Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-30, 00:01    Pierwsze kroki

Witam serdecznie wszystkich harmonijkarzy. OD roku czasu nosiłem się z zamiarem kupna swojej pierwszej harmonijki po tym jak kolega zaczarował mnie dźwiękiem przy ognisku :D
Dziś zakupiłem swoją pierwszą harmonijkę HOHNER Blues Harp MS w tonacji "C". Liczę że znajdę na forum kolegę z okolic Częstochowy, Bydgoszczy bądź Torunia, który mi pomoże w nauce gry na harmonijce, bądź na gg udzieli mi paru informacji jak mam rozpocząć naukę gry na swoim ślicznym instrumenciku :D Moje gg to 3973756, zapraszam nie gryzę :D
Ostatnio zmieniony przez Geralt 2009-01-30, 01:49, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-30, 00:56    Odp: Pierwsze kroki

[b]Geralt[/b], Myślę, że wszystko co musisz wiedzieć jest na forum, a gdybyś miał pytania, forumowicze na pewno chętnie Ci na nie odpowiedzą :) Ja znalazłem tu odpowiedzi na moje pytania!

Powodzenia w nauce!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-30, 01:50    Odp: Pierwsze kroki

gdzie uczyłeś się grać ??
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-30, 09:08    Odp: Pierwsze kroki

Nigdzie :) W sensie, czytałem rady na forum i uczyłem się w domu. Jak czegoś nie wiedziałem to pytałem... Harmonijka nie jest aż tak skomplikowana by szukać nauczycieli :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-01-30, 10:53    Odp: Pierwsze kroki

[quote="Over"]Harmonijka nie jest aż tak skomplikowana by szukać nauczycieli :) [/quote]

Nie do końca mogę się z Tobą zgodzić. Harmonijka skrywa w sobie naprawdę gigantyczne możliwości muzyczne i nie zawsze jesteśmy w stanie do nich dojść, czasami konieczna jest pomoc doświadczonych harmonijkarzy którzy w jakiś sposób odkryil to na własną rękę, no i również niektóre subtleties (nie wiem jak to przetłumaczyć, chodzi mi o te techniczne elementy w grze do kórych nie można samemu dojść ze słuchu).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-30, 10:56    Odp: Pierwsze kroki

[b]Pulatom[/b], może to kwestia indywidualna... Ja np. nie czuję potrzeby szukania prywatnego nauczyciela, jeśli mam problem, załatwiam go na forum :) Zresztą dzięki temu może i ktoś inny się czegoś nauczy... Ja m. in. uczyłem się na pytaniach innych...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-01-30, 11:21    Odp: Pierwsze kroki

Szczerze mówiąc ja też nie miałem i nie mam nauczyciela do harmonijki (ani żadnego innego instrumentu), ale chodziło mi o to że harmonijka nie jest taka prosta i warto korzystać z doświadczeń "starych wyjadaczy" tego instrumentu, niekoniecznie w postaci prywatnych zajęć, mogą to być np. filmy instruktażowe Adama Gussowa albo strony internetowe (chociażby Pat Missin, opisuje tam takie techniki gry o których nie wiedziałem że w ogóle istnieją).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-30, 11:25    Odp: Pierwsze kroki

No tak :) A linki do tych filmików i stron znajdują się na tym forum :) A ja napisałem: [quote="Over"]Myślę, że wszystko co musisz wiedzieć jest na forum[/quote] :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-01-30, 11:29    Odp: Pierwsze kroki

Fakt, są niebezpośrednio ale w sumie masz rację :oops: .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-30, 14:11    Odp: Pierwsze kroki

Nie zdajecie sobie sprawy że nawet te odpowiedzi są pomocne :D

Gamę C-dur na czystych dźwiękach już opanowałem :D Mój harp zaczyna już jakoś brzmieć, ale do grania daleka droga, cieszę się że pierwszego dnia nauczyłem się czystych dźwięków i układania ust na harmoszce :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-01-30, 22:12    Odp: Pierwsze kroki

Przede wszystkim grać i dużo słuchać. Bez nauczyciela da się sporo nauczyć, ale jego obecność przyspiesza efekty (nie muszą być to regularne lekcje, ale np. warsztaty - szczerze polecam takie imprezy :) ). No i oczywiście korzystać z tego, co bezpłatnie oferują nam profesjonaliści - lekcje na YouTube czy na www.harmonijka.harmopoint.com czy każde inne źródło. Powodzenia :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-31, 01:59    Odp: Pierwsze kroki

korzystam z harmpointu- rewelka :D
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Punk 

Wiek: 30
Posty: 1
Skąd: Okolice Wadowic
Wysłany: 2009-01-31, 13:42    Odp: Pierwsze kroki

Dzięki chłopaki teraz będę wiedział od czego zacząć właśnie w jak wyzdrowieje biegnę do sklepu z instrumentami i kupuje Harmonijkę... :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-31, 18:53    Odp: Pierwsze kroki

I słuchać dużo muzyki harmonijkowej ! wyrabiamy sobie przy tym taki swoisty zmysł, swój styl, sposób w jaki chcemy grać i w jaki nie chcielibyśmy :)
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-01, 03:24    Odp: Pierwsze kroki

ehhh mam małe nerwy 1 i (1) dźwięcznie pięknie wszystko ok, 3 i (3) również, 2 bez kłopotu, problemem jest (2)- normalnie jak stłumiony skrzek, wczesniej tak nie było ;/ o co C'mon ??
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-02-01, 09:38    Odp: Pierwsze kroki

Niegrająca (2) to bardzo częsty problem na początku, kanał ten wymaga specyficznego przepływu powietrza, główna zasada to nie wdychać mocno i nie układać ust w dziubek. Więcej znajdziesz w [b]tym temacie[/b], może Ci również pomóc [b]druga lekcja Gussowa[/b].
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu