Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
staszydlaw 

Posty: 8
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2008-12-26, 18:50    [Problem] Marine Band - coś brzęczy na pierwszym kanale na wdechu

dostałem marinke deluxe w tonacji c. na pierwszym kanale, głównie na wdechu słyszę brzęczenie w środku. wiecie co to może być? jak to naprawić?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-12-26, 19:46    Odp: [Problem] Marine Band - coś brzęczy na pierwszym kanale na wdechu

A przy jakim zadęciu występuje ten problem? Bo jeśli przy silnym to stroik (zwłaszcza na wdechu) może po prostu uderzać o pokrywy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
staszydlaw 

Posty: 8
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2008-12-26, 19:49    Odp: [Problem] Marine Band - coś brzęczy na pierwszym kanale na wdechu

przy zdecydowanym, ale bez przesady. jak zrobić, aby stroik nie uderzał o blachę?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-12-26, 19:53    Odp: [Problem] Marine Band - coś brzęczy na pierwszym kanale na wdechu

Prawdopodobnie masz źle wycentrowany stroik... Czyli nie jest on zamontowany na środku tej "wnęki" na stroik, tylko minimalnie przekrzywiony na bok i zachacza troche... Da sie to naprawić, ale myśle ze wymaga to doświadczenia i wprawy, raczej nie polecałbym robić tego samemu :]
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-12-26, 20:11    Odp: [Problem] Marine Band - coś brzęczy na pierwszym kanale na wdechu

Bez rozkręcenia instrumentu nie da się tego sprawdzić. Już po zdjęciu pokryw powinno być widać, co dolega stroikowi :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-12-27, 15:06    Odp: [Problem] Marine Band - coś brzęczy na pierwszym kanale na wdechu

kamilteau napisał/a:
Bez rozkręcenia instrumentu nie da się tego sprawdzić. Już po zdjęciu pokryw powinno być widać, co dolega stroikowi :harp:


Niekoniecznie.. jeśli stroik jest źle wycentrowany, to roznica moze byc niezauważalna gołym okiem.. Tak bylo u mnie :]
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-12-27, 15:17    Odp: [Problem] Marine Band - coś brzęczy na pierwszym kanale na wdechu

Dlatego napisałem "powinno być", a nie "będzie" :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-12-27, 15:46    Odp: [Problem] Marine Band - coś brzęczy na pierwszym kanale na wdechu

Zeby zobaczyć czy to rzeczywiście wina źle wycentrowanego stroika to trzeba zdjąć płytki stroikowe i popatrzeć na stroik pod światło, z obu stron powinna być taka sama szczelina między stroikiem a płytką. Jak jest krzywo to trzeba stroik ustawić. Ja to robię tak że łapię kombinerkami za tę poszerzoną część stroika (tam gdzie jest nit) i delikatnie ją obracam. Wymaga to dużego wyczucia bo trzeba obrócić o ułamek stopnia, ale jest do zrobienia. Można też próbować z naciskaniem na bok stroika (ale bliżej nitu) jakimś małym narzędziem, np. zapałką tylko trzeba ją trzymać zawsze równolegle do powierzchni płytki stroikowej żeby stroika nie pogiąć.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-12-27, 15:56    Odp: [Problem] Marine Band - coś brzęczy na pierwszym kanale na wdechu

OK, niedługo będę miał okazję obejrzeć "pacjenta" i zobaczymy, co mu dolega ;) Bo na razie tylko gdybamy ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-12-27, 21:07    Odp: [Problem] Marine Band - coś brzęczy na pierwszym kanale na wdechu

Podane w pierwszym poście objawy pasują jak ulał do uderzania stroika o pokrywę podczas grania. "Wada" ta występuje prawie zawsze na wdechu. Mam to na Silver Starze w C, który ma dosyć płaskie pokrywy, ale na Marynce Dx trochę mnie to dziwi, gdyż blachy tam są dosyć mocno wysklepione. Wg mnie można to rozwiązać w jeden sposób. Pracować nad techniką gry :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu