Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2008-12-31, 20:43    [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

Koncert Steve Baker & Dick Bird w "Węgliszku" w Bydgoszczy 08.01.09 o godzinie 19:00 :harp:


Więcej informacji na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury

http://www.mok.bydgoszcz.pl/index.php?cid=1045


Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-12-31, 21:34    Odp: [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

Bardzo polecam koncert tych Panów, mam ich nową płytę "King Kazoo" i naprawdę słucha się tego genialnie. Do tego atmosfera na koncertach Bakera (byłem na jednym, kiedy grał ze śp. Chrisem Jonesem) zapewnia wrażenia wręcz mistyczne!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-01-01, 15:51    Odp: [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

Wybieram się na ten koncert więc postaram się zdać relację :)
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
frycol 


Wiek: 32
Posty: 24
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2009-01-02, 16:16    Odp: [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

Ja będę napewno :)

A czemu na blues.media.pl jest data 9 stycznia? :

Cytat:
Serdecznie zapraszam na koncerty duetu Steve Baker & Dick Bird jakie odbędą się w toruńskim “Dworze Artusa” 8 stycznia 2009 r. oraz w bydgoskim “Węgliszku” 9 stycznia 2009.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-01-02, 17:06    Odp: [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

Na bank jest 8 stycznia. komuś się musiało coś pomylić. W ogóle to wyczytałem to w gazecie gdzie było "zapraszamy 8 stcznia o godz.W Węgliszku" w ogóle bez godziny :D Strona miejskiego Ośrodka Kultury jest wiarygodnym źródłem więc do zobaczenia na koncercie Frycol ;)
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-04, 21:53    Odp: [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

Witam.
9-01 jest koncert w Toruniu. Możliwe, że i ja będę na tym (tych?) koncertach.
Warto posłuchać takiego wirtuoza! :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-01-09, 00:46    Odp: [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

Obiecałem zdać relację z koncertu więc oto piszę :)

Atmosfera była naprawdę magiczna. Zarówno muzycy jak i publiczność czuli się niezwykle swobodnie. Dick Bird nie wachał się podejś do stolika i poprosić o papierosa a w przerwie rozmawiał o swojej gitarze z jednym osobnikiem z publiczności. Co do muzyki to nie ma słów które by mogły to opisać. 150% profesjonalizmu. Nie było nawet najmniejszego poślizgu w grze Steve'a Baker'a lub Dick'a Bird'a. Steve grał na zestawie harmonijek HOHNER Marine Band Deluxe oraz na zmianę to na mikrofonie wokalowy albo na mikrofonie z przesterem produkcji indywidualnej. Przypominał troszkę Blackedge'a z tym, że był cały chromowany. Największą atrakcją wieczoru był duet Steve Baker i Sławek Wierzcholski. Tak dobrze czytacie. Sławek również tam był i jak obaj weszli na jeden kanał to tynk się sypał. Grali po prostu niesamowicie :harp: Sławek używał HOHNER'a Maisterklasse które trzymał w kurtce w foliowym worku :D . Dodatkowo w przerwie można było zakupić najnowszą płytę "King Kazoo" i przy okazji zdobyć autografy czego oczywiście nie omieszkałem uczynić. Zdjęcie zamieszczam w poście. Co do zdjęć z koncertu to posiadam trzy ale niestety z telefonu komórkowego bo mój aparat niestety jest martwy. Jak uda mi się je wyciągnąć od taty (bo na jego telefonie były owe zdjęcia robione) między innymi zdjęcie Steve'a ze Sławkiem to zamieszczę je w tym poście.

Polecam naprawdę ten duet oraz ich najnowszą płytę "King Kazoo". Przypominam, że jeszcze jutro 09.01.09 można się udać na koncert w Toruniu.
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-01-09, 00:54    Odp: [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

No ja jutro w Toruniu tez bede (przepraszam za brak polskich znakow, ale klawiatura widac nie domaga). Kto jeszcze bedzie z tego szacownego grona? Warto by bylo sie znalezc i pogadac :) . A plytka znakomita, zgadzam sie :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-09, 21:47    Odp: [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

Nawet nie wiecie, jak Wam zazdroszczę !!! Miałem tam być, ale życie bywa brutalne.
Trojden, nie napisałeś jakiego mica używał Sławek? Jestem ciekawy, czy zdecydował się
zagrać na moim wyrobie, czy na Blasterze ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-01-10, 00:22    Odp: [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

Niestety Sławek grał na zmianę to na mikrofonie wokalowym lub na customie Steve'a. Pamiętajmy, że Sławek był tam tylko gościnnie i nie miał swojego sprzętu. A zapomniałem dodać, że artyści popijali sobie na zmianę wódkę albo piwko mówiąc do mikrofonów "na zdrowie" :D
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-01-10, 01:18    Odp: [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

W Toruniu w Steve'owej szklance było piwo, czasem kieliszek wina, Dick Bird też wkręcał, że ma wódkę, choć kieliszek widać było, że napełniony innym trunkiem (bo i kształt naczynia niewódczany). Niemniej aluzji do tego trunku szlachetnego sporo było, np. stwierdził, że bardzo lubi wyrażenie "Na zdrowie!". A tak jak Trojden mówi, Sławek korzystał na przemian z wokalówki i chromowanego bulleta Steve'a.

Poza tym, rozmawiałem ze Steve'm, on posłuchał nieco mojej gry (i pochwalił mnie o dziwo i zachęcał do dalszych szaleństw harmoszkowych :D ) i zauważyłem coś dziwnego w jego harmonijach. Grał na Marine Bandach Deluxe, ale ich korpus był znacznie jaśniejszy. Okazuje się, że to eksperymentalna linia z korpusem bambusowym, zaimpregnowanym przeciw pęcznieniu! Grał na zwykłej i bambusowej jedna po drugiej i nowa linia miała brzmienie zdecydowanie jaśniejsze (przy tych samych pozostałych elementach). W tym roku mają wejść one do normalnej sprzedaży, prawdopodobnie będzie można dostać także same bambusowe korpusy. To jest ciekawostka :D .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-10, 08:20    Odp: [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

Maciek, napisz coś o wrażeniach artystycznych.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-01-10, 11:27    Odp: [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

Właśnie tak też widziałem, że te korpusy są jakieś jaśniejsze, ale myślałem, że to po prostu inny rodzaj lakieru stosowany w Deluxach. Poza tym to mnie brakowało odwagi aby zagadać do Steve'a :D A w Bydgoszczy kieliszki od wódki były zaokrąglone "niewódczane" jak określił Maciek, ale wódka była w nich na bank bo na jeden łyk nie połknęli tego bo za mocne :D
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-01-10, 18:44    Odp: [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

A wrazenia artystyczne, jak to przy takich muzykach. Steve'owa harmonijka bardzo melodyjna, ale i mnostwo uczucia przez nia sie przelewalo. No i oczywiscie piekne brzmienie, instrument nie tle gral, co mowil. Piekne laczenie prostoty i wyszukanych wraz oraz powalajaca wrecz gra dynamika. Raz slychac ledwo, ledwo, by po chwili zaryczec niczym lew. Cos pieknego!

A teraz o Panu Birdzie. Przyznam od razu, ze bardziej podobal mi sie koncert Steve'a z Chrisem Jonesem. On mial w gitarze duzo wiecej drive'u i atak ktory kruszyl mury. Dick Bird gral inaczej, delikatniej, bardziej pod "plum-plum" :) . Panowie grali inna muzyke niz zapamietalem z tamtego koncertu i styl oraz bieglosc sp. Chrisa odpowiadala mi bardziej, chociaz nie moge powiedziec, ze po koncercie bylem niezadowolony. Do tego muzycy lapali swietny kontakt z publicznoscia, snuli opowiesci, zartowali, wiec atmosfera byla bardzo sympatyczna.
Ostatnio zmieniony przez Maciekdraheim 2009-01-10, 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-01-10, 20:12    Odp: [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

Maciek przypomniałeś mi istotną rzecz. Mowa była w "Węgliszku" o Chris'ie Johnse. Tegoroczny festiwal Harmonica Bridge ma być dedykowany pamięci tego muzyka. Kierownik klubu mówił, że niestety rak spowodował śmierć artysty i chcą festiwal dedykować na jego cześć i zamierzają zaprosić na niego Steve'a Baker'a. Może przy odrobinie szczęścia będzie prowadził warsztaty :) Festiwal odbywa się zazwyczaj w okolicach sierpnia każdego roku między Bydgoszczą a Toruniem z końcowymi koncertami w Ostromecku. Jak się czegoś dowiem to zamieszczę informacje na forum. Ufam iż spotkam kogoś z forum na festiwalu :) służę pomoca jako przewodnik :D

P.S. Mnie też to się strasznie podobało jak grał cichutko a po chwili jak zadął to się cały klub trząsł :D Ale jednak mimo wszystko, wolę grę Sławka. Wymiatał niesamowicie. W jego grze jest szaleństwo, jakby przenosił się do młodzieńczych lat i niczym się nie przejmował. Tylko on i jego mały srebrzysty przyjaciel. W Grze Steve'a wyczułem raczej większy dystans. Jego gra jest bardziej wyrafinowana. Genialna technicznie ale jakby brakowało tego kopa. To moja osobista opinia więc nie każdy musi się z nią zgadzać :)
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-01-10, 22:46    Odp: [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

No i tu jest pies pogrzebany, bo mi zdecydowanie bardziej odpowiada gra Pana Bakera. Granie Sławkowe przechodzi często w takie popperowskie szaleństa, co mi nie za bardzo odpowiada. Z kolei Baker wie, kiedy nie grać, a to wg mnie najważniejsza cecha porządnego muzyka. A i przywalić z kopyta potrafi kiedy trzeba. Bo w muzyce chodzi o odpowiednie kontrasty. Sławka Wierzcholskiego podziwiam za umiejętności, których ja nigdy nie zdobęde, szybkość i dokładność gry, ale nie rusza mnie ta muzyka aż tak bardzo. U Steve'a też jest radość, ale i smutek, szaleństwo i umiar, doskonała technika, ale i granie proste. Coś pięknego.

Co do Chrisa zgodzę się. Rak płuc. Na tamtym toruńskim koncercie śpiewał "Thank you R.J. Reynolds for helping me look so cool" - ten pan z piosenki to właściciel (założyciel?) firmy tytoniowej, której produkty doprowadziły Chrisa Jonesa do takiego stanu. Nie wiedziałem, że tegoroczna edycja festiwalu będzie jemu poświęcona. Mam nadzieję się pojawić, jeżeli nie będzie to kolidowało z pracą w wakacje.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-01-11, 00:47    Odp: [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

Jak pisałem kwestia gustu :) Nie będę się spierał w tej kwestii ale zgodzę się z Tobą, że trzba wiedzieć kiedy nie grać. A festiwal jest zwykle pod koniec sierpnia. Jakbyś chciał się dowiedzieć więcej to tu jest oficjalna strona.

http://www.festiwal.mok.bydgoszcz.pl/index.htm
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-01-12, 21:58    Odp: [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

A tu moja mała pamiątka z koncertu Steve'a i Dicka:

_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-01-13, 19:10    Odp: [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

Czy to futerał od harmonijki? :) A z innej beczki to czy Steve wspominał coś, kiedy ewentualnie mogą wyjść na rynek Deluksiaki z tym bambusowym korpusem?
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-01-13, 21:18    Odp: [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

To futerał od Marine Band Deluxe, tylko przez lata używania napisy się wytarły. A Steve wspominał o tym roku, jednak dokładnie nie określił.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-01-16, 20:55    Odp: [Koncert] BYDGOSZCZ Steve Baker & Dick Bird

Na Youtubie jest jeden filmik z tymi Panami :) Oto link z koncertu w Hamburg'u:

http://pl.youtube.com/watch?v=XFs2L4NKxGE
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu