Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
serdujah 

Wiek: 38
Posty: 11
Skąd: Węgorzewo
Wysłany: 2009-01-24, 22:06    problem z drugim kanałem w hohner puck

witam wszystkich forumowiczów.
to mój pierwszy post i prosiłbym o pomoc. Kupiłem harmonijkę Hohner Puck i mam problem z kanałem drugim. Chodzi o to, że raz zagra na wydechu poprawnie, a po chwili nie wydobędzię żadnego dźwięku, jakby się stroik gdzieś blokował i nie chciał drgać. Podobnie rzecz się ma na zassaniu, albo brak dźwięku albo jest piskliwy o zmiennym tonie. I jak pojawi się dźwięk na zassaniu to wtedy jak próbuję na zadęciu to nie ma go i na odwrót, jak jest na zadęciu to nie ma na zassaniu. Czy macie może jakieś doświadczenie w tej sprawie, wiecie co może byc nie tak?? Dodam, że harmoszkę mam od kilku dni i wczoraj sobie probowałem coś pograć i wszystko było wporządku, poźniej schowałem harmonijkę do futerału i dziś wyciągam a drugi kanał nie trybi.
prosze o jakąś pomoc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gvintoo 


Wiek: 36
Posty: 66
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-24, 22:42    Odp: problem z drugim kanałem w hohner puck

Piszczenie na zassaniu wynika z tego, że robisz "prawie bend", było o tym nie dalej jak kilka dni temu w innym wątku :) spróbuj zasysać delikatniej. Natomiast jeśli chodzi o brak dźwięku - zdarza mi się czasem coś takiego, zapewne gdy gram zbyt "soczyście" i ślina zostaje na stroikach. Ewentualnie spróbuj ją przepłukać.
Ewentualnie może też być tak, że dmuchasz za mocno. Mój Puck jest bardzo wrażliwy na przepływ powietrza.
Puck to Twoja pierwsza harmonijka?
_________________
nie chodzi o to by czuć smutek, tylko o to, by inni go poczuli, a tobie rzucali drobne na piwo
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
serdujah 

Wiek: 38
Posty: 11
Skąd: Węgorzewo
Wysłany: 2009-01-25, 00:46    Odp: problem z drugim kanałem w hohner puck

tak Puck to moja pierwsza harmonijka. I wydaje mi się, że zbyt wielkiej siły nie wkładam w dmuchnięcie w harmonię, wiec nie wiem z czego te problemy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-01-25, 17:40    Odp: problem z drugim kanałem w hohner puck

Może i Tobie wydaje się, że zbyt wielkiej siły nie wkładasz, ale harmoszka może odczuwać to zupełnie inaczej. Pamiętam jak znajoma próbowała uczyć się na harmoszce, i dmuchała w nią dosyć mocno, na prośbę "delikatniej trzeba!" dalej stroiki się zapychały od zbyt mocnego dmuchu. Spokojnie i z głębi trzeba oddychać, wtedy problemy mijają.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
serdujah 

Wiek: 38
Posty: 11
Skąd: Węgorzewo
Wysłany: 2009-01-25, 18:35    Odp: problem z drugim kanałem w hohner puck

ok dzięki Wam za rady będę pracował nad techniką miejmy nadzieje, że problemy ustąpią w końcu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu