Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Adziu 

Wiek: 36
Posty: 5
Wysłany: 2009-01-30, 12:25    [Pytanie] PUCKER-jak to zrobić????????

jestem bardzo początkujący i chciałbym wreszcie skumać o co w tej technice chodzi?przeczytałem już wszystkie posty i nic ;/ może ktoś na świeżości poda mi na to jakąś receptę?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-30, 12:37    Odp: [Pytanie] PUCKER-jak to zrobić????????

Przeczytaj ten temat dokładnie:

http://www.harmoszka.com/...d-ust-vt546.htm

Poza tym, nie wiem z czym masz problem... Bo jeśli tylko z wydobywaniem czystych dźwięków, to.... No właśnie, trza ćwiczyć... A jeśli z układem ust, to naprawdę na tym forum było już tyle napisane...
Ostatnio zmieniony przez Over 2009-01-30, 12:39, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Adziu 

Wiek: 36
Posty: 5
Wysłany: 2009-01-30, 12:38    Odp: [Pytanie] PUCKER-jak to zrobić????????

tzn...chodzi mi o to jak to wykonać nie łapiąc sąsiednich kanałów a mieć jednocześnie harmonijkę prawidłowo ułożoną w ustach... :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-30, 12:41    Odp: [Pytanie] PUCKER-jak to zrobić????????

http://www.harmoszka.com/...ighlight=pucker

To jeszcze co do prawidłowości :) A żeby łapać jeden kanał? Ćwiczyć aż wyjdzie... :) :P

I szczególnie przeczytaj cały ten drugi temat co Ci podesłałem. Naprawdę fajnie tam opisują metodę!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-01-30, 13:04    Odp: [Pytanie] PUCKER-jak to zrobić????????

[quote="Adziu"]tzn...chodzi mi o to jak to wykonać nie łapiąc sąsiednich kanałów a mieć jednocześnie harmonijkę prawidłowo ułożoną w ustach... :] [/quote]

Powiem szczerze, że wyjaśnić tego dokładniej niż to już zostało zrobione się nie da. Po prostu podczas grania trzeba znaleźć punkt równowagi pomiędzy zmniejszeniem otworu, żeby jak najdokładniej trafić kanał, a jego mimowolnym zwężaniem się przy głębszym obejmowaniu harmoszki. Co ciekawe, zwykle gram puckerem, ale mój układ w niczym już chyba nie przypomina tego "bazowego", jest po prostu od niego sporo szerszy. Zajrzyj do pierwszego tematu, który pokazał Over, tam są dwa zdjęcia, próbuj układu z pierwszego z nich. W tym momencie obejmujesz tak naprawdę kanał tylną częścią warg, blokując pozostałe ze wszystkich stron. Jak już opanujesz porządnie, to Twój "otwór dmuchawczy" stanie się jeszcze szerszy (mi widać przezeń górne zęby i całą głębie gardzieli). I ćwiczyć, ćwiczyć trzeba nie zrażając się niepowodzeniami!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Adziu 

Wiek: 36
Posty: 5
Wysłany: 2009-01-30, 13:32    Odp: [Pytanie] PUCKER-jak to zrobić????????

a czy ktoś mógłby wrzucić foto (z profilu) by zobrazować jak głęboko trzymacie instrument w ustach??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-01-30, 13:50    Odp: [Pytanie] PUCKER-jak to zrobić????????

Może [b]ten filmik[/b] Ci pomoże, wydaje mi się że ta metoda jest bardzo dobra (jest tam pokazane z profilu).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu