Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
HarpPatryk 

Wiek: 28
Posty: 53
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2008-11-30, 12:56    Harmonijka dla średnio zaawansowanego.

Witam.

Gram na swoim Blues Harpie rok z czymś. Dużo koncertuję po blues piwnicach i gdzieś po wsiach dogrywam na harmonijce. Grywam amerykański blues ( SBW2, Muddy Waters, Sonny Terry) Staram się o nową harmonijkę bo BH jest już wysłużony i korpus mi zaczął pęcznieć. Myślałem nad następnym Hohnerem, ale kuszą mnie Seydele i harmonijki Tombo. Nie wiem na jaką mogę sobie pozwolić. Harmonijkowa brać mogłaby mi pomóc w wyborze :medit:

Obojętne czy drewno czy plastik, oby nie pęczniało. Harmonijka do 180zł. Myślę, że narazie tyle wystarczy. Koniecznie dobry dźwięk przy użyciu mikrofonu Grundig GDM 311

Pozdrawiam, Patryk.
_________________
[you], pamiętaj!
Niech Harmoszka zawsze będzie z tobą, wtedy Muzyka Cię nie opuści...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-11-30, 13:16    Odp: Harmonijka dla średnio zaawansowanego.

Ja proponuję Tombo FolkBlues markII ,drewniany ,nie pęcznieje ,mam w GiA -i luks się gra.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
HarpPatryk
HarpPatryk 

Wiek: 28
Posty: 53
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2008-11-30, 15:47    Odp: Harmonijka dla średnio zaawansowanego.

Też się ślinię na tą harmonijkę. Narazie myśle, o takich modelach jak:

-Tombo Folkblues markII
-Seydel blues solist
-Hohner MBD
-Hohner Golden Melody

Jest jeszczę kilka modeli. Przyszła harmonijka będzie w tonacji C.
_________________
[you], pamiętaj!
Niech Harmoszka zawsze będzie z tobą, wtedy Muzyka Cię nie opuści...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-11-30, 15:56    Odp: Harmonijka dla średnio zaawansowanego.

Ja z własnego doświadczenia polecam Ci Marine Band Deluxe, miód nie harmonijka. Głośna, łatwa w graniu, świetnie brzmi i nie pęcznieje. Do tego Special 20 Hohnera też śmiga, plastikowy korpus nie sprawia problemu. Co do Seydela. Mam najniższy model, Blues Solist. Producent zapewniał, że jest impregnowany, ale jak sie okazało i tak pęczniał. Jednak odrobina pszczelego wosku załatwiła sprawę i już nic nie puchnie i nie podrażnia. Mimo średniego grzebienia harmoszka super brzmi i jest bardzo miękka. Czyste dźwięki, podciągi i inne czary wychodzą bez wysiłku, a sam dźwięk to balsam na dla uszu. I kosztuje jakieś 80zł, a wersja Pro (ta już dobrze zaimpregnowana i oparta chyba na tych samych stroikach) kosztuje ok. 130 zł (mniej więcej tyle, co Marine Band Deluxe). Wejdź na www.youtube.com/harmonicapl . To mój kanał, gdzie prezentuję kilka harmoszek z takiej półki, możesz usłyszeć jak grają i co mają do zaoferowania.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-11-30, 16:04    Odp: Harmonijka dla średnio zaawansowanego.

Ja też polecam Marine Band Deluxe - w dalszym ciągu jest moją faworytką. Golden Melody także daje radę, ale nie każdemu pasuje jej kształt (jak dla mnie wcale nie jest taki ergonomiczny, jak twierdzi producent) i szerokość kanałów. Poza tym jest delikatna. Co do Blues Solista - brzmi fajnie, ale ostatnio podrożał nieco (chyba ceny wszystkich Seydeli poszły nieco w górę) i jego cena oscyluje w granicach 90zł.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
HarpPatryk 

Wiek: 28
Posty: 53
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2008-12-01, 19:00    Odp: Harmonijka dla średnio zaawansowanego.

Ciekawa propozycja i finansowo też nie najgorzej. Jednak czy ta harmonijka nadaję się do overbendingu, overblowu czy innych technik ? Dobrze wychodzą czy to kwestia ćwiczeń?
Chciałem goldenke ze względu na łatwość wykonywania tych technik przy graniu.

Na swoim blues harpie średnio mi wychodzą, można tak ująć, ale miałbym jedno "ale". Już próbowałem ją przerabiać, coś kombinować ze stroikami, ale skończyło się to brakiem znaków życia kanału 8-go. Hehe.

Pozdrawiam
_________________
[you], pamiętaj!
Niech Harmoszka zawsze będzie z tobą, wtedy Muzyka Cię nie opuści...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-12-02, 13:37    Odp: Harmonijka dla średnio zaawansowanego.

Moja Marinka Deluxe śmiga overy na kanale 5 i 6 tym bez regulacji. Podejżewam, że jakby to była tonacja wyższa niż A, to i 4 by dało radę zoverować.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-12-02, 15:10    Odp: Harmonijka dla średnio zaawansowanego.

U mnie w D overują też 5 i 6 tylko dźwięk taki sobie (piszczą :( ), nawet w Vintagu w E overy na wyższych czasem wskakują ;) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
HarpPatryk 

Wiek: 28
Posty: 53
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2008-12-06, 13:04    Odp: Harmonijka dla średnio zaawansowanego.

Ok.

Zamówiłem sobię Tombo Folk Bluesa, gdyż miałem możliwość przetestowania w pewnym sklepie muzycznym. Gra się bardzo wygodnie. Jest świetna. Overowanie nie sprawia problemów. Jestem zadowolony z zakupu. Dzięki, aeroarte

Pozdrawiam Patryk
_________________
[you], pamiętaj!
Niech Harmoszka zawsze będzie z tobą, wtedy Muzyka Cię nie opuści...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu