posty: 18
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2009-06-29, 10:29    Odp: Hohner Marine Band

Łojej :? To o 1 cm długości mniej niż Silver Star, za nic w świacie nie trafie w pojedyńczy dzwięk.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-06-29, 11:26    Odp: Hohner Marine Band

Trafisz, i to dużo łatwiej, bowiem przegrody między kanałami są na moje oko grubsze. Poza tym spora część wymiarów SS to materiał na prawo i na lewo od kanałów ;) No i będziesz potrzebował znacznie mniej powietrza, żeby kanał się odezwał.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
djszopen 


Wiek: 30
Posty: 67
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Buk (Wlkp)
Wysłany: 2009-06-29, 18:46    Odp: Hohner Marine Band

Otóż to. Kanały mimo że są mniejsze mają podobny rozstaw, porównaj. I gra się niepodważalnie łatwiej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-06-30, 20:30    Odp: Hohner Marine Band

Marine Bandy Deluxe i w wersji klasycznej to filigranowe harmoszki, natomiast Silver Stary to prawdziwe "krowy", większe od jakichkolwiek diatoników jakie obracałem. Hohnery MS i Seydele są gdzieś pomiędzy. Jak już napisano, w Silverkach jest mnóstwo niepotrzebnego plastiku, a same kanały bardziej kwadratowe, niż prostokątne. Jednak trudność "trafiania" nie odbiega od średniej w żadnym przypadku.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
2xmarcin 


Wiek: 35
Posty: 18
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2009-06-30, 20:39    Odp: Hohner Marine Band

Dzieki, już sobie jakoś radzę, poprostu musiałem się przystosować do tak luksusowej harmonijki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
robal 


Wiek: 30
Posty: 77
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-06-30, 21:11    Odp: Hohner Marine Band

Swoją Marine Band mam już od jakiegoś czasu, więc podzielę się moimi odczuciami.
Jedyną harmonijką, do której mogę porównywać MB, jest Special 20 (bo tylko taką mam). MB wydaje mi się trochę cięższa, ale nie jest to jakaś wielka różnica. Wymiarowo jest bardzo podobna, niewiele mniejsza od S20 (przy graniu różnica niewidoczna). Niektórzy mają obiekcje co do wielkości kanałów MB(a przynajmniej wydaje mi się, że gdzieś tak przeczytałem), ja nie miałem żadnych problemów. Dla mnie o wiele lepiej brzmi MB. Akordy brzmią przepięknie. Harmonijka jest trochę nieszczelna, trudniej wychodzą mi podciągi (możliwe, że to różnice między tonacjami C - A). Na S20 w C nie miałem problemów z żadnym kanałem (aż się dziwiłem, czytając posty z problemami na (2)), a na MB w A czasami (3) jakoś dziwnie brzmi, i trzeba mocniej oddychać;) (być może spowodowane nieprzystosowaniem się do tonacji). Drewniany korpus jeszcze mi nie spęczniał. Stroiki nie blokują się, i chwała, bo jak by coś się działo, to ciężko tą harmonijkę rozebrać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-06-30, 21:13    Odp: Hohner Marine Band

Stara technologia w Marynkach (montaż gwoździowy) powoduje nieszczelności. Taki urok modelu.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-07-14, 15:23    Odp: Hohner Marine Band

Właśnie ta nieszczelność mnie dobiła, że przestałem grać na jakiś rok :/ Nie wiedziałem jeszcze wtedy, że to wina instrumentu, myślałem, że to ja jestem do dupy :D Ale teraz mam duuużo szerszą wiedzę i porównanie z paroma modelami i osobiście uważam Marine Band za słabą harmonijkę. Ma naprawdę piękną barwę, ale są, z moich doświadczeń, mało żywotne. Albo po prostu ja tak zażynam harmonijki. Gram dosyć mocno.
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-07-14, 18:43    Odp: Hohner Marine Band

Z Trojdenem już się zgadaliśmy :D i ja popieram jego zdanie :)
Nieszczelność Hohnerów mnie od nich odpycha. Może i special w D daję radę to już ten w C to okropną ilość powietrza przepuszcza. I podobno jest wszystko ok (w opinii Romka Badeńskiego). MBdeluxe nic lepiej - jak za tą cenę oczekiwałem czegoś bardziej wygodnego i przyjemnego w graniu. Owszem brzmi ładnie, ale rani usta.
A poczciwy harpmaster ( kupiony za 70 zł ) gra pięknie, jest zaokrąglony, szybko reaguje, nie ma żadnych zmuleń etc. Od niego zaczynałem grę na poważnie może i dlatego ta przesiadka na Hohnera jest taka rażąca ;)
Mimo wszystko - ja polecam Suzuki i następne w moim zestawie będą tylko Promastery, może Overdrive no i Seydele ale to kiedyś tam, bo drogie są: )
Do tematu - MB brzmi ładnie, wygląda też, ale na tym się kończy lista zalet, a wad jest od ch...a i ciut ciut :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-15, 18:39    Odp: Hohner Marine Band

Zawsze twierdzilem,ze Special to fajans...Lee Oskar np.jest o nieba lepszy!
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-07-16, 07:43    Odp: Hohner Marine Band

A mnie się zdecydowanie lepiej gra na Specialce. LO mi po prostu nie leży - choć to dobry sprzęt. Mam 2 (w C i w A), źle mi sie na nich gra, nie lubię ich i już! Naprawdę, nie ma "najlepszej" harmonijki.

O ile MB Classic może mieć problemy ze szczelnością (choć z drugiej strony - ten lekki syczek tak pieknie, bluesowo brzmi), to dziwi mnie posądzenie o to Specialki. Miałem ich kilka, w różnych tonacjach, wszystkie były szczelne. Wytłumaczenie może być jedno: przeniesienie części produkcji do Chin spowodowało spadek jakości. Ja swoje kupowałem ponad 2 lata temu, wtedy zdaje się jeszcze wszystko robili w Niemczech.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-17, 12:51    Odp: Hohner Marine Band

dla mnie osobiscie ze wszystkich "Hohnerow" najlepsza jest Goldenka, definitywnie!
Reszte roznie oceniac mozna...czekam jeszcze na te "nowa" Overcross - czy mnie zachwyci?Bede wiedzial w sierpniu(przesunieto termin dostaw).
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
lowca_makaronow


Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-17, 20:34    Odp: Hohner Marine Band

Marine Band, moja pierwsza która nadaje się do gry. Te gwoździe to na prawde koszmar, rozbierałem ją i poskłądać się już nie da :sad: Pozatym jestem bardzo zadowolony, grałem na innych sprzętach i jako kompletny noob powiem, że jestem zakochany w tej harmoszcze. Jak będe dużo grał dalej to może kiedyś wuciułam na deluxa :cool:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-07-18, 10:00    Odp: Hohner Marine Band

Oo, jak sie nie da zlozyc :P albo musiales cos zepsuc albo jestes technicznym noobem :P
pozdro
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-07-18, 11:24    Odp: Hohner Marine Band

Marinki są ciężkie w składaniu ale po deluxacji (ten termin se zastrzegam jako ogół czynności customizacyjnych zmierzających do przerobienia MB w prawie MBDx czyli śruby, impregnacja i wygładzenie krawędzi :P ) to naprawdę dobre harpy, chociaż trochę cichsze i bardziej "mulące" niż Deluksiaki.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Freddy 


Wiek: 33
Posty: 25
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: W.Małkowa/Rzeszów
Wysłany: 2009-07-18, 16:08    Odp: Hohner Marine Band

Ja jakoś nie mam przekonania do plastików - plastiki nie mają duszy :) Kocham drewniane harpy :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-07-18, 17:26    Odp: Hohner Marine Band

[quote="Freddy"]Ja jakoś nie mam przekonania do plastików - plastiki nie mają duszy :) Kocham drewniane harpy :D [/quote]

Ano, nie ma to jak porządna decha. Może trochę bardziej kłopotliwa w czyszczeniu i czasem puchnie jak nieimpregnowana ale ja jestem harmonijkowym ortodoksem i tylko drewniane są dla mnie tró. :harp:
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-07-19, 22:11    Odp: Hohner Marine Band

[quote="Pulatom"]deluxacja - ogół czynności customizacyjnych zmierzających do przerobienia MB w prawie MBDx czyli śruby, impregnacja i wygładzenie krawędzi[/quote]

Szczegóły "deluxacji" TUTAJ
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-09-08, 13:42    Odp: Hohner Marine Band

wlasnie ogladam 6. odcinek serialu oficer i tam kolo w szpitalu sobie pogrywa na harmoszce i tak mi sie wydaje , ze to Marine Band Classic :P fajna ciekawostka w sumie , ja jak (oby nie! ) kiedy trafie do szpitala to tez sobie wezme harmoszki i bede wkurzal wspollokatorow hihi :D
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Fesler 

Wiek: 54
Posty: 2
Skąd: Hamburg
Wysłany: 2015-11-07, 21:35    Odp: Hohner Marine Band

Dzieki Trojden,jestem nowym czytelnikiem forum i mile to jest ,ze dbasz o taka kulture .Powoli dmucham sobie w harpy ,ale szukam tego MOJEGO,narazie zbiera mi sie kolekcja.Pozdrwaiam.Serdecznie witam sie tutaj z Wami , bardzo duzo mi daje Wasze forum , dziekuje.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu