Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-12-05, 20:41    [Pytanie] Czy ta gitara wraz ze wzmacniaczem się do czegoś nadaje?

Dziś w dodatku do Gazety Pomorskiej była oferta marketu JYSK. Na ostatniej stronie gazetki reklamowej znalazłem to:



Co Szanowni Użytkownicy sądzą na temat tego sprzętu? Czy za 250zł w ogóle możliwe jest wykonanie zestawu składającego się z gitary elektrycznej, wzmacniacza, paska, kabla i kostki? To prawdziwy klon i drewno różane czy jakaś sklejka, tudzież inny paździerz? Zastanawia mnie to, bo jeżeli jednak na tym można grać, to może rozpocznę swoją przygodę z instrumentem strunowym :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-12-05, 21:24    Odp: [Pytanie] Czy ta gitara wraz ze wzmacniaczem się do czegoś nadaje?

Kupiłem dwie takie jakieś 3 miesiące temu, niestety wzmacniacz i kabel z ww. zestawu nadają się IMO do przetopienia na kostki, ale sama gitara jest całkiem całkiem. Nie jest to żadna sklejka - gryf z litego klonu, korpus z olchy (dość lekka) i podstrunnica z palisandru, progi w moich egzemplarzach były równiutko nabite, ogólnie całkiem wygodnie się na tym gra. Jak najbardziej polecam tę gitarę na początek, z tym że proponuję od razu po zakupie założyć jakieś normalne struny, np. D'Addario EXL011, bo te oryginalne są bardzo cieńkie i mają kiepski dźwięk.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-12-06, 13:59    Odp: [Pytanie] Czy ta gitara wraz ze wzmacniaczem się do czegoś nadaje?

Nie wiedziałem, że sprzedają giatary za 250 zł xD.. w dodatku wraz ze wzmakiem. Kosmos ;P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2008-12-06, 23:23    Odp: [Pytanie] Czy ta gitara wraz ze wzmacniaczem się do czegoś nadaje?

maciek boj sie Boga jak masz za duzo kasy to daj mi :) albo zrob jak ja czyli doloz drugie tyle i kup uzywke z lepszej polki mi np kumpel sprzedal za 5 baniek cudnego mayonesa KTM II i to przerabianego (inne pickupy i dodatkowo preamp)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2008-12-07, 00:09    Odp: [Pytanie] Czy ta gitara wraz ze wzmacniaczem się do czegoś nadaje?

Chainsaw mądrze mówi, w pełni się podpisuję. Daruj sobie te produkty gitaropodobne. Może Pulatom miał fuksa i trafił na egzemplarz, który się do czegoś nadaje (choć niełatwo mi w to uwierzyć), ale generalnie to one są tyle warte, co harmonijki "Huang" za 10,00 PLN.. Wszystkim harpiarzom radzisz kupować coś lepszego, niż SS, a sam myślisz o takim g...? Na dodatek z supermarketu handlującego artykułami wyposażenia domu???? Noż odrobinę konsekwencji!
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-12-07, 00:24    Odp: [Pytanie] Czy ta gitara wraz ze wzmacniaczem się do czegoś nadaje?

Broń Boże nie zamirzałem tego kupować. Po prosty zszokowała mnie ta oferta. Zdziwiłem się, że za 250zł można sprzedawać gitary z osprzętem! Ciekawiła mnie reakcja forumowiczów na ten sprzęt :) . Instrument, żeby umożliwił grajkowi odpowiednie zagranie powinien być porządny i tego stanowiska nie zmieniam.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-12-07, 00:33    Odp: [Pytanie] Czy ta gitara wraz ze wzmacniaczem się do czegoś nadaje?

Kiedyś kupiłem podobny zestaw za 569zł, czyli ponad 2 razy więcej. Gitara nie stroi, a wzmacniacza używam tylko dlatego, że nie stać mnie teraz na nic lepszego - od biedy ujdzie... Progi we wiośle nabite są "padaczkowato", ukruszył się gwint od wajchy. Jeżeli sięgnę jeszcze kiedyś po nią, to tylko dlatego, że mam na razie wybór między nią a V-kształtnym dziwactwem w kolorze moro należącym do mojego rodzonego brata :P Jeżeli ktoś jest jajcarzem - może taki zestaw za 250 kupić, ale do nauki nie polecam :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2008-12-07, 01:04    Odp: [Pytanie] Czy ta gitara wraz ze wzmacniaczem się do czegoś nadaje?

No Maciek, ulżyło mi, bo już myślałem, że Ci coś na mózg padło... Sorry, że nie wyczułem kpiny-prowokacji.

Maciekdraheim napisał/a:
Zdziwiłem się, że za 250zł można sprzedawać gitary z osprzętem!

Nie można. To nie są gitary, a produkty gitaropodobne. Tyle warte, co "produkty czekoladopodobne", które pamiętam jeszcze z czasów komuny. Pulatom niech da znać za rok, jak się te cudeńka mają. Stawiam dolary przeciw orzechom, że nie będzie miał dobrych informacji. Wiem co mówię: kiedyś, wiele lat temu, kupiłem akustyka - koreńską podróbkę Ibaneza. Stroiła idealnie, progi równiutkie, dobrze wyprofilowane, struny nisko nad progami, ale nie brzęczały, brzmienie miała ładne, no cudo! Ależ się cieszyłem. Po roku różnica pomiędzy flażoletem z XII progu, a przyciśniętą na nim struną wynosiła już prawie pół tonu, struny dziwnie się "podniosły", ale i tak zaczęły pobrzękiwać, gryf zwichrował się w obu płaszczyznach. A nie grałem na niej zbyt wiele, nie tragałem na ogniska, leżała zawsze w futerale i w odpowiednich warunkach; nie w piwnicy, nie przy kaloryferze. Leży u mnie do dziś, ale wiele pożytku z niej nie ma. Tyle, że już ją bez obawy zabieram na imprezę plenerową typu grill, bo i tak już jej nic nie zaszkodzi!

Ludzie, to są tanie dziadostwa dla naiwnych, którzy myślą, że można coś kupić za 1/10 wartości. Same pickupy normalnie kosztują więcej, więc o czym my mówimy...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2008-12-08, 20:16    Odp: [Pytanie] Czy ta gitara wraz ze wzmacniaczem się do czegoś nadaje?

Produkt gitaropodobny.. dobre określenie ;' d na takim czymś nie da się w ogóle rozpocząć nauki.
Porównując, harmonijka ss hohnera spełnia podstawowe wymagania.. stroi ;' d (przynajmniej do jakiegoś czasu), a ta gitara pewnie nie stroiła by, krzywy gryf miała, niewymiarowy.
Jak to zwykle w gitarach za.. 250 zł z piecem ;' d.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MatyNT 


Wiek: 114
Posty: 14
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: 2009-01-17, 21:38    Odp: [Pytanie] Czy ta gitara wraz ze wzmacniaczem się do czegoś nadaje?

a tą się opłaca kupować :D , bo kiedyś z wujem graliśmy harpy i gitara i było całkiem, całkiem :) [color=#0076ff][KLIK][/color]
Wybrałem najtańszą, bo raczej ją kupię a i tak oczywiście na harpie będę więcej grał :harp: o ile w ogolę się na niej coś nauczę :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu