Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Raf7 

Wiek: 47
Posty: 4
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-06-27, 21:09    [The Hohner Band] Czy warto od tego zaczynać?

Witam wszystkich.
Jakoś tak mnie naszło dzisiaj co by spróbować swoich sił z harmonijką. Jako, że ostała mi się po dziadku harmonijka to pomyślałem, że spróbuję. Głuchy raczej nie jestem - w podstawówce prawie wszystko potrafiłem zagrać ze słuchu na flecie :-D .
Tak więc moje pytanie brzmi , czy na tej harmonijce da się coś jeszcze pograć ( ma chyba ponad 80 lat) i czy w ogóle nadaje się dla początkujących. Bo z tego co wyczytałem to jej typ to oktawa wiedeńska i nadaje się głównie do polek i kolęd - a to to raczej nie w pierwszej kolejności bym chciał się nauczyć grać.

Z góry dziękuje za każdą opinię
_________________
Pozdrawiam serdecznie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-27, 21:16    Odp: [The Hohner Band] Czy warto od tego zaczynać?

Cóż sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Możesz spróbować swoich sił na harmonijce wiedeńskiej, ale z tego co się orientuję, to raczej mało kto z obecnych na tym forum podpowie Ci jak na tym grać. Ale ja życzę powodzenia, bo może coś uda Ci się zagrać mimo wszystko.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Raf7 

Wiek: 47
Posty: 4
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-06-27, 21:20    Odp: [The Hohner Band] Czy warto od tego zaczynać?

Cytat:
Cóż sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Możesz spróbować swoich sił na harmonijce wiedeńskiej, ale z tego co się orientuję, to raczej mało kto z obecnych na tym forum podpowie Ci jak na tym grać. Ale ja życzę powodzenia, bo może coś uda Ci się zagrać mimo wszystko.


No toś mnie pocieszył - generalnie zabrzmiało to jak "weź chłopie kup se normalną harmonijkę, bo na tym to się grać nie da" ;-)

I w takim razie proszę o info co warto kupić na początek, bo chyba załapałem "bakcyla" i nie odpuszczę.
_________________
Pozdrawiam serdecznie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Woytaker 

Wiek: 30
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-06-27, 21:33    Odp: [The Hohner Band] Czy warto od tego zaczynać?

Oktawa jest świetna, ale daje specyficzny dźwięk. Ja bym chętnie grał na oktawie, ale studzi mnie zaporowa (w większości przypadków) cena.

Niemniej jednak zwykły harp jest bardziej uniwersalny.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Raf7 

Wiek: 47
Posty: 4
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-06-27, 21:47    Odp: [The Hohner Band] Czy warto od tego zaczynać?

Woytaker napisał/a:
ale studzi mnie zaporowa (w większości przypadków) cena.


To one takie drogie są ??
Ta moja to chyba już bardziej wartość muzealną posiada :-P
_________________
Pozdrawiam serdecznie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Woytaker 

Wiek: 30
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-06-27, 21:54    Odp: [The Hohner Band] Czy warto od tego zaczynać?

http://www.musik-produkti...7/sid/!x60plplc

w porównaniu do zwykłych to trochę kosztują. Zależy jaki model.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Raf7 

Wiek: 47
Posty: 4
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-06-27, 22:13    Odp: [The Hohner Band] Czy warto od tego zaczynać?

Woytaker napisał/a:
w porównaniu do zwykłych to trochę kosztują.


No fakt - tanie to nie są.
_________________
Pozdrawiam serdecznie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-27, 22:17    Odp: [The Hohner Band] Czy warto od tego zaczynać?

Bynajmniej nie twierdzę, że granie na oktawie jest bez sensu, ale twierdzę, że tutaj nie będzie raczej osoby, która Ci pomoże.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Durek 


Posty: 38
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2007-06-28, 07:29    Odp: [The Hohner Band] Czy warto od tego zaczynać?

może na początek kup sobie jakiegoś silverstara, a tą harmoszke sobie zostaw, zawsze się będziesz mógł pobawić:P Zależy co chcesz grać jak blues'a to wiadomo co kupuj , a jak ww. kolędy/polki to ta Ci wystarczy xD
_________________
Cześć Gość!

http://images26.fotosik.pl/59/500f02122c8d46b7.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-06-28, 10:14    Odp: [The Hohner Band] Czy warto od tego zaczynać?

Na oktawie możesz próbować grać ze zwykłych tabów. WW. harmonijka bardzo fajnie brzmi w połączeni9u ze zwykła harmoszką. Ma ona niski dźwięk dlatego nie raz trzeba sobie taby trochę "podwyższyć". Proponu7ję żebyś sobie ściągnął z neta taką skalę harmonijkową w której kanał jest zapisany i odpowiada nucie na pięciolinii. Życzę powodzenia.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-06-28, 13:57    Odp: [The Hohner Band] Czy warto od tego zaczynać?

Co do szukania harmonijki diatonicznej, to proszę poszukaj na forum, zanim zaczniesz pytać. Na prawdę dużo tego było. Poczytaj opinie na temat poszczególnych harmonijek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Adam94 

Wiek: 29
Posty: 2
Skąd: Susz
Wysłany: 2008-06-09, 09:12    Odp: [The Hohner Band] Czy warto od tego zaczynać?

wiedeńskie w rodzaju parot są kiepskie a hohnery echo kosztują powyżej 120 zł. sam mam echo 32 ale tremolo. :hah:
_________________
..."Żyjmy tak jakby jutra miało nie być"...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
czeko95 

Wiek: 28
Posty: 4
Skąd: wielkie walichnowy
Wysłany: 2008-12-13, 09:54    mam charmonijkę

mam harmonijke i nie wiem jak na niej grać?
harmonijka jest oktawowa i ma dwie tonacji c/g
na jakiej tonacji lepiej grać?
pomóżcie błagam. :medit:
harmonijka to echo harp
_________________
I like miusic
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-12-13, 11:23    Odp: [The Hohner Band] Czy warto od tego zaczynać?

Harmonijka którą masz to harmonijka typu tremolo, majaca po dwa stroiki na dźwięk. Można nauczyć się na tym grać, tylko że ciężko z materiałami do nauki. Proponuję Ci nabyć diatonika i na nim wyćwiczyć granie, a do tremola wrócić później żeby trochę urozmaicić swoje brzmienie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
czeko95 

Wiek: 28
Posty: 4
Skąd: wielkie walichnowy
Wysłany: 2008-12-13, 11:43    Odp: [The Hohner Band] Czy warto od tego zaczynać?

dzięki za pomoc
:D

[ Dodano: 2008-12-13, 10:47 ]
czy ktoś by mi mugł doradzić jaką kupić harmonijkę???? :harp:

Poprawiłem błędy, w szczególności "charmonijkę". kamilteau
_________________
I like miusic
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-12-13, 12:00    Odp: [The Hohner Band] Czy warto od tego zaczynać?

Na początek polecam któryś z tych modeli: Hering Free Blues, Hohner Big River Harp, Hohner Blues Harp, Hohner Special 20. Opinie nt. każdej z nich znajdziesz w dziale "Sprzęt".

Ps. błagam, pisz "harmonijka", a nie "charmonijka" :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
czeko95 

Wiek: 28
Posty: 4
Skąd: wielkie walichnowy
Wysłany: 2008-12-13, 13:36    Odp: [The Hohner Band] Czy warto od tego zaczynać?

dzęki jeszcze raz za polecenie mi harmonijek

[ Dodano: 2008-12-13, 16:59 ]
są tańsze model?
_________________
I like miusic
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-12-13, 18:04    Odp: [The Hohner Band] Czy warto od tego zaczynać?

Jest jeszcze Hohner Blues Band za około 20 zł i Silver Star za 25, ale to już bardzo kiepskie harpy, łatwo się na nich zniechęcić do gry na tym instrumencie. Naprawdę lepiej dołożyć te 10 zł do 25 za Silvera i kupić Heringa Free Blues, różnica w cenie niewielka, a jakościowo nie ma porównania.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
czeko95 

Wiek: 28
Posty: 4
Skąd: wielkie walichnowy
Wysłany: 2008-12-15, 00:07    Odp: [The Hohner Band] Czy warto od tego zaczynać?

jakie są dobre harmonijki suzuki?
:harp:

po świętach kupuje sobie harmonijke. :zzz:
_________________
I like miusic
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-12-15, 22:00    Odp: [The Hohner Band] Czy warto od tego zaczynać?

Informacje o dobrych harmonijkach Suzuki znajdują się w zakładce "SUZUKI" w dziale "SPRZĘT". W skrócie za nieduże pieniądze polecam HarpMastera, ale wszelkie dokładniejsze infromacje w odpowiednim dziale.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu