Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-12-29, 13:49    [GP III] HB III - wyniki i komentarze

Głosowanie zakończone - czas poznać laureatów III edycji III serii Harmonijkowych Bitew :harp:

I Miejsce - [b]Jacoharp[/b] - 23 punkty
II Miejsce - niecodzienna sytuacja! - ex aequo [b]Chainsaw[/b], [b]Pulatom[/b] oraz [b]suchi[/b] - 13 punktów
III Miejsce - [b]kamilteau[/b] - 7 punktów

[b]Rolf[/b] oraz [b]Miłosz[/b] - tym razem bez punktów, ale brawa za odwagę :)

Zwycięzca jest proszony o wybranie podkładu do następnej edycji Bitew.
Gratuluję zwycięzcom i zapraszam do komentowania prac!
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jacoharp 

Wiek: 33
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-12-29, 23:03    Odp: [GP III] HB III - wyniki i komentarze

Dzięki wielkie za tą edycję HB. Nie sądziłem, że tak bardzo docenicie moje nagranie. Jestem tym mile zaskoczony.
Wszyscy mamy dużo do nauczenia się :D Ale jak to pewien użytkownik ma w podpisie cytat:"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone". Więc myślę, że HB będą nas rozwijać :)
Wybrałem podkład mollowy(do 3ciej pozycji). Chyba zostanie on zaakceptowany, więc następna edycja może być nietypowa :)
Pozdrowienia,
Grechut
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Vinnie 

Posty: 11
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-01-01, 02:57    Odp: [GP III] HB III - wyniki i komentarze

Być może nie w temat, ale dość ważne. Według mnie linki do utworów użytkowników powinny być 'trwałe'. Albo jakiś serwer, na którym można zamieszczać pliki 'na zawsze', albo na czymś takim jak wrzuta(lub odsiebie, kawałków Pulatoma zawsze można posłuchać). Według mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby ogólne konto Harmonijkowych Bitew na Chomiku. Każdy mógłby dodawać własne nagrania podpisane pod wzór, np.: [Nick] NR HB, NR edycji, a po wrzuceniu takowego - pisać, że się to zrobiło na forum. Admin zajmujący się bitwami mógłby edytować i robić foldery na koncie w Chomiku. Na moje - dobry pomysł, zawsze każdy mógłby posłuchać nagrań z poszczególnych edycji, ot - dla przyjemności ;)

Pozdrawiam!

Vinnie

Aaa i zapomniałem o temacie ;) Co do prac - nagranie Jaco zdecydowanie najbardziej mi się podobało, chociaż wszystkie są dobre, coby na nich ucho zawiesić. W każdym bądź razie - JacoHarp wygrał. I słusznie ;) To na Specialu 20 'C' nagrywałeś? :harp:
_________________
http://i217.photobucket.c.../Vora/o-rly.gif
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jacoharp 

Wiek: 33
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2009-01-01, 17:58    Odp: [GP III] HB III - wyniki i komentarze

Chyba na Specialu 20 :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Vinnie 

Posty: 11
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-01-01, 19:24    Odp: [GP III] HB III - wyniki i komentarze

Czymś przesterowany, czy czysty? Właśnie do mnie idzie Special, a dźwięk podobał mi się bardzo ;) A co sądzicie o moim pomyśle z powyższego posta?
_________________
http://i217.photobucket.c.../Vora/o-rly.gif
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jacoharp 

Wiek: 33
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2009-01-01, 19:43    Odp: [GP III] HB III - wyniki i komentarze

Chyba nagrywałem mikrofonem wbudowanym w laptopie. Wszystko full akustycznie. Chyba to był special 20. Możliwe, że był to big river harp, ale raczej special.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jurys 

Wiek: 33
Posty: 7
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2009-01-01, 23:38    Odp: [GP III] HB III - wyniki i komentarze

Ja też myślę, że Jucoharp wszystkich wymiótł. Było jednak jeszcze jedno ciekawe wykonanie.

Mam namyśli Pulatom'a. Ciekawi mnie czy był to skądś motyw czy jego własna kompozycja.

Co do pomysłu "Vinnie" to dodam że mnie się nie podobało że za każdym razem trzeba ściągać utwór. Wolałbym go wysłuchać online. No i nie każde było podpisane. To znacznie utrudniało ocenę.
:D
_________________
:D muszę kupić lepszą Harmoszkę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-01-02, 12:57    Odp: [GP III] HB III - wyniki i komentarze

Jurys napisał/a:
Mam namyśli Pulatom'a. Ciekawi mnie czy był to skądś motyw czy jego własna kompozycja.


Ten kawałek opracowałem sam, zainspirowały mnie piosenki rock'n'rollowe z przełomu lat 50. i 60. i możliwe że pojawił się u mnie jakiś fragmentaryczny motyw stamtąd.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2009-01-02, 14:40    Odp: [GP III] HB III - wyniki i komentarze

Mnie akurat wykonanie Pulatoma najbardziej urzekło. Faktycznie jak jakiś motyw ograny zabrzmiało, no ale skoro tak mówisz to wierzę.
Gratlacje dla zwycięzców.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jurys 

Wiek: 33
Posty: 7
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2009-01-02, 15:20    Odp: [GP III] HB III - wyniki i komentarze

Cytat:
opracowałem sam,


Wielki „szacun” w takim razie. Naprawdę aż mnie przytkało :x . To było genialne. Mam wyrzuty, bo mogłem ci dać więcej punktów.
_________________
:D muszę kupić lepszą Harmoszkę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-01-02, 16:09    Odp: [GP III] HB III - wyniki i komentarze

Dzięki, nie ma problemu :) . HB traktuję jako zabawę i ważniejsze w nich od punktów i miejsc są dla mnie opinie innych osób pomagające w rozwijaniu się na tym instrumencie. Muszę powiedzieć że poziom tych Bitew był wysoki i też miałem dylemat przy głosowaniu. Najbardziej podobały mi się wykonania Suchiego i Jacoharpa, chociaż Kamil i Chainsaw też zrobili kawał dobrej roboty. W pracy Chainsawa podobał mi się przester i te oktawy w ostatnim chorusie. Było parę dźwięków nie siedzących w tonacji ale ogólnie wrażenie pozytywne. Kamil fajnie uciekał akordom jednocześnie trzymając się podkładu, ale troszkę brakowało mi wibrata. Rolf, rozwijasz się w dobrym kierunku i co najważniejsze nie boisz się pomyłek, próbujesz szukać na instrumencie różnych rozwiązań. Miłosz, trochę szkoda że zagrałeś w I pozycji bo ograniczyło to Twoje możliwości improwizacji, ale też wydaje mi się że masz zacięcie do ciekawej gry.
Pozdrawiam i gratuluję wszystkim uczestnikom :harp: .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-01-02, 16:48    Odp: [GP III] HB III - wyniki i komentarze

No to może teraz ja napiszę kilka słów mojego osobistego komentarza do prac w tej edycji:

Jacoharp - jak dla mnie zdecydowanie najlepsza praca. Słuchałem kilka razy i nie mogłem się do niczego przyczepić. No, może dałbym trochę mniej przesteru, ale to rzecz gustu ;) Wszystko czyściutko w tonacji, fajne riffy, wibrata - dla mnie bomba!

Rolf - słychać było, że szukasz dźwięków i starasz się uciec schematom. Raz wychodziło Ci to bardzo fajnie, czasami niestety nie trafiałeś w tonację. Niemniej brawa za kreatywność :)

Miłosz - momentami całkiem fajnie, szkoda tylko, że w pierwszej pozycji. Wszystko jeszcze przed Tobą, więc ćwicz, jesteś na dobrej drodze :harp:

Chainsaw - dla mnie Twoja praca była na drugim miejscu wśród wszystkich. Fajne tremolando na początku, momentami ciekawe szybkie riffy. Tylko w drugim chorusie trochę "wyjechałeś" z tonacji - raz mi to tam pasuje, a raz nie, dziwnie jakoś ;) Niemniej podobało mi się.

Pulatom - ciekawy motyw, to przede wszystkim. Jak dla mnie to pierwszy chorus zagrałeś trochę zbyt "niespokojnie", trochę zachowawczo, może nieco za dużo akordów. Potem fajna melodia w środkowym rejestrze. Brawo, przede wszystkim za pomysł.

suchi - początek trochę "niepokojący", ale potem bardzo fajna, spokojna improwizacja. Jak zawsze dobre efekty brzmieniowe, ciekawe riffy, wszystko czysto.

Co do mojej pracy - postawiłem na "surowiznę" i starałem się grać mało dźwięków. Wyszło tak, jak wyszło :)

Gratuluję jeszcze raz zwycięzcom umiejętności, a wszystkim uczestnikom odwagi! :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-01-17, 23:17    Odp: [GP III] HB III - wyniki i komentarze

To i ja skomentuje. Przepraszam, że nie oceniłem prac, ale poziom był zbyt wysoki i wyrównany, aby sprawiedliwie je rozdzielić, wg mnie z 4 czy 5 prac powinno dostać maks. A tutaj piszę co mi się podobało:

Chainsaw, świetnie tremolami się bawisz i całkiem ładne te podciągi na 3ce, a w tonacji F wiem, że ciężko je trafić. Przyjemnie buja ta Twoja improwizacja :D . Akordy są, oktawy. Ładnie tu frazujesz :D .

Jacoharp - elegancko, z gracją, melodyjnie i śpiewnie. Klasyczne motywy, wszystko świetnie pomontowane. Czyściutko i sprawnie, z ikrą, ładne tremola. Bardzo dobra praca!

Pulatom - inne podejście niż u pozostałych użytkowników, bardziej rytmiczne niż melodyczne, no i zagrany początek sporo niżej, akordy. Overek gdzieś wybrzmiał chyba.

Rolf - ciekawe i skoczne, choć podciągi jeszcze nie tak płynne jak u większości konkurencji, niemniej praca mi się podoba, mimo paru miejsc gdzie zaszalałeś i się ciut pogubiłeś. Ale ogólnie, fajnie się tego słucha.

kamilteau - swinguje i fajnie syczy, klasyczne turnaroundy, ładne, płaczące podciągi. Czysto, równo, w tonacji. I dynamiką grasz :D . Mi się podoba :D .

Suchi - słabo trochę podkład słychać, więc musiałem się wsłuchać. Niemniej praca tak jak większość w tej edycji na bardzo wysokim poziomie. Super frazowanie, i baardzo dobra technika, ciekawe patenty, zmiksowanie klasyki z eksperymentem.

Miłosz - trochę mi tu rytm nie pasił i jakoś improwizacja średnio leżała z podkładem. Ale słyszę dokładne pojedyncze dźwięki i parę fajnych płaczących podciągów.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu