Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Nambir 


Wiek: 28
Posty: 14
Skąd: Żabin Graniczny
Wysłany: 2008-12-18, 16:50    Niefirmowa harmoszka dla zielonego :)

Gdy zainteresowałem się graniem na harmonjce ustnej, udałem się do pierwszego lepszego slkepu muzycznego.Zapytałem się tam o jakaś harmoszke dla początkującego, sprzedawca powiedział mi żeby kupić jakaś tańsza około 20 - 40 zł, niefirmową.Teraz się zastanawiam czy wybór gorszej harmoszki nie zniechęci mnie do tego zacnego instrumentu, lepiej kupic ta niefirmowa za 20 - 40 zł, czy jakaś Hohnera np. S20 za 80 zł, albo MM/SS, tak jak polecaliscie to dla większości ludzi (oczywiście tonacja C).Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam Nambir.

PS Pozatym to witam serdecznie! Mój pierwszy post na tym forum :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-12-18, 17:17    Odp: Niefirmowa harmoszka dla zielonego :)

Witaj Nambir! Chociaż teoretycznie grać można zacząć na każdej 10 kanałowej harmonijce, osobiście wydaje mi się że lepszy model na start korzystnie wpływa na podejście do nauki i samą naukę. Harmonijka za 25 złotych (może nawet być firmowa, np. Hohner Silver Star) jest mało szczelna, ma niską podatność na podciągi przez co wyrabia u grającego tendencję do grania siłowego, co później utrudnia dalsze rozwijanie się na lepszych instrumentach. Dlatego polecam jednak coś trochę droższego, jak wspomniany przez Ciebie Special 20 albo Big River Harp MS (za 65 zł). Jakbyś miał więcej pytań dot. tych albo innych modeli na początek to zajrzyj do działu "Sprzęt".
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Pulatom 2008-12-18, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-12-18, 17:17    Odp: Niefirmowa harmoszka dla zielonego :)

oczywiscie tego S20, komfort grania, szbsza nauka mowia same za siebie, nie zastanawial sie, jeesli jestes zdecydowany to kup wlasnie ten model
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Nambir
Nambir 


Wiek: 28
Posty: 14
Skąd: Żabin Graniczny
Wysłany: 2008-12-18, 17:24    Odp: Niefirmowa harmoszka dla zielonego :)

Tylko chodzi o to ze koleś w sklepie bardziej polecał mi te tańsze do nauki, mowił że Hohner'y są dla profesjonalistów, moze jeszcze dokładniej sie zapytam go o S20, pozdro Nambir
_________________
Życie powinno być jak pogo
Nikt nikogo o nic nie pyta
Wszyscy dobrze się bawią
i sobie nawzajem pomagają
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-12-18, 17:56    Odp: Niefirmowa harmoszka dla zielonego :)

Mówił, że są dla profesjonalistów, bo to są profesjonalne instrumenty. Są dobre jakościowo, brzmieniowo i gra się na nich łatwo. Ale kto powiedział, że początkujący nie może grać na dobrym sprzęcie? Z harmonijkami mamy na tyle fajnie na tle innych instrumentalistów, że nasz sprzęt, nawet z półki "dla zawodowców" jest względnie tani. To, że mówi się, że harp przeznaczony jest dla zaawansowanych nie znaczy, że początkujący sobie nie da z nim rady. Wręcz przeciwnie! Dobra harmonijka jest szczelna, dech nie ucieka na boki, szybciej i łatwiej reaguje na ruch powietrza, a co za tym idzie, łatwiej można się bawić dźwiękiem obniżając go i modelując. I efekty przyjdą szybciej mając dobrze grający i co ważne fajnie brzmiący (oczywiście na początku nie będzie brzmiał jak na płytach, bo cała magia związana z brzmieniem nie dzieje się w harmonijce, a w Twojej gardzieli, więc dźwięk będzie się poprawiał w miarę jak będzie się poprawiała Twoja technika) harp. Na początku harmonijkarz nie ma pojęcia co ma robić i nieważne jak się stara, nic mu nie wychodzi. Po co sobie utrudniać sprawę kiepskim instrumentem? Do tego mając dobry sprzęt, wiemy że wina za niepowodzenia spoczywa tylko na nas.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Nambir
Nambir 


Wiek: 28
Posty: 14
Skąd: Żabin Graniczny
Wysłany: 2008-12-18, 18:07    Odp: Niefirmowa harmoszka dla zielonego :)

Czyli lepiej wydać te 80 zł i się nie męczyć "piszcząc" na podróbach.Dzieki bardzo za pomoc, pozdrawiam :)
_________________
Życie powinno być jak pogo
Nikt nikogo o nic nie pyta
Wszyscy dobrze się bawią
i sobie nawzajem pomagają
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-12-18, 18:40    Odp: Niefirmowa harmoszka dla zielonego :)

Ja tylko potwierdzę słowa kolegów. Nie warto się męczyć na tanim badziewiu, o mało co sam nie padłem kiedyś ofiarą myślenia, że dla początkujących są najtańsze harpy ;) Poza tym, 80zł za instrument to jeszcze nie jest tak dużo :D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KamilM 

Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-12-18, 19:23    Odp: Niefirmowa harmoszka dla zielonego :)

Oczywiście zgadzam się że nie ma co barachła kupować:P

Ale ja polecę Seydela Blues Session. A to ze wzgledu na jego wygodny ustnik i duże kanały. NO i dobra jakość
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Nambir 


Wiek: 28
Posty: 14
Skąd: Żabin Graniczny
Wysłany: 2009-01-06, 14:24    Odp: Niefirmowa harmoszka dla zielonego :)

No niestety brat kupił mi harmonijke, gdzies koło 20 - 30 zł, nazywa się "SWAN" i oczywiscie trzy najpopularniejsze słowa na świecie "made in china".Jest w tonacji C (jeden + ) i ma 16 tych dziurek, wiec nie wiem zbytnio jak na niej grać.Brat mi mówił żebym nie używać 3 pierwszych dziurek i trzech ostatnich i wtedy bedzie jak normalna, czy to prawda że można tak zrobić?
_________________
Życie powinno być jak pogo
Nikt nikogo o nic nie pyta
Wszyscy dobrze się bawią
i sobie nawzajem pomagają
Ostatnio zmieniony przez Nambir 2009-01-06, 15:26, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-01-06, 14:56    Odp: Niefirmowa harmoszka dla zielonego :)

hmmmm dziwne a ma pśtyczek z boku?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Nambir 


Wiek: 28
Posty: 14
Skąd: Żabin Graniczny
Wysłany: 2009-01-06, 15:25    Odp: Niefirmowa harmoszka dla zielonego :)

nie, nie ma, te z "pśtyczkiem" to są chromatyczne ?
_________________
Życie powinno być jak pogo
Nikt nikogo o nic nie pyta
Wszyscy dobrze się bawią
i sobie nawzajem pomagają
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
piotrusgit 

Wiek: 34
Posty: 16
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: przemyśl/kraków
Wysłany: 2009-01-06, 16:39    Odp: Niefirmowa harmoszka dla zielonego :)

Nambir napisał/a:
nie, nie ma, te z "pśtyczkiem" to są chromatyczne ?


tak. Ale chromatyczne i tak raczej maja 10 kanałów. A ma może dwa rzędy kanalików i takie wibrujące brzmienie?

Jeżeli tak to jest to harmonijka tremolo.

Jeżeli jest "zakrzywiona" to jest to oktawa wiedeńska

/ale równie dobrze może być do diatonik. Tylko 16 kanałowy :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-01-06, 22:34    Odp: Niefirmowa harmoszka dla zielonego :)

Nambir napisał/a:
Brat mi mówił żebym nie używać 3 pierwszych dziurek i trzech ostatnich i wtedy bedzie jak normalna


Nieprawda, masz prawdopodobnie tremolo Swana. Poszukaj tematu o harmonijkach tremolo na forum, jest taki i to chyba niejeden ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu