Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
szczypek45 


Wiek: 30
Posty: 8
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2008-12-22, 20:20    [Książka] "Sekrety Harmonijki" czy "Harmonijka i blues"

Mam zamiar nauczyć się grac na harmonijce, ale nie wiem jaka książkę kupić. Ktora z wymienionych w temacie będzie lepsza do nauki od samego początku?A może polecacie jakieś inne samouczki?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
suchi 


Wiek: 33
Posty: 151
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-22, 20:49    Odp: [Książka] "Sekrety Harmonijki" czy "Harmonijka i blues"

"Harmonijka i blues" jesli o tą ci chodzi to jest dobra do nauki od zera.
"Sekrety harmonijki " są dla bardziej zaawansowanych.
_________________
"Blues to muzyka w której większe emocje grają uczucia niż kalkulacje"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szczypek45 


Wiek: 30
Posty: 8
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2008-12-22, 20:53    Odp: [Książka] "Sekrety Harmonijki" czy "Harmonijka i blues"

Wielkie dzięki, na pewno skorzystam.
A jaka harmonijka na początek?
Bo nie mam o tym pojęcia, a nie chce kupić byle czego.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-12-22, 20:58    Odp: [Książka] "Sekrety Harmonijki" czy "Harmonijka i blues"

suchi napisał/a:
"Harmonijka i blues" jesli o tą ci chodzi to jest dobra do nauki od zera.
"Sekrety harmonijki " są dla bardziej zaawansowanych.


Mam pierwszą z tych książek i na początek wydaje mi się całkiem fajna. Druga część jest niby dla bardziej zaawansowanych, ale jak ją przeglądałem, to w środku było też chyba wszystko to co w "Harmonijce i bluesie", więc nie wiem czy nie lepszym pomysłem jest od razu zakup "Sekretów". Tam dojrzałem więcej wskazówek o sprzęcie, graniu w zespole, jamach i innych takich. Na początku zaś o budowie harmonijki (jak w części pierwszej), podstawowe techniki, zagrywki, etc.

Co do harmonijki na początek. Przeczytaj dział "SPRZĘT". Tam jest wszyyystko opisane.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
suchi 


Wiek: 33
Posty: 151
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-22, 22:29    Odp: [Książka] "Sekrety Harmonijki" czy "Harmonijka i blues"

Ale w "harmonijka i blues" granie w drugiej pozycji jest opisane krok po kroku a z Sekretów zbyt wiele sie nie dowie, chyba że o pozycji trzeciej, po za tym w "h i b" są przykłady podciągów itp.
_________________
"Blues to muzyka w której większe emocje grają uczucia niż kalkulacje"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-01-04, 21:35    Odp: [Książka] "Sekrety Harmonijki" czy "Harmonijka i blues"

Cytat:
Druga część jest niby dla bardziej zaawansowanych, ale jak ją przeglądałem, to w środku było też chyba wszystko to co w "Harmonijce i bluesie",


Jest tak jak mówisz Maciek, ale książka "Sekrety Harmonijki" jest bardziej rozbudowana. Ponad to zawiera zapis nutowy, który na początku może zrażać. W "Harmonijka i Blues" są prostrze zagrywki i jest zdecydowanie lepsza dla początkujących. Masz nagrane jak powinny brzmieć podciągi i wszystko od podstaw jest ładnie opisane i nagrane. w Tej drugiej na nagraniu masz same podkłady i solówki.
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu