Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
tomes 

Posty: 12
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: kanzas
Wysłany: 2007-12-24, 23:10    [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

Witam dzisiaj na gwiazdke dostalem harmonijke Hohnera Big valley. Z tego co czytalem to wiekszosc osob gra na harmonijkach 10 kanałowych. Ta akurat ma ich 12 ( 48 stroikow). Nie mam pojecia jak sie do niej zabrac, rozklad dzwiekow jest taki:
|E|(G)|G|(H)|C|(D)|E|(F)|G|(A)|C|(H)|E|(D)|G|(F)|C|(A)|E|(H)|G|(D)|C|(F)|
Chcialbym sie nauczyc grania z tabow dla harmonijek 10 kanalowych ( slyszalem ze mozna), wiec moje pytanie brzmi jak je przelozyc na moja harmonijke. Skoro mam 12 kanalow to przy graniu pomijam ktores kanaly czy co?
Podkreslam, ze jestem laikiem jezeli chodzi o gre na harmonijce.
Przy okazji spytam, czy ten model harmonijki jest dobry dla poczatkujacego?
Pozdrawiam i wesolych swiat.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2007-12-25, 09:57    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

To harmonijka tremolo ,ma 24 kanały 48 stroików. Gra się na niej łatwiej niż na 10 kanałowej ,bo masz gotowe dźwięki ,nie musisz robić pociągów.Jak nie znasz melodii ,to ciężko zagrać z tabów 10 kanałowych , chyba że dowiesz sie i wyczujesz , tę część harmonijki . Ja gram na podobnej ,ale tylko ze słuchu.Na początku spróbuj zatykać językiem dolne kanały i naucz się uzyskiwać dźwięki z poszczególnych kanałów czyste ,nie tremolo, a potem samo poleci.Powodzenia!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
tomes 

Posty: 12
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: kanzas
Wysłany: 2007-12-25, 11:54    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

Dzieki, sproboje jak mowisz.
Czy da rade na mojej harmonijce zagrac cos takiego?: http://blues.net.pl/harmonijka/sounds/zagr1.mp3
(2) (3) 4 (4) 4 (3) (2)
Probowalem to zagrac na rozne sposoby ( z zatykaniem dolnych kanalow i bez), ale wydaje zupelnie inne dzwieki. Czy w ogole da sie na niej zagrac jakies bluesowe kawalki?
Jezeli w tabach mam podany podciag, to jak go uzyc na swojej harmonijce? Wspomniales, ze na niej sa gotowe dzwieki, czy zeby go wykorzystac nie musze wtedy zatykac jezykiem dolnego otworu?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2007-12-25, 14:02    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

Fachowcem to ja nie jestem - pogrywam sobie dopiero 2 miesiące ,ale spróbuję . Na twojej musi to być tak 7(8)9(9)9(8)7. Żeby wydobyć taki czysty dźwięk ,musisz zatykać językiem dolny kanał.Jak polecisz po dwóch ,będziesz miał tremolo. Do bleusa jednak lepsza jest 10cio kanałowa, ale nie zrażaj się ,ta też daje wiele przyjemności.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
tomes 

Posty: 12
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: kanzas
Wysłany: 2007-12-25, 14:56    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

Tak szybko sie nie zrażę :] Chyba wykumalem jak przerobic taby do mojej harmonijki. Sciagnalem program Bendometer i z jego pomoca przepisalem taby tak aby pasowaly do mojej harmonijki. Mam mikrofon wiec grajac kazdy kanal sprawdzalem ktory z tych 10 wirtualnych sie zaswieci. Do tabow wyzej podanych wyszlo mi cos takiego: 4 (6) 5 (7) 5 (6) 4. Teraz musze sie tego nauczyc zeby moc porownac.


EDIT:

rozkminilem swoja harmoszke z pomoca szwagierki

jakby ktos potrzebowal;

10 kanalowa || big valley
______________________
1 || 3
2 || 4
3 || 5
4 || 6
5 || 7
6 || 8
7 || 9
8 || 10
9 || 11
10 || 12
__________________
(1) || (3)
(2) || (4)
(3) || (5)(6) / 5- H 6- A
(4) || (7)
(5) || (8)
(6) || (9)
(7) || (10)
(8) || (11)
(9) || (12)
(10) || (brak)

zeby nie przepisywac recznie to napisalem program, ktory ulatwi konwertowanie: http://www.boty.yoyo.pl/konwerter.exe

no nic teraz musze sie wziac do nauki, bo na razie mam problemy z trafianiem w otwory i uzyskaniem odpowiednich dzwiekow;f
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
bern
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2007-12-27, 15:08    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

A jak tego używać?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
tomes 

Posty: 12
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: kanzas
Wysłany: 2008-01-01, 20:13    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

wpisujesz pierw liczbe tabow ile chcesz przerobic, np.5 potem je podajesz np. 4 -3 7 8 -1 ( - to wdech) i enter:P program przerobi ci te taby z 10 kanalowej na big valley.
_________________
big valley umarl :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-01, 21:30    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

ilość tabów to ilość dźwięków?
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-01-01, 22:37    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

Czegoś tu nie rozumie ,Ty masz harmonijkę big valley 12 kanałową i ma 48 stoików?
Czyli na jeden kanal po 2 stroiki ?

[ Dodano: 2008-01-01, 23:06 ]
Harmonijka Ocean star ma takie dźwięki i big valley powinna mieć te same ,bo według hohnera ma takie same płytki stroikowe. Sprawdzałem na Tunerze.

A(E)D(G)F(B)A(C)D(E)F(G)A(B)D(C)F(E)A(G)D(B)F(C)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
tomes 

Posty: 12
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: kanzas
Wysłany: 2008-01-02, 21:47    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

Tak ilosc tabow to ilosc dzwiekow ;]

Co do mojej harmoszki to jest tak jak podalem w 1 poscie:

|E|(G)|G|(H)|C|(D)|E|(F)|G|(A)|C|(H)|E|(D)|G|(F)|C|(A)|E|(H)|G|(D)|C|(F)|

tak jest napisane na tej karteczce ktora dodali w zestawie. Do tego sprawdzalem wszystkie dzwieki ze szwagierka ktora konczyla szkole muzyczna i jest dzwiekowcem.
_________________
big valley umarl :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-01-03, 11:01    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

Jak dźwięki rzeczywiste są faktycznie takie jak na karteczce ,to trafiłeś na wyjątkowy egzemplarz ,bo na moich ,na żadnej się nie zgadzają , albo tuner jest zj..ny. Dlatego gram na czuja. Pzdr JK.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2008-01-03, 15:45    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

aeroarte napisał/a:
Jak dźwięki rzeczywiste są faktycznie takie jak na karteczce ,to trafiłeś na wyjątkowy egzemplarz ,bo na moich ,na żadnej się nie zgadzają , albo tuner jest zj..ny. Dlatego gram na czuja. Pzdr JK.

Jeśli mówisz o Ocean Starze - to masz z... tuner :D (mam Ocean Stara i dzwięki się zgadzają)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kawus 

Wiek: 29
Posty: 11
Skąd: Jeziorany k olsztyna
Wysłany: 2008-11-03, 22:18    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

Coś mi nie pasuje mam harmoszkę hohner ocean star i na ulotce idzie tak
na górze:
G(D)C(F)E(A)G(H)C(D)E(F)G(A)C(H)E(D)G(F)C(A)E(H)
na dole to samo. nie chce wyjść na ułoma ale o co w tym dokładnie chodzi wiem, że to nuty w zapisie literowym. :sad: :/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MarioKot 

Posty: 2
Skąd: kraków
Wysłany: 2008-12-28, 16:52    Hohner Big Valley

Witam ...
Pisze do was bo mam problem ... Dosłałem harmonijkę Hohner Big Valley(ma ona 24 kanałów, 48 stroików). Zacząłem uczyć się prostych melodii z tab na harmonijki diatoniczne... ale jak już nauczyłem się tego "wlazł kotek na płotek" i ich prostych piosenek... zacząłem szukać czegoś trudniejszego... i spotkałem się z pociągami i Overbending itd. Czy da się to zrobić na harmonijce tremolo... może można to jakoś zastąpić. Bardo proszę o wasze rady co do nauki na harmonijce?? Jeśli macie jakieś materiały do nauki na tej harmonijce mogliście tu zamieścić bo w necie jest bardzo mało <a może znacie jakieś książki >

z góry dziękuje i pozdrawiam

ps. jeszcze pytanie...da się na niej grac blusa?? i co myślicie o tej harmonijce??

Przeniosłem post do już istniejącego tematu. Wyżej powinieneś znaleźć odpowiedzi na przynajmniej niektóre z Twoich pytań. Jeżeli jeszcze coś jest niejasne - pytaj śmiało! Pozdrawiam, kamilteau.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-12-28, 17:08    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

Na harmonijce tremolo można robić podciągi, tylko że są trudniejsze niż w zwykłym diatoniku bo wymagaja specyficznego układu ust (musisz się nauczyć łapać dwa kanały w poziomie). Overbendingu na tremolo wykonywać nie trzeba gdyż zwykły bending daje tu większe możliwości niż na diatoniku (możesz grać jakby między kanałami 10 kanałówki) i można uzyskać nim całą skalę chromatyczną. Jeśli chodzi o materiały do nauki to znam te dwie strony:

http://coast2coastmusic.c...eed/index.shtml

http://www.patmissin.com/ffaq/q16.html

Z czego ta druga dotyczy właśnie podciągów.

Co do ostatniego pytania: na tremolo można jak najbardziej grac bluesa, ale proponuję jednak zacząć od typowej 10 kanałowej i dopiero później urozmaicić swoją grę harmonijką dwurzędową (oprócz tremolo są też oktawowe, też gra się super).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MarioKot 

Posty: 2
Skąd: kraków
Wysłany: 2008-12-28, 17:35    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

A bending wykonuje się tak samo ja na diatoniku?? a jest jakiś sposób łapania tych 2 kanałów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-12-28, 17:39    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

Zamiast łapać 4 dziurki na raz, musisz złapać dwie sąsiednie w dolnym, lub dwie w górnym rzędzie. A bending jak to bending, gardziel w dół i powinno coś się zmienić :) . Sposób na łapanie kanałów prosty. Ćwiczyć i ćwiczyć!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-12-28, 17:41    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

Ułożenie języka i wnętrza jamy ustnej jest takie same, inny jest układ warg. Musisz tak je ułożyć żeby mieć dźwięk i na wdechu i na wydechu (muszą się one różnić co najmniej o 2 półtony), ale stroiki powinny grać pojedyńczo, nie parami jak przy normalnej grze (dźwięk nie powinien wibrować).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jacoharp 

Wiek: 33
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-12-28, 23:58    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

www.bluesharp.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-01-06, 14:59    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

a ja mam na ta stronke darmowe konto hehe :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karmelek

Posty: 2
Wysłany: 2009-01-26, 13:21    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

witam. mój problem wygląda tak, że w ogóle jestem amatorem jeżeli chodzi o muzykę i harmonijki ustne. postanowiłem więc to zmienić. otrzymałem w prezencie Hohnera Big Valley i nie wiem kompletnie jak się do tego zabrać. szukałem w internecie i wszystkie nauki i kursy są dla harmonijek 10 kanałowych. pomóżcie, bo bardzo chce cię nauczyć grać ale nie wiem kompletnie jak się do tego zabrać
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-01-26, 14:56    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

Materiałów do nauki na tremolo po prostu brakuje, możesz się trochę dowiedzieć z tych dwóch stron które podałem pare postów wyżej, ale ogólnie musisz dochodzić do wielu rzeczy samodzielnie. Najogólniej na tremolo jednemu kanałowi 10kanałówki odpowiadają 4, dwa wzdłuż i dwa na wyskość (ułożone w kwadrat), a jeśli nie chcesz efektu tremolo to dwa kolejne jednego rzędu, najwygodniej dolnego. Co drugi kanał jest na wydech, co drugi na wdech, mozesz albo lapac 1 i 2, 3 i 4, 5 i 6, 7 i 8 itd, albo 2 i 3, 4 i 5, 6 i 7, 8 i 9, wtedy jestes jakby miedzy kanałami bluesowki, tzn. masz np. wydech od 2 ale wdech od 1. Możesz sie nauczyć na tym grać (chociaż w późniejszym okresie przydałby Ci się jakiś lepszej klasy tremolak), ale prościej będzie zaczac od dziesięciokanałówki.
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
bern
karmelek

Posty: 2
Wysłany: 2009-02-06, 19:20    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

no właśnie chyba zakupie sobie na początek dziesięciokanałówkę bo jest ciężko. coś tam jakies melodyjki tworzę z głowy ale wiadomo jak to jest jak się robi ze słuchu i głowy ;) dzięki za rady
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sylvan 

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-04-13, 22:24    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

hmm a jak grać akordowo na tej harmonijce? powiedzmy ,że chciałbym pograc na niej podkład dla diatonika w 12 taktowym bluesie, np. tonacja G (harmonijka w tonacji C) i za gram na niej akordy G C D? jesli tak to na jakich kanalach i jak wogole :P P chcialbym z kumplem po jammować który ma diatonika ale narazie na tym tremolo xD wogole sie nie znam a chciałbym mu na niej zaakompaniować :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-04-13, 23:48    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

O akompaniamencie na tremolo raczej zapomnij. Kanały nie są tam zestrojone do gry akordowej, poza tym jakiekolwiek akordy brzmią na tremolach dość dziwnie (trochę jak rozstrojony akordeon). Jeżeli już chcecie grać we dwóch na tremolo i diatoniku, to niech diatonik robi podkład. Ostatecznie pozostaje jeszcze granie czegoś na kształt pochodów basowych... :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sylvan 

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-04-13, 23:54    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

pochodów basowych? czyli o co ci biega?:P

No ok ale to hmm da się jakoś fajnie na takiej tremolo grać bluesa? Bo na necie jest tego mało w ogóle trudno znaleźć cokolwiek bluesowe grane na tremolo, wiem ,że bluesa to głównie na diatonikach no ale na tremolo w końcu tez idzie. Bo wiem ,że to takie na siłe czynienie z tremolo harmonijki do bluesa ;p ale intryguje mnie :D ten rodzaj harmonijki i zastanawiam sie wlasnie nad kupnem tego big valleya.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-04-14, 08:50    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

Pochody basowe, czyli zamiast akordów robisz podkład pojedynczymi dźwiękami (robisz za "gitarę basową", tylko z oczywistych powodów grasz wyższe dźwięki :P ) Ogólnie, żeby zagrać bluesa na tremolo powinno się umieć robić na nim podciągi, bez nich bowiem nie da się wydobyć charakterystycznych dla bluesa dźwięków (patrz: skala bluesowa).
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sylvan 

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-07-28, 20:22    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

Tomes napisales blednie ten program analizujac to wszystko bo w koncu sam mam big valleya chce sie na nim nauczyc grac.

Prosty Kontrprzyklad ze program jest zly
wpisujac -2 wdech na diatoniku na 2kanale
pisze ze na big valley'u powinnismy zrobic wdech na 4 kanale a to ewidentnie sie nie zgadza poniewaz : wdech na 2 kanale na diatoniku to dzwiek G a wdech na 4 kanale big valleya to dzwiek F

Program zgadza sie jesli chodzi o wydechy, ale jesli o wdechy to jest w nim blad.
I probouje sam to rozgryz by moc grac z tabow na diatonika ale hmm patrzac na dzwieku w obu harmonijkach
wydech(diatonik) |||||| C E G C E G C E G C (pionowe kreski zamiast spacji uzyte)
wydech(big valley) E G C E G C E G C E G C
wyglada to tak jakby pierwsze dwa kanaly big valleya bo nizsze kanaly niz na diatoniku, a 3 kanal big valleya odpowiada pierwszemu kanalowi diatonika.
Natomiast problem mi powstaje przy wdechu
wdech(diatonik) D G H D F A H D F A
wdech(big valley) G H D F A H D F A H D F
teraz sprawa wyglada tak jakby 2 kanal diatonika to pierwszy kanal big valleya, i ze nie da sie osiagnac dzwieku z 1 kanalu diatonika, natomiast big valley na kanale 10, 11 i 12 ma wyzsze dzwieku niz na diatoniku (tak jakby 11, 12,13 kanal diatonika byl dorobiony)
I wydaje mi sie to bezsensu bo skoro to jest parami to chyba tak nie moze byc co nie?;/
Na sluch porownywalem to by sie zgadzalo ze z wydechami ze pierwsze dwa kanaly big valleya sa obnizone ale moj sluch czesto zawodzi ;/
Sam juz nie wiem teraz jak wziasc sie za nauke jakis piosenek na tym tremolaku ;/

Pulatom czytalem twoj temat o tremolakach i wlasnie wszystko by bylo pieknie gdyby big valley (bo to jedyny tremolak ktory mam) mial stroj wg richtera a on ma po 24 kanaly w obu rzedach i dzwieki nie sa dokladnie tak jak na diatoniku i tu tkwi moj problem ;/)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-07-29, 07:33    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

[b]Sylvan[/b], w Twoim BV strój jest taki sam jak w bluesówce z tym że brakuje kanału 1 czyli najniższego C na wydechu i najniższego D na wdechu (często się to zdarza w wielu modelach). Po prostu łap pierwszy kanał tak jakby to był 2 w bluesówce, drugi jak 3, trzeci jak 4 itd. 1 niestety nie masz w tym Hohnerze.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sylvan 

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-07-29, 11:33    Odp: [Pytanie] Hohner Big valley - dobra dla początkującego? Jak grać?

aa no teraz to widze w sumie moglem sie domyslic ale juz trudno ;p
ale fakt faktem ze Tomas musi poprawic swoj konwerter bo tam jest ze 2 kanal w bluesowce to 4 w big valley itd. (poprostu +2 do kanalu) a powinno byc 2 kanal na bluesowce to 1 na big valley (czyli -1)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu