Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Miki_2008 


Posty: 51
Wysłany: 2009-01-13, 20:56    Jak sobie radzicie ze stresem przed występem??

Mam pytanko, jak sobie radzicie ze stresem przed występem??? :) Macie jakieś sprawdzone sposoby? Jestem początkującym i nawet przed znajomymi jak gram to mam big stresa :D Na święta pograłem przed rodzinką, często się myliłem - ale myśle że takie coś jest dobre dla początkujących!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2009-01-13, 23:57    Odp: Jak sobie radzicie ze stresem przed występem??

Wszystko zależy od indywidualnej osoby, też się zawsze wtedy więcej mylę, choć nie tak dużo, bo jak grywam sam sobie to też się mylę, ale na to nie zwracam uwagi. Ale fakt, że ma się wtedy większe problemy z dokładnością latania po kanałach, tchu szybciej brakuje no i się rozpraszamy, zamiast grać. Im się lepiej gra tym się mniej potem boisz że Ci nie wyjdzie, a w końcu wiesz, że nie jest źle i lejesz na stres. A co o występu przy większej ilości słuchaczy np. na scenie nie mam doświadczenia.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-01-14, 00:08    Odp: Jak sobie radzicie ze stresem przed występem??

Jest rada na to panowie. Zamknąć oczy i dobrze się bawić. Być na luzie, słuchać i grać. I nie bać się pomyłek. Jak zagrasz zły dźwięk, powtórz to! Wyjdzie, że tak ma być. Nie trzeba być perfekcjonistą, tylko grać jak się czuje. Jak jest się na scenie, można zamienić parę słów z publicznością, ona się pośmieje, poklaszcze i już będzie lepszy kontakt. Nie spinać się, bo gra się dla przyjemności, co nie? A nagroda jaka jest! Gra z żywymi ludźmi i dla żywych ludzi daje wielkiego kopa! A jak na końcu solówki brawa są, to człowieka rozsadza. Ja po jammie chodzę kilka godzin jak naćpany :D .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-01-14, 00:14    Odp: Jak sobie radzicie ze stresem przed występem??

Mądrego, to i przyjemnie posłuchać... Święte słowa!
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-01-14, 01:19    Odp: Jak sobie radzicie ze stresem przed występem??

Stres przed występem to coś normalnego, natomiast podczas występu stresu raczej nie mam. Rytm, atmosfera wspólnego grania, skupienie - na stres nie ma miejsca ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Miki_2008 


Posty: 51
Wysłany: 2009-01-14, 18:37    Odp: Jak sobie radzicie ze stresem przed występem??

Dzieki bardzo za rady :)
_________________
Chociaż kiepsko gram i tak love moją harmonijkę :D
Moje Blowin in the wind na YouTube
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-02-10, 19:38    Odp: Jak sobie radzicie ze stresem przed występem??

panowie ja mam niezla historie(zwiazana z tematem!!) mialem zagrac w szkole przed pełną aulą do tego na sluchawce mialem piosenke ktora chcialem grac (zeby przez treme z rytmu nie wyleciec) zagralem najpierw przyspiewke goralska :D ktora na mnie wymogli a potem kawalek ktory sam wybralem [cos w stylu harmonica boogie czyli(jeśli ktoś to zna) Nut Popper#1 Paula Butterfielda) Kiedy wyszedłem na scenę chciałem włączyć ustawiony player mp3(mialem tak zeby tylko wcisnac przez ubranie play) wciskam dyskretnie a tu NIE WLACZA SIE przez ułamek sekundy zastanawiełem się co zrobić i w koncu zacząłem grać podczas gry cały strach prysł dodalem jeszcze parę swoich patentów i wszyscy mi gratulowali :) Tak więc nie ma co się bać występu tylko dobrze się bawić i czerpać radość z grania ;) Pzdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-10, 20:45    Odp: Jak sobie radzicie ze stresem przed występem??

I właśnie, jak się wszystko wali, to nie panikować, tylko robić swoje! Gratulacje!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2009-07-19, 22:48    Odp: Jak sobie radzicie ze stresem przed występem??

Hej :) Ja powiem jak to u mnie było. Pierwszy raz grałem z zespołem. Były 2 szybkie próby i na scenę. Zespół początkujący. Zagrali final count down, szklaną pogodę i nadszedł czas na mnie. Podczas tamtych dwóch piosenek łaziłem tam i "nazad". Jakbym palił papierosy wypaliłbym zapewne pół paczki. Nadszedł czas. Deathline. Katuzar wychodzi na scenę i grać ma Let it be z zespołem. Już widziałem w wyobraźni lecące na mnie pomidory. Poszły gitary, poszła perka, bass też się dołączył, wokal śpiewał a ja miałem na 2 zwrotce wejść. Ilość strachu wzrastała przeciwproporcjonalnie do czasu jaki pozostał na moją ciszę. Zaczęło się. Gram gram i o dziwo chłopak który nienawidzi jak ktoś patrzy mu na ręce, myli się na każdym występie publicznym, boi się upokorzenia doznał czegoś, czego nigdy w życiu nie przeżył. Totalny odlot! Nie liczyła się widownia, nie liczyło się nic. Przez te około 3 minuty czułem się wolny i w pełni wyluzowany! Do tego miałem to poczucie, ze nie stoję sam jak ten osioł i się mylę. Stał za mną cały zespół który znacząco podnosił moje morale! I choć to co grałem było prostą improwizacją zwaną "byleby pasowało" czułem się jak prawdziwy... człowiek który ma coś do dania z siebie najlepszego. Zdziwiłem się gdy parę znajomych podeszło i mi pogratulowało (mam nadzieję że nie tylko z uprzejmości) i dostałem "etat" w zespole.

Życzę Ci wolności na scenie! I pamiętaj, jeśli nie masz do czynienia z innym ,kto zjadł zęby na harmonijce, nie zobaczy Twoich drobnych potknięć. A gdy juz się będziesz mylił, pamiętaj, że część nieczystości stłumi reszta zespołu, który wbrew pozorom odwraca częściowo od Ciebie uwagę, więc naprawdę nie ma się czego bać! Jeno Grać na harmonijce Grać i po sobie strachu poznać nie dać!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-07-20, 11:20    Odp: Jak sobie radzicie ze stresem przed występem??

W Jastarni razem z Jayp (z tego forum) graliśmy w knajpie, podstawowa kwestia to skupić się na muzyce. Nie stresowałem się mimo, że cała knajpa patrzyła na nas. A potem śpiewali razem z nami :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-26, 18:40    Odp: Jak sobie radzicie ze stresem przed występem??

Ja mam straszny problem z tym... W domu wsystko, ok, jeżdźę po kanałach, silne płuca, pomysłóów milion, ok, luz - blues itd., ale jak mam grać przed kimś to za cholerę nie idzie... Wtedy się dobijam tym, źe juź pół roku gram i nic nie potrafię... mylę się, brak tchu, brak śliny w gardle, jednym słowem poraźka... Ja juź wpadnę i jest ok, jeden błąd, fałsz i znowu wypadam i znowu ciul i nazad... ;/
Poradżcie coś, bo to mnie dobija... ;(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-07-26, 19:14    Odp: Jak sobie radzicie ze stresem przed występem??

NIe martw się [b]aansaa[/b], przede wszystkim wyluzuj i zapomnij o tym że ktoś Cię słucha (może głupio to brzmi ale pomaga :P ). Poza tym nie koncentruj się tak bardzo na tym żeby nie zrobić błędu w grze, bo się stresujesz dodatkowo i skutek jest wręcz odwrotny.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-26, 20:01    Odp: Jak sobie radzicie ze stresem przed występem??

Zamknij oczy, najpierw zasuń coś prostego i nie staraj się za mocno. Po paru taktach już Ci się wkręci i będziesz śmigał.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-07-26, 22:33    Odp: Jak sobie radzicie ze stresem przed występem??

Zacznij grać coś co bardzo lubisz i co najlepiej Ci wychodzi, w ten sposób rozgrzejesz się przed publiką. Traktuj to jako trening, każda pomyłkę maskuj tak by brzmiała jak coś dopasowanego, by ludzie myśleli "Tu bym dał inny dźwięk ale to kwestia gustu" zamiast "ale spierdzielił ten utwór tym jednym fałszem"
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-07-26, 23:24    Odp: Jak sobie radzicie ze stresem przed występem??

a ja zawsze jestem wyluzowany i nie mam z ty,m problemu - gram zawsze jak mnie ktos o to prosi ale raczej zawsze gram dla siebie , chyba ze sie to komus podoba wtedy gram dla niego :)

a na rozluznienie proponuje rytm Sonny'ego , jest mega skoczny , odpowiednia mina i ruchy cialem i bomba :D :D
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-07-27, 06:46    Odp: Jak sobie radzicie ze stresem przed występem??

którego sonny'ego? :P hehe jeśli chodzi o bujanie rytmu to raczej o Terrego, mam rację?
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-07-27, 08:20    Odp: Jak sobie radzicie ze stresem przed występem??

no wiadomo , ze terry :D
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-27, 11:20    Odp: Jak sobie radzicie ze stresem przed występem??

Dzięki za rady, dzisiaj będę próbował je pozytywnie wykorzystać i mam nadzieję, że w końcu będzie ok. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu