Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Ifrost 

Wiek: 37
Posty: 39
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Limanowa / Kraków
Wysłany: 2007-06-24, 23:46    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Myślę, że "Harmonijkowa Bitwa" będzie ok jako oficjalna nazwa.

Pozatym jeszcze do regulaminu dodałbym jedno uściślenie:
Cytat:
2. Aby wziąć udział w danej edycji wystarczy na forum umieścić plik/link do własnej improwizacji/kompozycji przy danym podkładzie podając producenta/model oraz tonację harmonijki na jakiej się zagrało.


Jeśli ktoś ma jakieś propozycje/uwagi dotyczące regulaminu to niech wali śmiało bo pierwsza edycja tuż tuż :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawelek 


Wiek: 33
Posty: 77
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: pom. zach.
Wysłany: 2007-06-25, 10:21    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

To z wykluczeniem jest głupie. Jakby za karę za zwycięstwo się wylatywało jak się czegoś nie znajdzie. Niech podkład wybiera admin.
_________________
lanss, lanss

http://www.lastfm.pl/user/harpp/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-06-25, 11:37    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Też tak myśle, że admin powinien wybierać podkłady... Ale jak już wcześniej mówiłem najlepiej jak będzie każdy na innym gatunku...

pzdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-06-25, 12:29    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Ale z tego co Harmoszka pisze - on NIE chce za każdym razem wybierać. Dlatego proponuję, żeby ew. pomagali mu w tym pomocnicy (jeśli się zgodzą), przesyłali wybrane przez siebie podkłady harmoszce a on ostatecznie mówi który idzie na bitwę, bądź też po kolei każdy pomocnik wystawia swój podkład [tj. w pierwszej turze któryś, w drugiej kolejny etc.]


Pozdrawiam.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-06-25, 14:52    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Conex napisał/a:
Ale z tego co Harmoszka pisze - on NIE chce za każdym razem wybierać.

Idealnie to ująłeś.
Może zróbmy tak, coś w stylu składki:
- aby stać się uczestnikiem konkursu, trzeba przesłać adminowi jeden podkład. - wtedy będzie z czego wybierać i każdy da coś swojego.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawelek 


Wiek: 33
Posty: 77
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: pom. zach.
Wysłany: 2007-06-25, 16:24    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Też bez sensu. Jak nie dam podkładu to nie mogę wziąć udział. Jest takie prostackie powiedzenie: Co ma piernik do wiatraka; wiem że bezguście ale pasuje do sytuacji. Podkłady niech proponują wszyscy, a administracja niech wybiera.
_________________
lanss, lanss

http://www.lastfm.pl/user/harpp/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-06-25, 16:49    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

No raczej Pawełek ma rację. Jak ktoś będzie miał coś fajnego na oku to niech rzuci, a nie żeby się dostać do konkursu na siłę będzie szukał i prześle jakiś badziew, który i tak się na nic nie nadaje.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-06-25, 17:48    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Sieja1234 napisał/a:
...a nie żeby się dostać do konkursu na siłę będzie szukał i prześle jakiś badziew, który i tak się na nic nie nadaje.

A pomyśl przykładowo, że ja nie jestem adminem tylko też użytkownikiem... może i mi się nie chce pewnych rzeczy robić? Nie będę przecież jako użytkownik wszystkiego zwalał adminowi na głowę.. jak coś chcę to się staram i pomagam i robię... Nie sądzisz?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2007-06-25, 18:17    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Ja proponuję wybrać osobę która będzie za to odpowiedzialna ewentualnie może to być kilka osób i wszyscy będą zadowoleni łącznie z Adminem :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-06-25, 18:22    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

To jest dobra myśl... a więc kto się zgłasza? :]
..cisza jak makiem zasiał :what:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-06-25, 18:25    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Harmoszka napisał/a:
Nie będę przecież jako użytkownik wszystkiego zwalał adminowi na głowę.. jak coś chcę to się staram i pomagam i robię...

Ja nie mówię, żebyś ty sam to robił, ale albo niech to robią różni ludzie którzy na coś trafią w necie, albo tak jak mówi Włóczykij niech jedna osoba się tym zajmie dostając odpowiednią rangę. I masz po problemie.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-06-25, 18:59    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Harmoszka napisał/a:

Będzie C-dur i tyle. A to dlatego, że "większość" ma C.


Tylko, że mało kto gra na harmonijce C w tonacji C. Z tego co wysłyszałem od użytkowników w dziale z naszymi nagraniami, 2ga pozycja nie jest straszna naszym harpiarzom. Z tego powodu, proponowałbym tonacje G. Wtedy harmonijka w C pasuje jak ulał i łatwiej zaimprowizować coś bluesowego.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-06-25, 22:15    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Maciekdraheim, prawda. W I pozycji grać nie umiem. W sumie to ja i tak dużo nie zdziałam. W C mam tylko Silver Stara a do 30 czerwca nie zdąże zamówic SPeciala w C.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Maras 

Wiek: 38
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: 2007-06-26, 22:33    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Chciałbym się przywitac ponieważ to mój pierwszy post na forum. Pomysł z "HB" uważam za bardzo dobry. Będzie można się od siebie wiele nauczyc i zobaczyc poziom grających od podobnego okresu czasu. Mam jedno zastrzezenie w regulaminie nie ma inf o tym, że nie można głosowac na siebie samego :) a uważam że warto zaznaczyc taki mankament.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-06-27, 10:29    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Serdecznie dziękuję za uwagę.
Przy okazji.. najlepiej wybierać podkłady, które są grane w różnych tonacjach (zdarzają się takie).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-06-27, 20:07    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Harmoszka, właśnie. Bo ja nie mam harpa w C :-o
Mam za to w A :mrgreen: i mogę grać do E :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-06-30, 13:38    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Możecie mi powiedzieć jakimi programami nagrywacie, ponieważ ja ściągnąłem ze 3 i wszystkie mają limit do 1 minuty nagrywania...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-06-30, 14:02    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Ja polecam AudaCity.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2007-06-30, 14:35    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Ja używam Sony Sonysoundfroge 8.0 (nie wiem czy poprawnie napisałem)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2007-07-03, 22:15    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

ja też mam audacity. Jak za cicho zagram to se zaznaczam i wzmacniam i jest git. A wogóle fajny pomysł z BH. Sie zgłosze :) może przedostatnie miejsce... marzenia :)

pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-07-06, 12:56    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Ja również używam Audacity, ale go nie polecam. Owszem, jest darmowy i wygodny w obsludze, mozna wycinać, wzgłasniać, wyciszać, składać scieżki i tworzyć całe utwory. Ja np nagrywam przez wejście do karty dźwiękowej kazdy instrument po kolei i nakładam scieżki w audacity. Ostatnio Nagrałem piosenkę Dżemu Harley mój. Poczatkowo zaprogramowałem perkusję z autentycznymi próbkami, nagraniami z prawdziwej perki, pozniej piano oraz i gitarę. Czekam tylko aż znajomy wokalista wróci zeby nagrać wokal. Nagranie to niebawem zamieszczę, może ktoś będzie mieć ochotę przesłuchać i ocenić.
No ale dobrze, zeby nie robić offtopu pora przejść do mankamentów programu. Po pierwsze primo - gdy nie mamy wystarczajacej ilosci miejsca na dysku to program 'wariuje' i niszczy cała pracę w programie. Z samego środka scieżek wycina fragmenty, i niewazne ze zapisalismy przed popsuciem sie sciezek na dysk... Juz dawno po ptakach i kompilacji juz nie odzyskamy... Ponadto bardzo często przy wzmacnianiu scieżek program dostaje cieczki i wyskakuje nam nieprawidłowa operacja, która sprawia ze jesli przedtem nie zapisalismy naszej pracy, to pozostaje nam juz tylko potwierdzić zamkniecie programu i zaczynac wszystko od poczatku...

Już nie raz przy skladaniu utworow, musialem programmowac perkusję, nagrywać skomplikowane solówki gitar na nowo, to samo z utratą wielu cennych nagrań harmonijki. Moich i Maćka. Gdybym nie znał tego programu na wylot, chętnie bym natychmiastowo go zmienił... Kto poleci jakiś dobry?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-07-06, 15:34    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Jeżeli umiesz angielski na dobrym poziomie to może Cool Edit Pro tylko że np mnie nie chciał odtwarzać ścieżki z podkładem jak ja nagrywałem :/
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu