Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
orp 

Wiek: 35
Posty: 0
Skąd: Śląsk/Kraków
Wysłany: 2009-01-11, 12:35    [ Kupno] Kupię Shure 520Dx Green Bullet

Kupię Shure 520 DX „Green Bullet”, po rozsądnej cenie.

Pozdrawiam!

jakub.wicher@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-01-11, 14:06    Odp: [ Kupno] Kupię Shure 520Dx Green Bullet

Może zajrzyj tutaj: www.harmonijkowy.pl , na moje ucho brzmi lepiej od nowego Shure'a a i sporo tańszy.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
orp 

Wiek: 35
Posty: 0
Skąd: Śląsk/Kraków
Wysłany: 2009-01-11, 14:43    Odp: [ Kupno] Kupię Shure 520Dx Green Bullet

Tak, już oglądałem, pisałem nawet do jego twórcy. Problem tkwi jednak w tym, że jest to nowy wynalazek, który na rynku jest od 11 dni! Próbki na stronie Bartosza Łęczyckiego nie są najlepszej jakości. Nie mam możliwości jego przetestowania(posiadam starego regenta 30h, lampiaka), a zanim będzie on popularny, lub będzie miał wyrobioną opinię minie rok lub dwa, a mnie niestety nie stać na kupno tego mikrofonu aby go przetestować i zrecenzować. Oczywiście nie mówię, iż jest on do niczego bo po prostu nie jest firmowy, wręcz przeciwnie bardzo jestem ciekawy jego brzmienia- tym bardziej, że przy jego tworzeniu asystowali świetni muzycy. Green Bullet to jednak mimo wszystko sprawdzony klasyk, którego nie powstydzi się profesjonalista...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2009-01-11, 14:48    Odp: [ Kupno] Kupię Shure 520Dx Green Bullet

z tego co sie orientuje Dawid Wydra wygrał w konkursie shura 520dx, ktorego nie ptrozebuje i chce sporzedac ------>> www.wyderko.pl
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-01-11, 14:50    Odp: [ Kupno] Kupię Shure 520Dx Green Bullet

orp napisał/a:
Green Bullet to jednak mimo wszystko sprawdzony klasyk, którego nie powstydzi się profesjonalista...


Jeżeli chodzi o stare Shure'y to oczywiście, klasyk i brzmienie powalające, ale produkcja nowa, meksykańska, z symbolem Dx, to już niestety nie to samo co kiedyś. Zamiast starych wkładek CM dają w to jakieś dynamiczne wkładki o sporo słabszym sygnale (ale i tak mocnym w porównaniu do Blues Blastera :) ). Jednak rozumiem Twój punkt widzenia, że można obawiać się nowości, produktu jeszcze nie tak sprawdzonego i bez wyrobionej marki.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-11, 16:16    Odp: [ Kupno] Kupię Shure 520Dx Green Bullet

Szanowny Kolego orp! Chciałbym Ci dać dobrą radę. Na początek kup sobie harmonijkę!!! O tym jaki model wybrać przeczytasz w niezliczonej ilości postów na tym forum.
Gdybyś zaś kupował mikrofon dla zaawansowanego harmonijkarza w prezencie, to zapewniam Cię, że sprzęt Blackedge w zupełności zaspokoi jego wybredny gust.

Aha, i jeszcze jedno! Oddaj czym prędzej do naprawy swój komputer. Masz uszkodzoną kartę dźwiękową! Próbki dźwiękowe mikrofonu Bartosz Łęczycki nagrał na profesjonalnym sprzęcie, w mistrzowski i zawodowy sposób. Lepiej nagranych dźwięków nie znajdziesz na Harmoszka.com!
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
orp 

Wiek: 35
Posty: 0
Skąd: Śląsk/Kraków
Wysłany: 2009-01-11, 16:46    Odp: [ Kupno] Kupię Shure 520Dx Green Bullet

gilva53: to że w profilu mam napisane początkujący wynika z tego, iż uważam że nauka nigdy nie ma końca a raczej jest zawsze początkiem, początkujący-rzecz względna. Brak ulubionej harmonijki nie oznacza, że nie posiadam żadnej. Komputer mam sprawny, pliki sciągałem z: http://harmonijka.mud.pl/index.php?r=100&l=pl a nie z harmoszka.com, choć chętnie posłucha(prośba o link). Nie rozumiem skąd ten atak(tak ten post odczułem). Poza tym- grałeś na blackedge, że się o nim wypowiadasz? Jeśli tak to posłucham recenzji. Coś nagrane na świetnym sprzęcie, przez świetnego muzyka nie oznacza, że na moim sprzęcie, i podczas mojej gry bedzie brzmieć identycznie...

Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-01-11, 17:30    Odp: [ Kupno] Kupię Shure 520Dx Green Bullet

orp napisał/a:
Coś nagrane na świetnym sprzęcie, przez świetnego muzyka nie oznacza, że na moim sprzęcie, i podczas mojej gry bedzie brzmieć identycznie...


No i tu jest pies pogrzebany :) . Moge powiedziec, ze nie bedzie brzmiec identycznie, bo kazdy muzyk dysponuje inna technika, atakiem na dzwiek, etc. I dlatego harmonijkowanie jest takie wyjatkowe! Bartkowe nagrania są w jakości naprawdę dobrej, więc nie w tym problem. Po prostu KAŻDY sprzęt nagłośnieniowy powinno się ograć przez zakupem. Bo akurat z Twoim wzmacniaczem Shure może gadać słabiej, niż inny produkt, roznice beda tez wynikac z samej techiniki. Raz w sklepie muzycznym ogrywałem Shure'a 520Dx i Superluxa D112 (o połowę tańszego) i o dziwo, produkt mniej znany wypadł równie dobrze, albo i lepiej od firmówki. Z kolei w tym samym sklepie mając już swój mikrofon podłączyłem go do lampowego Marshalla 50Watt i jakiegos tranyzstorowego mikrusa, ktorz nigdzie nie mial umieszczonej nazwy. Wygral No-Name :) . Ale wracajac do tematu. Oprocz cynku, ktory podal SZCZYPIOR obserwuj regularnie allegro, co jakis czas znajduja sie tam uzywki (czasem z przerobionym kablem) za ok. 300zl. Powodzenia w poszukiwaniu sprzetu :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-11, 18:02    Odp: [ Kupno] Kupię Shure 520Dx Green Bullet

Mam pewną osobistą słabość w komunikowaniu się na Harmoszce. Lubię po prostu wiedzieć z kim rozmawiam. Do tego celu służy profil osobisty, w którym nie ma informacji zwanych "danymi osobowymi". Nie ma się więc czego obawiać.
Ty wprawdzie się przedstawiłeś (wiek, miejsce zamieszkania, stopień zaawansowania w grze), ale na pytanie: twoje harmonijki, odpowiedziałeś "dowcipnie" - moje. A na pytanie: ulubiona harmonijka - nie posiadam.
Sam jestem początkującym, bardzo kiepskim jeszcze harmonijkarzem, ale już zauważyłem, że w grze na przesterze nie jest obojętne na jakiej się gra harmonijce. Inaczej zabrzmi hering czy MBD, a inaczej golden melody czy suzuki pro master 350. A już zupełnie kluczowe znaczenie ma typ lampiaka jakiego się używa.
Do shure'a 520 dx dokupiłem sobie wzmacniacz - fender blues junior i muszę przyznać, że na cyklicznych imprezach bluesowych, których jestem współorganizatorem, ten sprzęt brzmi znakomicie. Szczególnie dobrze brzmi, gdy gra na tym Bartek. Bardzo długo testowałem też blackedge, który na moje ucho niczym nie ustępuje shure'owi.
Nie wiem jak Ty grasz, ale jednego jestem pewien - Twoja gra nie będzie brzmiała identycznie jak ta z próbek nagranych przez Bartka.
Niczego więcej dodawać nie trzeba. Fachowa recenzja w internecie już jest. I do tego podparta idealnym wręcz nagraniem dźwiękowym.
Pozdrawiam! ;)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KamilM 

Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-01-11, 22:33    Odp: [ Kupno] Kupię Shure 520Dx Green Bullet

Oj nie powiedział bym że taki początkujący :P Choć na pewno bardzo skromny :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
orp 

Wiek: 35
Posty: 0
Skąd: Śląsk/Kraków
Wysłany: 2009-01-13, 18:21    Odp: [ Kupno] Kupię Shure 520Dx Green Bullet

Nieaktualne, kupiony.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-01-13, 19:06    Odp: [ Kupno] Kupię Shure 520Dx Green Bullet

Życzę przyjemnego używania. To dobry majk, sam grałem na takim, dopóki nie poskładałem sobie vintage'owego cacka ze sprowadzonych zza kałuży części. I choć różnicę w brzmieniu słychać, to nie jest ona jakoś drastycznie duża, to raczej niuanse. Na pewno dużo ważniejsza jest po pierwsze gęba, po drugie gęba i po trzecie gęba. A w dalszej kolejności wzmacniacz i harp. A propos': masz już ampa?

Pozdrawiam

Wojtek
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
orp 

Wiek: 35
Posty: 0
Skąd: Śląsk/Kraków
Wysłany: 2009-01-13, 21:25    Odp: [ Kupno] Kupię Shure 520Dx Green Bullet

Tak- starego lampiaka z niemiec- regent 30h-30watt- z pogłosem lampowym... Myślę o zmianie lamp na jakieś oryginały... np. 12AX7 i na wzmacniacz 6L6. Niestety w piecyku są nieoryginalne głośniki, a cieżko kupić jakieś pożądne bo musiałyby mieć po 6 ohm.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-01-13, 22:21    Odp: [ Kupno] Kupię Shure 520Dx Green Bullet

No, moc wzmacniacza idealna pod harmonijkę, tylko te marszałkowe EL34 nie wróżą dobrze.. Niespecjalnie sprawdzają się we współpracy z mikrofonem wysokooporowym - cholernie sprzężeniogenne i brzmienie takie charczące. Z kolei ich wymiana na 6L6 to dość daleko idąca przeróbka wzmacniacza... Tak przynajmniej słyszałem od fachowców (ja, jeśli chodzi o elektronikę, jestem strasznym dyletantem). Mam nadzieję, że przynajmniej Ty się na tym znasz.

Tak czy inaczej - powodzenia!
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-01-15, 22:15    Odp: [ Kupno] Kupię Shure 520Dx Green Bullet

Jakby ktoś chciał to jest aukcja na Shure'a za 450 PLN

http://www.allegro.pl/ite...hohner_akg.html
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-01-17, 00:02    Odp: [ Kupno] Kupię Shure 520Dx Green Bullet

Bez sensu, za tyle to w sklepie kupisz. Koleś się chyba z ch.. na głowy pozamieniał, że tyle śpiewa za używkę z drugiej ręki. A to, że "kupiony w USA" to żadna zaleta, bo to ta sama produkcja Made in Mexico, którą dostaniesz w Polsce. I masz nówkę, jak będzie felerny to wymienisz albo Ci naprawią. Ja swój roczny sprzedałem za 350 zeta i byłem bardzo zadowolony, że ktoś tyle zapłacił (kupiłem za 520, tyle stały wtedy, ale potem staniały). Kupujący nie musiał tego wiedzieć, ale za 3 stówki też bym oddał, a może nawet za 280.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-01-17, 00:28    Odp: [ Kupno] Kupię Shure 520Dx Green Bullet

Ja kupiłem 4-letniego 520DX za 200zł + koszty wysyłki :D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
orp 

Wiek: 35
Posty: 0
Skąd: Śląsk/Kraków
Wysłany: 2009-01-19, 17:42    Odp: [ Kupno] Kupię Shure 520Dx Green Bullet

Właśnie jestem po kilu godzinach gry z mikrofonem. Nie znam się zbytnio na mikrofonach, ale uważam ze jest to dobry produkt, brzmienie świetne, szczególnie z moim nowym nabytkiem- harpmasterze w D, tak na marginesie- ta harmonijka powala na ziemie moje wszystkie hohnerowskie harmonijki(blues harpy, golden melody, speciale 20). Nie wiem czy to przez firmę, czy przez wysoki strój, ale jest świetna.
Wracając do mika- może nie jest to zabytkowy model jakiegoś kultowego mikrofonu, ale na moje warunki i potrzeby jest świetny i wystarczający. Polecam!
Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu