Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-01-14, 21:18    [Problem] Nie wychodzi... :/

Czyste dźwięki opanowane, wibrato językiem i ręczne też, melodii trochę też i próbuję również grać ze słuchu, choć aż jeszcze tak nie wychodzi, ale za cholerę nie wychodzą mi podciągi... :/
Próbowałem wszystkich opisanych sposobów setki razy i tylko na pierwszym kanale wychodzi a tak to nici... :/
Niby robię to samo, co na pierwszym, ale nie idzie... :/
Proszę o pomoc... :/
Mógłby ktoś mnie naprowadzić na "Jasną Stronę Podciągów"?? ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-01-14, 21:39    Odp: [Problem] Nie wychodzi... :/

Trudno dawać rady na odległość, ale skoro potrafisz na pierwszym kanale, to znaczy, że wiesz jak. Podejrzewam, że za bardzo chcesz i przez to się spinasz i usztywniasz. Spróbuj pograć na luzie, nie zastanawiając sie jak - zobaczysz, w pewnym momencie "samo" Ci wyjdzie. Ja tak miałem z overblowem (opisałem to w tamtej zakładce, więc nie będę się powtarzał.

Pozdr.

Wojtek
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-01-14, 23:11    Odp: [Problem] Nie wychodzi... :/

Skoro potrafisz na pierwszym kanale, to znaczy, że dalej za mocno skupiasz się na graniu pojedynczym dźwiękiem. Na pierwszym jest o tyle łatwiej, że po lewej stronie nie masz kanałów i łatwiej trafić w pojedynczą dziurkę. Rada: rozluźnij się, najpierw zagraj pewnie i donośnie pojedynczy dźwięk, a potem po prostu kombinuj z językiem, ustami, żuchwą - w końcu wyjdzie, każdy ma na to swoje patenty :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-01-15, 19:54    Odp: [Problem] Nie wychodzi... :/

Coś tam na czwartym kanale wyszło... ;)
Teraz tylko ciagle ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć i mam nadzieję, że w końcu opanuję... ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu